Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko - w końcu dziś kupiłam Super Dorothy i zastanawiając się nad tym, gdzie i przy czym ją posadzić,wróciłam do naszej rozmowy z lutego i Twoich zdjęć. Powiedz mi na czym ją prowadzisz ( str. 42 Twojego wątku).
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

U mnie też pech chyba grasuje, bo w poniedziałek padł telewizor, a dzisiaj pompa do wydalania wody z pralki do ścieków.
Całe szczęście, że dzisiaj pranie zrobiłam.
M. wraca do domu dopiero za 2 tygodnie :roll:
Z tymi narcyzami sie nie zgodzę, że one tak mają
Przecież pamiętam je u mojej babci, rosły co roku i jeszcze mnożyły się w piekna kępkę
A te łany narcyzów w Anglii rosnących na łąkach?
Może to nowe odmiany sa do kitu?
Tak samo jak tulipanów
Ja też mam pierwszego pączka :tan
Ale jestem zdziwiona, że na Tradeskancie :shock:
Zawsze pierwsza była Comte
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ze sto lat nie byłam w Łazienkach, pięknie to wygląda ;:63 Ja w weekend majowy skoczyłam do Sopotu, podziwiam tam zawsze aranżacje kwiatowe w ogrodach hotelowych przy molo jak również na deptaku. Ale tym razem królowały bratki. :roll:
U Ciebie pięknie, a ławeczka wśród tulipanów ;:333
:wit
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, jak miło, że szerzysz w "świat" różomanię ;) Ja też tak trochę staram się to czynić.
Pszczoła była git ;:215 tylko gorzej z czołem, ale wiadomo po ukąszeniu zawsze puchnie, mnie kiedyś w powiekę ugryzła, oj nic nie widziałam :;230 A jeszcze innym razem w wargę (tak to jest jak się po ciemku gruszki zjada).
Tulipany, zarówno w Łazienkach i u Ciebie śliczne. U Ciebie i tak są ładne i mocne, u mnie to kicha totalna, albo jakieś grzyby, albo nornice :?
Co do lata, to ja mam obawy czy w tym roku będzie jako takie. Boję się, że będzie zimno i mokro i tym samym choroby grzybowe na różach. Na dniach muszę popryskać moje od tej dziwnej choroby. Zabezpieczałaś już swoje jakimiś preparatami?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko masz łany róż i łany tulipanów, wiosna chłodniejsza to i cebulowe dłużej zdobią ogrody, coś za coś, w ubiegłym roku tulipany przekwitały szybciutko. Kaczuszka to chyba mandarynka, bardzo lubię je oglądać, są takie baśniowe :wink: Szkoda, że nie mam stawu ;:224 , pewnie bym taką parkę zaprosiła do siebie :)
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, robisz swoim różom na wiosnę jakiś oprysk prewencyjny? Bo nie wiem czy się już na nie zasadzać, czy obserwować bacznie i dopiero jakby się coś działo ;:218
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Doruś cudne tulipany pokazujesz, ile Ty ich tam masz dziewczyno, wygląda na to że całkiem sporo!
Prawda jest, że są one raczej nietrwałą, kilkuletnia ozdobą, jak na razie trochę to ogranicza moje zakupowe zapędy :wink:
Mam sporo takich, które już nie kwitną i czas najwyższy je wykopać...

Gratuluję pierwszego różanego pączusia ;:215 Teraz to już z górki będzie!

Chyba już ciepło się też i u Ciebie zrobiło? Z niecierpliwością czekam na aktualne fotki ;:196
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, nareszcie ciepło :heja Mam wrażenie, że przyroda usiłuje nadrobić opóźnienia i teraz jednocześnie u mnie kwitną narcyzy, tulipany, rododendrony, azalie, bez :D A już w blokach startowych czosnki, rutewki i kosaćce ;:oj Nie pamiętam, żeby kiedyś tak było, raczej kwitły "po kolei" i tylko niektóre kwitnienia nakładały się na siebie. Czy u Ciebie też tak samo?
Dobrze, że w długi weekend wypoczęłaś. Łazienki w wiosennej szacie cudne ;:333
Współczuję pechowej burzy ;:168 Wiem coś o tym, bo kilka lat temu piorun spalił nam kilka urządzeń. Co ciekawe, były wyłączone, jednak nie dosyć - po fakcie dowiedzieliśmy się, że należy wyciągać wtyczkę z gniazdka. Na szczęście takie burze nie zdarzają się często. Masz ubezpieczenie? Powinno pokryć straty ;:108
Piszesz, że sadziłaś róże do dużych donic. Ze szkółek dostawałam róże w całkiem niewielkich doniczkach (kiedy kupowałam w sezonie) i także znakomicie się przyjmowały. Sekret chyba nie tkwi w wielkości doniczki ;:224
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ups, to sobie twój ślubny nagrabił, obwiniając róże o stan twojego kręgosłupa :;230 Chociaż faceci tak mają. Też mam takie problemy, zarówno z M jak i z kręgosłupem ;:224 Mój mi każe przystopować bo mówi że nie zamierza mnie wozić na wózku, a jak przeholuję to i tak nikt po mnie ogrodem się nie zajmie. Mam więc tworzyć taki bezobsługowy. Wyobrażasz sobie OGRÓD BEZOBSŁUGOWY ;:111 toż to oksymoron. Trzeba nie mieć serca żeby tak mówić :;230
Ale po moich groźnych spojrzeniach, zaczął mi więcej pomagać. A nawet stwierdził, że trochę wbrew jego woli ale to hobby staje się naszym wspólnym ;:109
Czego i Tobie życzę z całego serca ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko :wit , czy od plamistosci róż mogę coś zastosować. Czy jeszcze za wcześnie? ?
Pozdrowki zostawiam ;:3
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko. Ja tak samo mam z tulipanami - ciągle bym chciała więcej. No cóż...
A wiesz może jak nazywa się ten różowy/łososiowy pełny. Bardzo ładny!
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko - u mnie plamistość na wielu krzaczkach, jak to wygląda u Ciebie?
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, faktycznie masz tulipanowy gaj ,podoba mi sie, że masz tulipany pogrupowane kolorami, to daje efekt ;:167
Na różach nie zauważyłam plamistości, ale na róży okrywowej na balkonie zauważyłam mączniaka, wiec dziś opyliłam ją ,, Amistarem,,
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”