Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017/2018/2019 i 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Piękna wiosna, Izo, u Ciebie. Niby tez jestem podobna strefa klimatyczna ale jednak u mnie jest opóźnienie. Zazdroszczę Ci tej ilości trawy, którą można przerobić na rabatki ;:oj ...
Jeśli jechałaś do Lublina 17tką to po drodze jest w Rykach szkółka, którą zawsze odwiedzam, jak jestem u rodziny w tamtych stronach. I NIGDY nie udało mi się wyjść z pustym koszykiem :lol:
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Dzięki za wizytę i miłe słowa Izo! Z podagrycznikiem walczę z mizernym skutkiem od lat, ale raczej jeść go nie będę. Mimo wszystko.

Aga dziękuję za uznanie ;:196 Wiosna to mój bzik i chyba nic tego nie zmieni. Od lat staram się jakoś stworzyć całość na działce, ale nie do końca mi to wychodzi. Czasem coś się wymknie spod kontroli ( jak np. niezapominajki ;:224 czy ostatnio miodunki )i potem tylko dodatkowa robota...albo strata. Żałuję bardzo, że nie mogłam zrobić tylu zdjęć co bym chciała. Pocieszam się tylko, że jeszcze niewiele kwitło...Zeszycik to dobry pomysł.

Grażynko mimo wszystko u Ciebie zawsze wiosna przychodzi wcześniej niż do mnie. Widziałam Twoją różę ;:oj A u mnie wciąż jeszcze kwitną prymule, miodunki i tulipany. Szafirki już kończą, ale zaczynają niskie iryski :tan . Ta śnieżyca nie była aż tak wysoka jak Twoja, ale ok.25-30 cm miała. Może nazywa się letnia, bo lubi wyższe temperatury i kwitnie później niż wiosenna ? Trudno powiedzieć co autor miał na myśli.

Janku wielkie dzięki! Masz rację to pallida. Tylko jak się jej teraz pozbyć? Krzew o który pytasz to migdałowiec karłowy prunus tenella. Bardzo sympatyczny krzew i według mnie samoobsługowy. Posadziłam i rośnie. Nawet daje czasem odrosty. Mam wrażenie, że nie wszystkie pigwowce mają tendencję do "łażenia". Ten który pokazałam na razie jest bardzo grzeczny. Rośnie bardziej w górę niż na boki.

Eluś wiosna radosna to świetne określenie. Podoba mi się. U mnie też długo było zimno i ponuro, i wszystko się ociągało. Te kilka ostatnich dni słonecznych i ciepłych dało roślinom niezłego kopa. Wycieczka była super i muszę ją powtórzyć. Szkoda, że tak kiepsko się złożyło z tymi terminami. Miałabyś hosty...

Witaj Agnieszko! Miło Cię gościć po sąsiedzku. Niestety do Lublina jeździłam pociągiem. Jednak zapamiętam sobie te Ryki. Może kiedyś skorzystam. Dzięki za podpowiedź.

Byłam na kolejnych targach :tan Tym razem w Gdańsku. Kilka roślin kupiłam, ale najbardziej mnie cieszy szpadel do przesadzania. Dawno mi się marzył podobny.

Obrazek

Od kilku dni jestem pod wrażeniem moich nowych irysków ( Halinko - dzięki ;:196 ). Codziennie rozkwita kolejny. Są piękne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawet moje "stare" w tym roku wzięły się w garść:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Pięknie wyglądają iryski. Nie dziwię się, że je lubisz :)
Nie wiedziałam, że są takie szpadle. Faktycznie kształt pozwoli na delikatniejse podkopanie rośliny. Fajny zakup :)

Z tym podagrycznikiem to tylko tak informacyjnie było :lol: Ja akurat jadłam :lol:
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Niezbadane wyroki :roll: wycieczka przełożona, okazało się, że w tym dniu mają jakąś imprezę . Wycieczka zapowiada się fajnie , gorzej że zielone uciekło sprzed nosa ale co tam , kogoś innego uszczęśliwisz , straty nie będzie ;:196
Kilka host już posadziłam , w czerwcu wypad do Wipsowa , znowu jakieś wpadną :wink: skarpa goła, dużo jeszcze potrzebuję .
W tygodniu w składzie budowlanym kupiłam 2 cudne różyczki /spiszę nazwy to się pochwalę/ eM powiedział , że skoro przy każdym wypadzie robię u nich zakupy to do Wipsowa już jechać nie muszę , ja mu na to , że chyba śni :;230
Jutro wypad do miasta , wizyta u kardiologa to taki dodatek bo głównym celem też są zakupy :lol:

