Altana,pergola - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

Moja altana ma wymiary 4x4, a jeśli chodzi o wątek to planuję na wiosnę bo nie mam wiele zdjęć swojego ogrodu ale od tego sezonu na pewno wszystko będzie obfotografowane ;:333
szamanicaaa
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 mar 2013, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

Jutro poszukam zdjęć na komputerze-może coś znajdę.To zimowe miałam na Garnku-więc wstawiłam od razu.
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

No i super Iwonko, że założysz swój wątek bo mnie bardzo to oczko u ciebie interesuje :D
szamanicaaa,wklej jutro zdjęcia,może troszkę ten wątek rozruszamy.Muszę też pomyśleć o jakimś miejscu biesiadnym.
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Altana ogrodowa - pomysły?

Post »

Mariuszu oczko jest fajne, ale w tym roku będziemy trochę modernizować tzn wykładać dookoła płaskimi kamieniami żeby nie było widać folii, ale to już będę opowiadała w swoim wątku
szamanicaaa
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 mar 2013, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Dziś zrobiłam prawie wiosenne zdjęcia altanki :)

Obrazek


Obrazek

Oczywiście latem jest piękniej- bo kwitną róże,trawa jest zielona a wierzba daje błogi cień.Jesienią można podjeść winogrona,które rosną przy altance.
Yanosik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 paź 2014, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana,pergola - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Kiedyś wstawiłem filmik z budowy altany z palet drewnianych. Wielu osobom się ten pomysł spodobał i prosili o film z dokończenia altany.
Zatem jeszcze raz

Budowa od podstaw : https://youtu.be/VfHxF6APd6s

Altana wykończona ( prawie ) : https://youtu.be/eLYeQ0wuVxM
amusen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2015, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Altana - czy są jakieś polskie odpowiedniki

Post »

Witam,

Chcielibyśmy zrobić przeszkloną altanę na działkę. (mogę ewentualnie wysłać na priv projekt altany). Altana wykorzystywana będzie na działce w jednej z miejscowości nadmorskich (do Bałtyku jest około 200-300 metrów).

Czy są jakieś polskie firmy które to produkują? Dodam, że zależy mi na bardzo podobnej jakości, jak z powyższego linka.

Chodzi o to, że z uwagi na dużą ilość dni deszczowych, wietrzystych fajnie byłoby spędzić czas w czymś takim. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Altana,pergola - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Witam
Na wcześniejszych stronach wątku szukałam rad dotyczących budowy altany.
Mamy coś takiego:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Altana posadowiona na 7 nogach. Nogi zamocowane w fundamencie za pomocą stalowych kotw.
Fundament 5m x 5m
Zadaszenie płyta falista przeźroczysta pcv, podbitka mata bambusowa-zależało nam na przeźroczystym zadaszeniu.
Pomalowana drewnochronem.
Koszt.Płaciliśmy tylko za materiał, a ceny w zależności od regionu różne.Wszystkie prace wykonał mój mąż z moją niewielką pomocą.

W tym roku będziemy likwidować widoczne z tyłu WINOBLUSZCZ ponieważ zbyt mocno zarasta całość, niszcząc podbitkę.
Dalej, za altaną mamy spory kawałek ogrodu, plac zabaw dla dziecka, jagodnik oraz mały warzywnik.
Dzięki wycięciu wina będziemy mieli swobodny dostęp z altany do tej cześć ogrodu.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Altana - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

nolina63 pisze:Od dawna myślałam o altance w ogrodzie, planów było wiele a wyszło coś takiego Obrazek
Coś takiego potrzebuję:)
Jakie są wymiary podłogi?
Chyba właśnie budowa podłogi to największy problem.
Nostradamus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 kwie 2017, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Altana,pergola - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Witam wszystkich.
Będę stawiał altankę z belek sosnowych okrągłych, i nurtuje mnie jedna sprawa, mianowicie jak łączyć zastrzaly, też okrągłe, z pionowymi slupami. Długimi srubami na wylot, czy wkretami, docinac na 45 stopni, czy może jednak zda egzamin łączenie "od czola" bez zacinania...

Nigdy nic nie budowalem, czytam już od dawna różnorakie tematy, w majówkę planuję wystartować
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Altana,pergola - budowa - pomysły, projekty, zdjęcia

Post »

Zrób zastrzały na 45 stopni, i to długimi gwoździami przybij ale wcześniej cienkim wiertłem przewierć na wylot bo ciężko będzie wbić gwoździa. Obojętnie jak zrobisz będzie dobrze, bo to twoja robota i satysfakcja ;)
szalonykon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 20 lis 2008, o 22:54

Ściany altanki

Post »

Witam,
Proszę o poradę który rodzaj ścianki jest lepszy:na zakładkę czy na pióro-wpust(patrz rysunek)
Obrazek
Druga rzecz to czy mogę od razu z tartaku przykręcać deski czy jednak lepiej odczekać miesiąc aby trochę podeschły?
Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ściany altanki

Post »

Jeśli chodzi o ułożenie, to w zależności co chcesz osiągnąć.
Co do terminu. Dobrze by było gdyby deski przeschły. Jeśli będą schły już na altance mogą się powyginać i pojawić szpary.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”