Wapienne wzgórze

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Wapienne wzgórze

Post »

Witam, moja działka ma 3499m2 i znajduje się w Częstochowie. Jestem 4 pokoleniem, które je uprawia (wcześniej robił to mój pradziadek, mój dziadek, mój tata a teraz ja) . Postanowiłam ze względu na mieszkanie w bloku zrobić sobie taką odskocznie z dala od centrum miasta, gdzie mój 7letni synek mógłby się wybiegać, a my z mężem odpocząć. Minusem jest, że działka sąsiaduje z kurnikiem, który wydaje nieprzyjemne zapachy do powietrza. Ja przejęłam tą działkę w 2013roku.
Tak było 1 kwietnia
Obrazek Obrazek
Dzisiaj mój tata znalazł przez śnieg złamaną gałąź od gruszy, a czubek tej samej gruszy nadłamał się i mój tata próbuje go ratować przywiązując go do ławki by się zrósł.
Gosia
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wapienne wzgórze

Post »

:wit
Witaj, Gosiu ;:4
Z pewnością szybko zagospodarujesz swój pokoleniowy ogród. Na forum jest dużo dziewczyn, które przepięknie zagospodarowały działki, choć też niejednokrotnie miały różne utrudnienia i wykonanie wszystkiego od podstaw. Pokaż fotki ogródka z szerszej perspektywy, to łatwiej będzie zauważyć późniejsze zmiany, które będą się dokonywały pod wpływem Twoich prac :wit
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wapienne wzgórze

Post »

Witaj Gosiu. Skoro już czwarte pokolenie dba o ogród, jestem ciekawa jak wygląda, musisz mieć wiele interesujących roślin. Kurnik w pobliżu ogrodu to problem. Mimo, że mieszkam w mieście, moja sąsiadka na użytek własny hoduje zawsze kilka kur. Przy wybiegu dla nich posadziłam wiele lat temu żywopłot, mam wrażenie, że troszkę zatrzymuje niemiły zapach.
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Wapienne wzgórze

Post »

Wcześniej mój pradziadek i dziadek uprawiali na działce pszenicę, buraki i ziemniaki a mój tata nic z tym nie robił. Dopiero ja wzięłam się za tworzenie ogrodu na co mój tata puka się po głowie po co mi to.
Gosia
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Wapienne wzgórze

Post »

Trochę wspomnień z mojej działki, ponieważ dzisiaj znowu pada śnieg.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gosia
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Wapienne wzgórze

Post »

Pogoda u mnie przez ostatnie dwie noce nie rozpieszczała, ale dzisiaj było u mnie +22 w cieniu, a w słońcu (balkon mam od strony południowej) +26 więc rozsada pomidorów, papryki, bazylii, chabrów i goździków brodatych się hartowała cały dzień. Mam dylemat czy zostawić na noc rośliny na balkonie czy je przynieść do domu. Co radzicie?
Gosia
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wapienne wzgórze

Post »

Witaj Gosiu :wink: Czeka Ci trochę pracy by działkę zrobić po swojemu :wink: Masz sporo miejsca by zaszaleć więc pokazuj więcej zdjęć.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”