Izuś , iryski masz cudne ;:167 kolory niesamowite , nie da się obok nich przejść obojętnie i jaki zakup , szpadel wymiata ;:oj
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Fantastyczny szpadel! Irysy zas zachwycające, nie wiedzialam ze jest te kolorów, piekne cudne! Mkzna zachorowac na irysomanie jak na lilie!
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Piękne iryski, bardzo je lubię, ale one mnie kochają.
Dobrze więc że mogę się napatrzeć na nie u innych.
Szpadelek jak się patrzy ;:333 , cud malina, tylko teraz z rozpędu nie przesadzaj całego ogródka. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Cieszę się Izuniu, że iryski dobrze się sprawują. Widać, że stworzyłaś im odpowiednie warunki do życia.
Czy ten pierwiosnek https://images81.fotosik.pl/556/805467b739cd5953med.jpg masz od Tadzia? Mam identycznego właśnie od niego. Ma bardzo duże kwiaty i ładnie pofalowane płatki.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Iza, jak tam komputer? Co u Ciebie?
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Izo ja też nie miałam pojęcia, że są takie szpadle. Co prawda widziałam podobny u Monty Dona, ale o prostym kształcie. Wtedy też "zachorowałam" na taki szpadelek - mały, krótki, lekki i wytrzymały. Chodziło mi nawet po głowie by kupić go gdzieś w Anglii. A wracając do tematu jedzenia "zielska" to ja nie tylko nie przewiduję jedzenia podagrycznika, ale innych roślin też. Nawet mam opory przed nasturcją, nagietkiem czy pokrzywą ;:224 Iryski są piękne tylko szkoda, że krótko kwitną. Szczególnie jak są młode i mają po jednym pędzie.

Elu trochę szkoda, że tak wyszło. Hosty oddałam zanim przeczytałam o zmianie terminu. Mam nadzieję, że kardiolog miał same dobre wiadomości dla Ciebie. A jak zakupy? Poszalałaś? Kupiłaś coś fajnego? Za 3 tyg. mam kolejne targi i już się cieszę :tan
Ciekawa jestem tych Twoich różyczek. Ja ostatnio dostałam 2 od koleżanki i znów stan mi sie zgadza. Szpadelek spisuje się super.

Aga dzięki za zainteresowanie. Komputer chodzi jak chce tzn. raz lepiej, raz gorzej, a czasem wcale. Jak padnie całkiem to będę zmuszona pomyśleć o nowym. To dla mnie spore wyzwanie, bo przywiązuję się do przedmiotów. Telefony też bardzo rzadko wymieniam i nadal mam taki z klawiaturą :;230 Na FO można zachorować praktycznie na wszystko. Tu tyle chorób roślinnych szaleje, że każdy może wybrać coś dla siebie. Ja przez wiele lat broniłam się przed różami aż przyszedł czas i zaczęłam je kupować. Mam ich teraz ok. 50. Iryski są cudne i mało miejsca zajmują. Szpadel jest super i mogę polecić. Widziałam też takie krótkie widły w T-Maxx prosto z Anglii, ale za długo się nad nimi zastanawiałam i wykupili ;:223

Grażynko jak to iryski Cię nie kochają?! Takiego ogrodnika jak Ty nie można nie kochać! Całe szczęście, że na FO można wszystko zobaczyć. Jest taki przekrój ogrodów i ogródków, że możemy oczy nacieszyć wszelkimi kolekcjami. Szpadelek jest super i mam nadzieję, że długo będzie mi służył.

Halinko jeszcze raz dziękuję ;:196 Tobie zawdzięczam te piękne widoki. Większość odmian kwitnie. Niestety to nie jest prymula od Tadzia. Kupiłam ją kiedyś na targach. Oczywiście jako nn.


