Karencja po stosowaniu ŚOR

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Poziomki po Decisie

Post »

Jeśli poziomki już za tydzień będą do jedzenia i to w dodatku przez małe dziecko to nie pryskaj żadnym decisem czy tym podobnym.Piszesz,że zjadają liście.Chyba nie masz dużo tych krzaczków.Możesz je przeglądnąć i pozbierać.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Poziomki po Decisie

Post »

dorcia1311 poszukaj jakiegoś naturalnego oprysku bez okresu karencji. Są takie preparaty np na mszyce, więc może i na inne robale będą.
Jeśli sobie z ręcznym zbieraniem nie poradzisz, a naturalnego środka nie znajdziesz, to musisz kupić coś co ma maksymalnie 1-2 dni karencji. Potem go wydłużyć i dokładnie je myć przed jedzeniem (ale oprysk to ostateczność).
Awatar użytkownika
dorcia1311
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 9 maja 2014, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Karencja dla poziomek po Decisie

Post »

Dzięki Wam za odpowiedzi :)
Może rzeczywiście na początek spróbuję zbierania robaczków ręcznie. Mam tych krzaczków tylko 4 - jednak w zeszłym roku, jak się robale zabrały za jedzenie to nawet jeden listek nie został. Niestety krzaczki rosną pod taką żółtą śliwką, z której chyba te gąsienice spadają :roll:

Pozdrawiam,
Dorota
Pantelej
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 17 sty 2014, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Szkodliwość SOR dla ludzi

Post »

Witam
Opryskałem ziemniaki apacz+acrobat i obawiam się, że trochę zdmuchnęło mi na truskawki, może ktoś z Państwa orientuje się przez jaki czas bezpieczniej nie brać z nich owocu?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Szkodliwość SOR dla ludzi

Post »

Minimum 7 dni, a w pełni na niektóre owoce to jest 21 dni. Jeśli za dużo nie powiało, to te 10 dni powinny owoce być już bezpieczne do spożycia.
Pantelej
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 17 sty 2014, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodliwość SOR dla ludzi

Post »

Dzięki, myślę, że powiało mało ale nie mogę wykluczyć. Z drugiej strony w mojej okolicy często pola truskawek pomieszane są z ziemniaczyskami, chodzą teraz aparaty, zawsze coś nawieje a truskawka na drugi dzień idzie na giełdę czyli pewnie też do konsumenta.
Kasialach28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 cze 2019, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karencja po stosowaniu ŚOR

Post »

Dwa tygodnie temu opryskałam Mospilanem 20SP warzywa roztworem 0,1% (2 g w 2 litrach wody), ogólnie czas karencji 2 tygodnie, czy przy takiej podwojonej dawce wydłuża się czas karencji czy nie, w starej ulotce znalazłam, że ogórki, papryka, pomidory 3 dni, w nowej jest tylko napisane 14 dni. W instrukcji wpisane było, że rozpuścić 2 g w 2-7,5 l. wody. Jestem początkującym ogrodnikiem ;) stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Karencja po stosowaniu ŚOR

Post »

Karencja pozostaje ta sama.

Pozdrawiam klakier.
b_g_pl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 paź 2019, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

TOPSIN a bezpieczeństwo zwierząt domowych

Post »

Witam. Jestem totalnym nowicjuszem. Niedawno dostałam Monsterę, która okazała się zagrzybiona. Polecono mi środek TOPSIN. Pytanie dotyczy bezpieczeństwa. Ile czasu od oprysku muszę izolować koty i psy od rośliny? Zwierzaki oczywiście tego nie pożerają, ale zdarza im się otrzeć, zwłaszcza że to nowy element w mieszkaniu. Może ktoś ma jakieś pojęcie?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: TOPSIN a bezpieczeństwo zwierząt domowych

Post »

Wystarczy kilka godzin, aby roślina obeschła po oprysku, ewentualne przewietrzenie pomieszczenia i przebywanie w nim staje się bezpieczne. Nie jest to jakiś bardzo niebezpieczny środek, żeby mógł zaszkodzić, bo go używa się w uprawach warzywnych i owocowych z kilkudniową karencją.
Iskierka 262
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lip 2020, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Mąż przy pryskaniu krzaków pomidorów przypadkowo popryskał zerwaną cebulę

Post »

Proszę o opinię. Wysłałam męża, aby popryskał pomidory (użył mospilan i jakiś środek grzybobójczy, nie pamięta jaki, bo oprysk mieszał miesiąc temu). Obok krzaków pomidorów leżała wyrwana dzień wcześniej cebula (jakiś metr od pomidorów, wiatr wiał w jej kierunku). Czy w wyrwanej cebuli zachodzi proces degradacji użytych środków? Czy mogę odczekać czas karencji i bez strachu jeść cebulę?
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Mąż przy pryskaniu krzaków pomidorów przypadkowo popryskał zerwaną cebulę

Post »

Jak oprysk mieszał miesiąc temu i teraz go użył...... to chyba już przestała działać subst. czynna.
Karencja Mospilanu to 14 dni, tyle musicie czekać.
Moje wątki
Festina Lente
Iskierka 262
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lip 2020, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mąż przy pryskaniu krzaków pomidorów przypadkowo popryskał zerwaną cebulę

Post »

Można mieszać miesięc wcześniej, trzymać w butli schowanej w chłodniejszym pomieszczeniu i oprysk działa, sprawdzone wcześniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”