POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu, bieżąca POMOC TECHNICZNA

Post »

Ładujesz całą szpulę żyłki ? Zrywać może przez grube twarde badyle , przydała by się grubsza żyłka a najlepiej nóż. Jeśli głowica jest mała i delikatna np. przy małych podkaszarkach to nie założysz grubej żyłki bo rozwali ci głowicę .
Awatar użytkownika
Perek11
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olkusz

Pytanie o pompkę

Post »

Witam mam problem a mianowicie chciałbym podłaczyć pływak pod pompke ale nie ma w niej żadnego wejścia . Wiec mam takie zapytanie czy mozna to zrobić na kablu zasilającym . Ponizej przedstawiam poglądowy rysunek czy mozna na wysokosci strzałki przeciąć kabel i włączyć sie tam pływakiem ?
Obrazek
Marcin?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Możesz, ale czy masz tak doskonałe materiały izolacyjne, żeby tą ranę zwulkanizować, bo zaizolowanie, to za mało, jeśli będzie to w wodzie.
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Możesz ewentualnie wykonać to połączenie nad lustrem wody bo jak poprzednik wspomniał, nie sądzę abyś miał odpowiednią izolację aby te połączenie zanurzyć w wodzie. Wykonaj je wyżej, nad wodą, a następnie tym kablem bez łączników zejdź do pompki i tam umocuj. To jedyne wg mnie sensowne budżetowe rozwiązanie.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Jeśli pływak ma odpowiedni długi przewód, to połączenie wykonać jak najwyżej od lustra wody. Takie połączenia można zaizolować tzw. koszulkami termokurczliwymi z klejem. Wymaga to opalarki i wprawy w wykonywaniu takich izolacji.
Xernog
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 lut 2017, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Problem z Kosiarką

Post »

Witam !

Sprawa z kosiarką wygląda następująco ostatnio po sprzątaniu rzeczy po zmarłym wujku natknąłem się na kosiarkę spalinową ( z silnikiem od Hondy 4T ) jednak jest ona niesprawna, bo gdy zapalałem,nie odpala, nawet nie zagada (sprawdzałem wszystko, iskra jest, paliwo dochodzi, czuć mieszankę w powietrzu, nic nie cieknie, nic pękniętego) zauważyłeme nie ma noża,czytałem e bez noża nie odpali, a jak odpali to się coś może popsuć.

I tu są następujące pytania, czy to prawdae bez noża nie odpalie nawet nie " zagada " .

ak dobrać nóż, starego nie mam i nie mogę znaleźć w internecie, wszędzie pisze, żeby do starego dobrać, a starego nie mam.Co radzicie zrobić ?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Problem z Kosiarką

Post »

Po pierwsze proponuję na przyszłość użyć słownika ortograficznego :wink: Ale do rzeczy: silnik bez noża powinien dosyć normalnie chodzić. Nie będzie chodził idealnie, bo nóż pełni rolę koła zamachowego i nie jest zalecane używanie silnika w ten sposób. A kwestię: ma iskrę i paliwo i nie pali, to na odległość ciężko rozwiązać :) Może nie ma kompresji, może gaźnik zasyfiony. A co do noża, to jeśli masz mocowanie, to możesz zmierzyć średnicę wewnętrzną korpusu, lub sprawdzić na tabliczce znamionowej, o ile istnieje, jaka jest szerokość. Oregon np. ma w ofercie uniwersalne noże, więc jeśli nie wiesz jaki jest oryginalny możesz kupić zamiennik.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Pływak pod pompkę ma być włącznikiem ? To zrób obwód w puszce elektrycznej do której podłączysz gniazdo do włączania pompki.
Izolować można albo jak ktoś wspomniał koszulką z klejem, albo taśmą samowulkanizującą jednak wszystkie przerwy w ciągłości izolacji to potencjalne kłopoty.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Nie rozumiem po co te wszystkie kombinacje z izolacjami itp. Przecież pływak może być na zupełnie innym obwodzie które będzie sterować gniazdem zasilania pompy.
Sam pływak za niecałe 40 zł można kupić z 5 metrowym kablem do tego zwyczajny przedłużacz i po kłopocie.
Rozkręcisz gniazdko odłączysz jeden kabel który połączysz z jednym z przewodów pływaka a drugi przewód w miejsce tego odłączonego z gniazda przedłużacza.
Tanio bezpiecznie i 5 minut pracy.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
knoxville
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2017, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

pompa wodna KAMA 5y2

Post »

Witam.

Posiadam na działce pompę Kama 5y2
https://imagizer.imageshack.us/v2/298x3 ... 2KQJA9.jpg

dotychczas była połączona z pompą ręczną ale padł tłok
https://imagizer.imageshack.us/v2/298x3 ... WUheB1.jpg

Usunąłem pompę ręczną, wymieniłem zawór zwrotny na nowy i poprowadziłem Kamę bezpośrednio do rury,
ale problem polega na tym, że nie zaciąga wody. Rura jest na głębokości ok. 6m.
Do tej pory przy każdym uruchomieniu Kamy trzeba było raz zaciągnąć ręczną i wtedy sama działała.
Może ktoś ma pomysł co zrobić ?

Pozdrawiam
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

Czyli wynika z tego że aby ta pompa zasysała wodę, musi być zalana. Gdzie masz zawór zwrotny - przed pompą czy za nią?
knoxville
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2017, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

Zawór zwrotny jest przed pompą. Zainstalowałem kawałek rurki żeby kama była cały czas zalana, ale wody tylko podchodzi i nie wypluwa, prawdopodobnie wirnik jest zajechany i powietrze się dostaje. Czy dostanę jakiś zamiennik wirnika do kamy ?
Prezes124
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 kwie 2016, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna

Post »

Witam. Mam pytanie do grona specjalistów ??. Posiadam glebogryzarkę Stiga Silex 103 i od dziś przestał zupełnie działać bieg wsteczny. Pasek nie spadł bo sprawdziłem. Linka dobrze dociąga. Spotkał się może ktoś z podobną usterką? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Sebastian
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”