Aloes drzewiasty (Aloe arborescens).

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aloes / Aloe

Post »

Proponuję poczytać ten wątek, wiele razy była omawiana kwestia stanowiska, jak i samej uprawy.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Marta0105p
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 maja 2017, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aloes / Aloe

Post »

Moje Aloe Vera Rosna w ogrodzie. Ten nalot na lisciach to normalne?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aloes / Aloe

Post »

Wkopane do gruntu, a gdzie mieszkasz chyba nie w Polsce?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Aloes / Aloe

Post »

Marta0105p, to na pierwszym zdjęciu wygląda mi na Agawę. Ponawiam pytanie kolegi wyżej. To nie miejsce na aloesy. Chyba, że nie mieszkasz w PL, bo ja tam widzę palmę. Na drugim zdjęciu to na pewno Aloe vera?
Marta0105p
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 maja 2017, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aloes / Aloe

Post »

Nie, nie mieszkam w Polsce. Z tego Co wiedzialam do. dzis to to Aloe Vera a ta druga to chyba Jakas inna odmiana aloesu.

U nas Co Krok sa chodowle Aloe Vera i wygladaja jak te na 1 Fotce.

Dopiero zaczalam wdrazac w Dowiadywanie sie Co Rosnie wlasciwie w moim Ogrodku dlatego wybaczcie jezeli cos krece :roll:
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aloes / Aloe

Post »

Na pierwszym zdjęciu jest agawa. Aloes jest na drugiej fotce.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
krolowamarta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 cze 2017, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aloes

Post »

Ma ktoś pomysł co może być z moim aloesem? Dostałam w połowie marca, miał 4 liście, trochę marne, podsuszone na końcach, ale u mnie pięknie się rozwinął i wypuścił skrzydła. Jest w dobrym podłożu, woda wręcz przez niego błyskawicznie przechodzi, podlewam raz na tydzień, stoi na parapecie. Bardzo dużo kurzu się na nim osadza, więc miesiąc temu umyłam mu liście wilgotną szmatką i chyba za szybko odstawiłam na parapet, bo pojawiło się kilka uszkodzeń na liściach - jedno wgniecenie i na innym liściu tak jakby mała dziurka. Rósł mimo wszystko dalej bardzo ładnie. Umyłam go jeszcze parę dni temu, tym razem zostawiłam go po zabiegu w cieniu, nic się nie stało ale dzisiaj zaniepokoiło mnie, że liście są w dotyku dość miękkie, nie na tyle, żeby aloes się rozwalał, ale jednak. Miąższ jest zielony. Czy możliwe, że mimo wszystko przelałam roślinę lub że przetarcie liści z kurzu tak zaszkodziło? Powinnam podjąć jakieś działania, czy jeszcze poczekać na rozwód wydarzeń?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aloes / Aloe

Post »

Nie powinnaś przestawiać go do cienia, to roślina wybitnie słońcolubna. Ale piszesz, że postawiłaś na parapet to wcześniej gdzie stał?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
czekoladka2210
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 14 cze 2017, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aloes / Aloe

Post »

Witam, mam aloesa od września tam tego roku, przesadzałam go w kwietniu, zaczął róść jak szalony, że nie na parapecie juz sie nie dało go trzymać więc przewiozłam go do domu rodzinnego, trochę przeleżał w reklamówce i liście od dołu opadły, no strasznie wyblakł. Ma ktoś jakies pomysły co mu może być? Bardzo mi zależy na tym aloesie.

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aloes / Aloe

Post »

Wystawiłaś go od razu na zewnątrz, na słońce?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
czekoladka2210
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 14 cze 2017, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aloes / Aloe

Post »

Niee, stoi sobie w oknie w sensie na parapecie, jak jest pogoda to go wystawiam do ogródka. A dziać mu się tak zaczęło na następny dzień jak go przywiozłam.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aloes / Aloe

Post »

Ok., ale jeśli nagle wystawiasz na ostre słońce, to istnieje ryzyko przypalenia. Pamiętaj, że szyba zatrzymuje promienie UV. Do trzymania na zewnątrz, trzeba roślinę stopniowo przyzwyczaić. Najlepiej na razie wystaw w nieco zacienione miejsce i wydłużaj stopniowo czas na ostrym słońcu w godzinach południowych. Dwa, rośliny nie lubią być przestawiane z miejsca na miejsce, bo się co rusz muszą przyzwyczaić do zmieniających się warunków. Znajdź jedno miejsce i tam trzymaj. Jeśli na lato chcesz trzymać na zewnątrz, to znajdź takie miejsce, że nie będziesz musiała go zabierać, albo trzymaj przez cały rok w domu najlepiej na południowym parapecie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
czekoladka2210
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 14 cze 2017, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aloes / Aloe

Post »

Dziękuję za rzetelne informacje. Niestety okna na południe nie mam, to go wystawie do ogródka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”