Zielony kawałek ogrodu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Zielony kawałek ogrodu

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie ;:138 W związku z wejściem w posiadanie części ogrodu, zakładam nowy wątek, aby nie mieszać w domowym, doniczkowym, który znajduje się TUTAJ :tan Do tamtego wątku oczywiście również zapraszam :heja

Krótko się przedstawię, mam na imię Piotrek, mam 16 lat, w ubiegłym tygodniu rodzice zgodzili się, abym spożytkował dosyć zaniedbaną cześć naszego ogrodu ;:138 Mam przed sobą mnóstwo pracy, ale chęci jeszcze więcej :D Na początek wstawię kilka zdjęć, które jako tako zobrazują, z czym mamy do czynienia ;:173

Miejsce, o którym mówię, zaczyna się około metr od irysów po lewej stronie zdjęcia, a kończy się jakieś pół metra za brzozami po prawej:
Obrazek

Zdjecie z ziemi, które lepiej pokazuje, co będziemy widzieć, stojąc na ziemi:
Obrazek

Po prawej są dwa hibiscus syriacus, które na wiosnę przesądzę, ale są obowiązkowym mieszkańcami tego miejsca, ze względu na moją miłość do hibiskusów ;:306 Na tym zdjęciu dobrze widać liście, ktorych w większości chciałbym się pozbyć i kawałek ziemi, którym przedwczoraj się zajmowałem (głównie wykrywanie chwastów, wynoszenie żwiru, wykopywanie niektórych roślin):
Obrazek

Zaraz przy ogrodzeniu rośnie wielki płożący iglak, który zajmuje mnóstwo miejsca.

Zastanawiam się, czy nie wyciąć tych dwóch brzóz po prawej stronie, po pierwsze dlatego, że rosną prawie na środku - za nimi jest skarpa, z której chciałbym zrobić skalniak. Po drugie, przez ich korony panuje tam wieczny cień ;:222 Ale sprawa nie jest jeszcze przesądzona, może uda się coś z nimi wykombinować :D

Na chwilę obecną, mam tylko tyle zdjęć i informacji ;:224 Jeszcze raz wszystkich witam ;:138
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

o kurcze, będzie robota.
To chyba starszy kawałek ogrodu i obsadzony dość mocno. Będzie mozolna praca, dużo wyrywania z ziemi korzeni i kamieni. Trochę Ci to zajmie.
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Foxowa, witam Cię i w tym wątku :wit
Kilkanaście lat temu było tam oczko wodne, ale zostało zasypane, teraz pozostały po nim tylko zabetonowane kamienie ;:145 Jakoś się ich pozbędziemy, ale masz rację, że praca będzie szła wolno ;:219 Mam na to jednak całe wakacje, bo trzeba wykopać mnóstwo irysów, wyciągać kamienie (nie tylko te z oczka, również takie, które dzielą rabaty), wyrywal chwasty, ale wszystko da się zrobić :tan
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Hej :wit
Jestem i tu :D
Masz dużo trudnej ale i fajnej roboty.
Efekty będą super i wtedy docenisz tę pracę.
Gdy jeszcze miałam ogród i musiałam pozbyć się irysów, wywiozłam kilka taczek kłączy do lasu za płot.
Od kolejnego roku była tam irysowa łąka :D
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Dziękuję bardzo, że odwiedziłaś mnie również tutaj ;:138
Wygląda na to, że Przyczyniłaś się do upiększania terenów dzikich ;:306 Ja moich irysów nie chcę wyrzucać, bo są bardzo ładne i ślicznie pachną ;:138 Jeśli jakieś nie będą mi potrzebne, to pewnie je oddam albo sprzedam :heja
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

wpadłam bo podobnie jak też ciągle jestem gdzieś na początku swoich działań ogrodowych ;)
chociaż nie czuję się "upoważniona" do udzielania rad to myślę sobie, że nie wycinałabym tych brzóz, ale pewnie to dlatego, że w moim ogrodzie nie ma "dorosłych" drzew i zawsze gdy oglądam starsze ogrody to ten element nie do szybkiego nadrobienia doskwiera mi w moim :)
Sandra, Malinkowo
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Dzisiaj nie zrobiłem dużo w ogrodzie, tylko przesadziłem kilka lilio-podobnych roślin z mojej cześci. Byłem dzisiaj jeszcze w sklepie i kupiliśmy dwie żurawki, a jeszcze jedną znalazłem w ogrodzie i teraz mamy trzy żurawki do posadzenia ;:138 W ogrodzie mamy jeszcze przynajmniej jedną odmianę i jutro może pobierz od niej sadzonki :heja

Zastanawiam się nad miejscem, gdzie możemy je wsadzić, a może chwilę poczekają i znajdą się u mnie? :tan Mam więc do was pytanie: żurawki lepiej jest posadzić w cieniu, czy w słońcu? :D
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Zrobiłem dzisiaj bardzo dużo w ogrodzie, ale czas leciał szybko, szczególnie w towarzystwie mojego królika, Krzysia ;:138

Obrazek

On skubał sobie trawkę, ja kopałem, wyrywałem, wyciągałem i przenosiłem kamienie ;:215 Zdjęć niestety nie mam, bo aparat przyniosłem przed końcem prac, a potem zapomniałem :( Zrobię następnym razem :) Mam kilka roślin do oddania lub do sprzedania, bo w ogrodzie raczej ich już nie posadzimy. Mamy ich mnóstwo :;230 Nie mam pojęcia, jak się nazywają, ale rosły nad oczkiem wodnym, mają duże, bordowo-zielone liście i chyba gdzieś w sierpniu pokazują piękne, żółte kwiaty z ciemnym środkiem:

Obrazek

Na razie muszę zobaczyć, czy będą rosły w doniczkach (jest możliwość, że niechcący pozbawiłem je za dużo korzeni :( ), ale pod koniec czerwca napiszę, czy są nadal do oddania ;:215

Na koniec pokażę Wam kilka ujęć piwonii oraz irysów, które mamy w ogrodzie :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Cześć Piotrze :wit
Czekałem na ten wątek :D Masz piękny ogród, więc pracy w nim dużo nie będzie :)
Będę z chęcią tu zaglądał :wit
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Seba, bardzo się cieszę, że tu zaglądnąłeś ;:138 Ogród jest w większości urządzony, ale są skrawki, takie jak ten, o którym mowa w wątku, które ciągle wymagają pracy ;:134 Chciałbym w przyszłości zająć się nimi wszystkimi, ale na początek trzeba zacząć od jednego miejsca ;:108
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Masz na tyle dobrą sytuację, że ogród praktycznie jest stworzony :D
Potem będziesz mógł go zmieniać, sadzić Twoje ulubione rośliny itd...
Zauważyłem u Ciebie piękne hosty, mógłbyś cyknąć im fotkę ? :uszy
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Ooo, dziękuję bardzo ;:oj Host mamy kilka odmian, na czas, kiedy były kupowane, to chyba były wszystkie dostępne ;:306 Postaram się jutro zrobić zdjęcie, mam nadzieję, że będzie ładna pogoda ;:3 Jutro ostatnia szansa, potem dopiero 12, bo wtedy wracam z wycieczki ;:224
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zielony kawałek ogrodu

Post »

Piotrek ta roślinka którą posadziłeś do doniczki to języczka :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”