Ogród Pavany :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Ogród Pavany :)

Post »

Witajcie,
jeszcze nie zakładałam wątku innego niż sukulentowy:) Jednakże po raz pierwszy mam swój ogródeczek i chciałabym się nim z Wami podzielić. Dodatkowo będę wdzięczna za cenne wskazówki jak dbać o moje roślinki :)
Przeprowadziłam się niedawno z bloku do małego domeczku i za nim chciałam stworzyć mały azyl w którym będzie przyjemnie poczytać dobra książkę, czy zjeść z mężem niedzielne śniadanko :) Chciałam, aby było kolorowo, zielono i przyjemnie. Taka letnia alternatywa dla tv przed która spędzamy za dużo czasu:) Ogród wykonaliśmy w weekend majowy :)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Azalie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rododendrony

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety nie znam nazwy większości roślin i nie wiem jak je pielęgnować. Przez ten miesiąc baaardzo urosły :) Wiec mam nadzieje, żeżle im nie jest :) Jak Wam się podoba Kotolinkowy ogródeczek?
pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród Pavany :)

Post »

Mnie podoba się bardzo ! ;:138 :wit
Ciekawa jestem jak dalej będziesz go upiększała, bo jak widzę podobnie jak my,wpadłaś już po uszy w to ogródkowo-roślinne hobby :wit :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Ogród Pavany :)

Post »

Dziękuję :)
Tak po uszy ;:224 ;:224 kupiłam kilka bratków i surfinie i......pomyślałam, że tak smutno tu jak tylko kostka i ten stół. Dokupiłam kilka kwiatków -bratków i .......coś pękło w mym ;:167 ;:167 ;:167 i....pojechaliśmy do szkółki nakupowaliśmy roślinek i....3 dni pracy we dwoje dało taki efekcik. Nie ma co porównywać z ogrodami które tu oglądam, jednakże, jesteśmy z siebie dumni, że takie blokowe zwierzaki jak my dały rade i sobie przyjemnie można wieczorkiem czas spędzić :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród Pavany :)

Post »

Jest pięknie! ;:3
Kolorki, zieleń... ;:167
I wierz mi, teraz to już przepadłaś... pójdziesz po bułki, wrócisz z kwiatkiem, wiedz też, że to nieuleczalne! ;:215
Jak duży masz ogródek? :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Ogród Pavany :)

Post »

Witaj Basiu :)
......z tymi bułkami to już tak mam :) Poszłam na ryneczek po miesiwo na grila wróciłam z kwiatkami i musiałam iść jeszcze raz, co by kupić mięcho :):)



....a co do wielkosci hm....jak widać :D Wiecej nie mam. tj. około 10m2 w tym miejscy co sa rododendrony i azalie. przed wejsciem mam te bratki i hosty i jakies tam te trawiaste nie znam nazw niestety :D Ale z liści ładne. Wszystkie kupowane na oko. co sie podoba to biere :P
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Ogród Pavany :)

Post »

mieszka u mnie jeszcze kilka kaktusików, ktore widze, ze chyba będą kwitły. zdecydowanie im lepiej na dwórku niż było w bloku na 4 pięterku :) Tam przez piec lat zakwitły tylko raz, w sumie jak im zakomunikowałam, ze się wyprowadzamy do domku ;:306 ;:306 ;:306 ;:306 ;:306 :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Ogród Pavany :)

Post »

Dostalam takie piekne zielone nakrpiane liscie, nie wiem jednak co to jest, jakich warunkow potrzebuje I ziemi I nawozu itd. Mam nadzieje ze ktos z Was mi podpowie dziękuję z góry. czy to może być Aucuba japonica, a wiecie jakie sa stadia kwitnienia tej rośliny i czego potrzebuje aby miała sie dobrze na dworku? Mam dwie takie rosliny wczoraj przesadziłam do donic dużych.
Kasia
Obrazek
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Ogród Pavany :)

Post »

Wczorajsze kwitnienie. Nie wiem jak sie nazywa ta roslinka, ale wczoraj wypusciła takie stożki :)
Obrazek

Obrazek

a ta trawa nie kwitnie, ale bardzo mi sie podoba. Sądze że to jakis kwiat i kiedyś zakwitnie, jendakze na dzień dzisiejszy nie mam pojecia co to moze być :)

Obrazek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Ogród Pavany :)

Post »

A co u pąków na kaktusach? 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”