POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Tadeusz1209
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 maja 2017, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

pompa-ogrodowa-gardena-3000-3-600w

Post »

Mam problem z pompą ogrodową gdyż przestała nagle pompować wodę. Pompę mam podłączaną jako dodatkowe przyłącze do studni rurowej na której jest pompa abisynka. pompa GARDENA jakby nie miała mocy zassać wody ze studni choć wcześniej wszystko działało dobrze.
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

TAdeusz : jeżeli nagle przestała, to mogła wyssać wodę i zaciągnąć powietrze. Należy zalać ponownie pompę z wężem ssawnym.
Smolek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 paź 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

W kwietniu kupiłem kosiarkę AL.-KO 5.16 VS-B Plus i mam z nią pierwszy problem.
Niezależnie od tego czy kosiarka ma uruchomiony napęd czy nie, to nie chce skręcać w jedną stronę - tak jak by częściowo wysiadł jakiś mechanizm różnicowy
Objawia się to tym że przy skręcie jedno koło ślizga się zablokowane po trawie.
po podniesieniu kosiarki w celu sprawdzenia jest to samo czyli jednym kołem można kręcić w obydwie strony i nie powoduje to kręcenia drugiego koła (lekko trzeba to drugie przytrzymać ale jest OK). w drugą tylko jest ok do przodu a do tyłu idą obydwa

Możecie spotkaliście się z takim problemem? Oddać kosiarkę do serwisu na gwarancji (w środku sezonu...) czy samemu spróbować to naprawić?
Myślałem o odkręceniu koła ale nie mogę ściągnąć kołpaka, a nie chcę go urwać ;)
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

Witam zabieram sie za czyszczenie gaznika. Prawdopodobnie zostawiobym paliwem go zabrudzilem bo przez zime wyparowalo ze zbiornika. Czy te dysze kolo plywaka wykrecic moge bez konsekweencji? Czy one moze sa jakos konkretnie dokrecone i odkrecenie ich w celu przeczyszczenia cos rozreguluje?
dominik545
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 sie 2017, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka (TRAKTOREK) SABO 72-11 H

Post »

Witam ;) ostatnio kosiłem trawę kosiarką SABO 72-11 H i najechałem na metalowy zabetonowany słupek i pękła jedna z części która trzyma całą noże. Wiecie może jak dokładnie nazywa się ta część?
Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kosiarka (TRAKTOREK) SABO 72-11 H

Post »

Ta część to piasta noża numer 84207250/0
https://malyogrod.pl/pl_PL/p/Adapter-no ... kazje.info

Tu u Niemców informacja że używają tych samych części Honda,Castel Garden, GGP, Stiga i Sabo http://www.schwartinsky24.de/Messerspin ... 84207250/0

U nas 267 zł
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
xbeer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 sie 2017, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z kosiarką - po skoszeniu i zmieleniu część trawy zostaje na podłożu

Post »

Witam,
mam kosiarkę nac t675 i przez jakies 2 lata było ok - kosiarka kosiła i wciągała wszystko do kosza - od roku mam problem bo sporo trawy zostaje na podłożu. Podpowiem że czyściłem spód kosiarki ze stare trawy która przylegała do scianek aby polepszyć ciąg wiru oraz naostrzyłem nóż i już nie wiem w czym problem - może ktos się z takim czymś miał doczynienia i może podpowiedzieć o co chodzi.

dziękuje
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

może masz zbyt małe obroty silnika a co się z tym wiąże mała moc,nóż może być zużyty i żle nabijać,kosz może być zapchany lub jest koszona zbyt mokra trawa ,innej możliwości raczej nie ma
MrPuffPuff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Witam, mam problem otóż posiadam aerator/wertykator NAC YT6701. W zeszłym roku poszedł pasek pojechał na gwarancje, w tym roku niestety gwarancja się zakończyła a pasek znowu poszedł na ustawieniu -5mm. I pojawia tu pojawia sie pytanie czy jestem go w stanie sam wymienić ? Próbowałem znaleźć jakiekolwiek instrukcje ale niestety brak. Rozkręcić bym pewnie dał radę ale czy przy zakładaniu paska nie ma optymalnych sił z jaka potem dokręcić śruby? To mnie tak naprawdę najbardziej nurtuje. Tak przy okazji jakieś porady jak temu zapobiec ? Może coś złe robię a może ziemia jest zbyt twarda i jest to dla niego za dużo ? Jestem ciekaw co uważacie :wink: .
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Użyj kleju do gwintów (byle nie czerwonego) i skręć z czuciem. Nie odkręci się, a gwintów nie zerwiesz.
MrPuffPuff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Dzięki za odpowiedz wiem ze trochę odkopalem temat ale czysty przypadek :/. A ile myślisz skasują mnie za to w jakimś serwisie ? Waham się czy nie zawieźć go jutro do serwisu Żeby na weekend był gotowy niż w weekend dopiero samemu się za to zabierać.
ukasz
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2013, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Sulwaszczyzną a Mazurami

Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Wraz z wiekiem człowiek staje się coraz wygodniejszy :oops:
Od altanki do kranu mam jakieś 20 metrów, więc wiosenną porą padł pomysł zamontowania zlewu koło altanki. Zlew nabyty tanio na aukcji, nie posiada żadnych fabrycznych odpływów. Muszę kupić trochę rurek PCV i zrobić odpływ. Pytanie zasadnicze ? są jakieś tanie odpływu ze zlewu o średnicy 90 mm (tak jest zaznaczone na rysunku), to te oryginalne do zlewu to koszt kilkudziesięciu złotych (akurat trafiłem akcję ze zlewem niezłej firmy, więc oryginalne części są drogie).
Druga rzecz ? chcę podłączyć sztorcowa baterię (coś do upolowania na aukcji). Pozostaje pytanie, czy dam radę połączyć wężyk zasilający baterię ze zwykłym wężem ogrodowym czy pozostaje prowizorka z plastikowego kranu ogrodowego??
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie do hydraulika lub złotej rączki

Post »

Możesz podłączyć normalny kran do węża. W Castorama czy innych Liroy Marlin na dziale z wężami do wody jest mnóstwo przejściówek i redukcji. My tak na działce podłączyliśmy toaletę i kran a zalewie. Przy hydroforze jest rozgałęźnik i od niego węże do wody do poszczególnych urządzeń.
W piątek będę na działce jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”