Po kwietniowej zimnicy przyszły majowe upały. Zastanawiam się jak to zniosą rośliny. Choć trudno w to uwierzyć mimo mokrej wiosny miejscami mam bardzo sucho na rabatach. Tulipany kończą żywot, a zaczynają czosnki. Kilka powojników jest obsypanych pąkami, a inne ledwo zipią ;:24 Róże dopadła mszyca, ale pączki też zauważyłam :heja Ogólnie jest co robić i co podziwiać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek - takich mam lokatorów na działce...szkoda tylko, że paskudzą na huśtawkę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek - przez kilka lat próbowałam kupić tulipany pictury ( zawsze były pomyłki) aż w końcu się udało :tan

Obrazek

Obrazek - jeszcze dzień lub dwa i azalie buchną kwieciem

Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Nie kochają bo nie mają plaży u mnie.
W tym ścisku mają za mało słonka a zima za mokrą ziemię.
Mam aż 3 parki takich lokatorów, jedna u sąsiada w tui.
Te akurat lubię, ale zwykłe dachowce nie, tylko paskudzą i zżerają groszek, sałatę i jarmuż.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Izo witaj ;:196
Zaraz po rozmowie telefonicznej zapragnęłam zobaczyć Twą wiosnę - jest kolorowa i bogata - brawo !!!
Zbieractwo cebul wszelkiej maści opłaca się ale u Ciebie nic nie wygnije, u mnie z tym różnie bywa.
Czy sadzisz je wprost do gruntu? Myślę o posadzeniu tulipanów na hostowiskach ale chyba w pojemnikach bo przy wykopywaniu mniejszy stres o uszkodzenia host.
Mówiłaś, że masz jakąś odmianę p.Siebolda - ten powyżej to gatunek.
Tulipany pictury mają mniejsze kwiaty i sa późniejsze ? Właśnie zakwitły żółte NN i zastanawia mnie co to za jedne?
Czekam i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Ślicznych masz lokatorów, Izo! W każdym razie wyglądają bardzo romantycznie! :). A irysków masz całe mnóstwo, cała paleta kolorów. Aż sama zapragnęłam rozszerzyć swoje zbiory :). Kwiaty wiosenne przydają się na działce, bo przynajmniej może człowiek popracować w miłych okolicznościach przyrody i nacieszyć oczy przy okazji.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.9 - 2017

Post »

Grażynko u mnie z "plażą" też jest problem...Zimą ziemia jest mokra i ciężka, ale pojęłam wyzwanie. Mam nadzieję, że zostaną u mnie dłużej. Czasem kręci się u mnie jeszcze parka sierpówek, bo zimą stołowały się przy karmniku. Te zwykłe dachowce wolą buszować po osiedlu, na działki nie zapuszczają się.

Krysiu cieszę się, że zadzwoniłaś. Miło było pogadać. Z tymi cebulami to u mnie jest różnie. Czasem nornice dopadną, czasem wygniją jak jesień bardzo mokra ( bo ziemia u mnie ciężka i zimna), ale nie poddaje się i kupuję nowe by wiosna była kolorowa. Ja sadzę prawie wszystko bezpośrednio do gruntu. Mam kiepskie doświadczenie z sadzeniem w pojemnikach. Czasem mi się zdarza sadzić rośliny w donicach na rabaty, ale ostatnio unikam tego. Masz rację ten na zdjęciu to gatunek i to od Ciebie. Poza nim mam dwie odmiany: Praga i jeszcze jakiś nn. Ostatnio kupiłam jeszcze jeden nn - bladoróżowy.

Obrazek - najnowsza primula sieboldii nn - zdjęcie słabo oddaje jej kolor

Obrazek - obie moje odmiany - Praga ma większe kwiaty

Witaj Elu! Wiosna to moja ulubiona pora roku, dlatego kupuję całą masę wiosennych kwiatów. Uwielbiam je wszystkie. Mam dziwną słabość do małych kwiatków ;:224 Może dlatego, że sama jestem nieduża.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Największą niespodziankę zrobił mi dziś pewien liliowiec...

Obrazek - wcale nie miał pąków jako pierwszy...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”