Mój ogród w półcieniu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
amalia
500p
500p
Posty: 753
Od: 15 lut 2011, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

BeatkoPięknymi kwiatami rozweseliłaś dzisiaj ponury dzień, bo deszcz leje od samego rana. Uśmiechałam się bo te zakupy to chyba jakaś choroba, bo też mam podobnie ;:7 żadnych zakupów ale nie mogę przejść koło ogrodniczego żeby coś nie kupić :;230
Marusia.
Pozdrawiam miłego dnia wszystkim..
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=81576" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Beatko widzę, że przyroda jest w takiej samej fazie jak u mnie :D
Nie znam osoby, która nie kupuje roślin do swojego ogrodu.
Nawet jak nie ma już miejsca to i tak kusi :;230
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

amalia,seba1999 witajcie :wit
Ja już ( mam nadzieję :wink: ) zakończyłam tegoroczne zakupy.Wszystko już zaplanowane , miejsca pozajmowane no chyba że coś wypadnie w przyszłym roku .W tym roku wyhodowałam sama sporo sadzonek głównie tradycyjne i niezawodne aksamitki , dalie, begonie (do donic) astry i szałwie. Wszystko pójdzie do ziemi po 15 maja.
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Witaj Beatko :wink: Widzę, że też królują u Ciebie hosty. Ja w tej chwili też mam trochę ponad 20 odmian host głównie wysokich, planuje dokupić kilka miniaturek na przód rabat pomiędzy żurawki.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Aniu, to prawda, w cienistych zakątkach mojej działki (a jest ich sporo) królują hosty. Mam ich dużo więcej odmian ,tylko nie wszystkie na zdjęciach. Muszę się pochwalić ,że moje hosty ładnie wyglądają do jesieni właśnie dzięki cieniowi ,dość dużej wilgoci i zakazowi wstępu dla ślimaków. Małe hosty bardzo ładnie wyglądają na obrzeżach rabat. Ja lubię szczególnie Stiletto, ale mam też Ginko Kraig I Mysie Uszki. Tak naprawdę wszystkie mają swój urok. Przy najbliższej wizycie na działce porobię aktualne zdjęcia, już wszystkie powinny powychodzić z ziemi. Oby im tylko nie zaszkodziły nocne przymrozki.
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

U mnie dopiero dwie rozwijają liście, reszta jeszcze czeka na lepszą pogodę. W tej chwili mam 0*C a nad ranem ma być -4*C mam nadzieję, że nie zaszkodzi to mocno :roll:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Moje hosty też w większości dopiero pokazują kły, ale niektóre już zaczynają rozwijać liście .Dobrze ,że w końcu robi się ciepło i ta zimowa aura odchodzi , mam już jej serdecznie dość. W sobotę jadę zobaczyć jak moje rośliny przetrwały nocne przymrozki.
A to troszkę zdjęć z poprzedniej soboty


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Machonia pięknie kwitnie, robiłam kilka razy do niej podchody :wink: raz mi ja mąż kosą ściął, drugi raz pies złamał i chyba pora na trzeci raz bo to ciekawy krzew, a podcięte gałązki można w domu do dekoracji wykorzystać.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Witaj Beato. Tulipany moje chwalisz i dziękuję a masz jedną odmianę ,której ja nie mam czyli ten różowy pełny ,jest piękny. Może zamienimy się w lecie cebulkami... . :D Masz też piękny ogród ,wpadnę czasem pozwiedzać! :wit
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Aniu masz rację mahonia to bardzo ciekawa roślinka, jest ozdobna przez cały rok. Moja ma już ok. 10 lat i ok.metra wszerz i wzwyż. Teraz jak kwitnie to bije po oczach tym swoim żółciem, tym bardziej ,że teraz jeszcze mało kolorków na rabatach.

Babciabenia witaj :wit Tych tulipanków mam tylko 4 szt. wiec nie bardzo mam jak się podzielić, ale w sprzedaży jest taki wybór,że na pewno takie znajdziesz lub podobne. U mnie to rosną takie kupione z przypadku i których nornice nie zjadły, nie bardzo jest na czym oko zawiesić ale tu i ówdzie sobie rosną. U Ciebie to istny tulipanowy raj!

Jak dobrze ,e w końcu ciepełko i słoneczko! Wszystko od razu odżyło.


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Beatko dużo kolorków u Ciebie już :tan a ten powojnik ;:167
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Witaj Beata. :wit
Cieszę się, ze kolejna osoba zdecydowała się na otworzenie wątku. :uszy
Hosty bardzo lubię. Mam nawet małe hostowisko. No ale gdzie mi tam do takich kęp jak u Ciebie. U mnie od 3 do 10 kłów u jednej. Różane widoczki też bardzo miłe dla mojego oka. ;:131 Czy ja dobrze widzę, że masz Angelikę? Zadowolona z niej jesteś?
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród w półcieniu

Post »

Niby w półcieniu, ale te Twoje hosty zasuwają ze wzrostem jak dzikie :lol: To u mnie dopiero kły wychodzą z ziemi niespiesznie :wink: Zauważyłam, że te gatunkowe fiołki, białe, czarne i nakrapiane kwitną sporo później niż fioletowe, po fioletowych zostały same liście i już odżałowałam, że piegowaty zaginął a tu proszę, nagle rozkwitł. Twój biały jest uroczy ;:167
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”