Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Na moich nie tylko kwiaty zmarzły ale i ulistnione wierzchołki. Wyglądały jak polane wrzątkiem.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

A u mnie kwiaty na jednej przetrwały i kwitnie ;:138 . Ciekawe cze zaowocuje bo w pobliżu tylko nasza gruszka rośnie (ale nie konferencja).
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Poradźcie co robić. Posadziłam gruszkę azjatycką na jesieni - wysokość zaledwie 70 cm i dwie cienkie gałązki. Mimo przymrozków kwitnie ;:oj (gruszki klapsa i konferencja też), czy powinnam oberwać kwiaty lub zawiązki owoców aby drzewka nie obciążać nadmiernie?
Pozdrawiam Asia
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Poczekaj do czerwcowego opadania zawiązków, grusza powinna je zrzucić. Jeśli nie zrzuci trzeba jej ulżyć i je oskubać, mnie by kusiło by zostawić chociaż ze dwa owoce :D . Chojuro ( 2 lata), u syna pięknie kwitła ale wyrwała się z tym kwitnieniem za wcześnie, pozostałe ( Bonkreta i Klapsa) nawet listków jeszcze wtedy nie wykształciły. Własnie wczoraj mówiłam synowi, ze trzeba się jej pozbyć. Za wcześnie kwitnie i ciągle wyrastają odrosty z podkładki, mnie tam już nie będzie i nikt tego nie przypilnuje. Nie słyszałam by Chojuro byla samopylna.
Pozdrawiam! Gienia.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Grusza azjatycka słabo zrzuca, ja bym zostawił ze dwie sztuki na spróbowanie. Chociaż zgodnie ze sztuką to należy oberwać.

Przy okazji, zjadłem gruszkę i wydłubałem kilka nasion. Zastanawiam się teraz czy robić stratyfikację w lodówce czy stratyfikację nasiona przeżyły w chłodniach i można siać bezpośrednio po wyjęciu z owocu. Ktoś coś wie?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Rok temu z Nowym sialiśmy pestki Modi, i rosną http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 6#p5487396
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 3#p5528403
póbuj, myślę, ze chłodnię przeszły.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Też tak myślałem, tylko posiałem 2tyg temu z innego owocu i na razie nic nie wzeszło. No nic, wysieję jeszcze raz i zobaczymy co z tego wyniknie - teraz odmiana opisana jako "gold". W sumie to i tak tylko zabawa, ale ciekawi mnie smak siewek.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Bardzo posmakowały mi i rodzinie gruszki sprzedawane jako "Nashi", a w szkółkach i sklepach online można już dostać grusze azjatyckie. jakie odmiany polecacie? Czytałam, że nasza zwykła Konferencja może być zapylaczem dla niektórych odmian, a teraz zastanawiam się jaką wybrać, bo na zdjęciach żaden z owoców nie jest podobny do tych marketowych.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Kosui bardzo smaczna odmiana, bardzo orzeźwiająca. Te w sklepach nijak się mają do tych z własnego drzewa.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Dzięki ;:180 Poczytam o niej i poszukam!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Nie wiem, jakie były sklepowe ale jeszcze jest np chojuro o rumowym posmaku - u mnie jeszcze nie owocowała.
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Lepiej się dowiedzieć, jaka to była ta sklepowa odmiana skoro smakowała, bo jednak azjatki różnią się między sobą jeśli nie konsystencją, to smakiem i aromatem.

Ja mam Kosui i brakuje mi w niej rumowego posmaku, jaki ma wspomniana Chojuro. Mam Nijisseiki, miała w tym roku pierwszy raz dwa gniazda kwiatów i może coś spróbuję. Jednak na 100% dosadzę Chojuro, bo to mój smak, inne odmiany nie są takie, jak ta. Miałem, ale oddałem sąsiadom, bo miałem budowę, potem kupiłem nową, ale padła, więc do trzech razy sztuka. :)
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Grusza azjatycka, wschodnia, chińska, Nashi

Post »

Moje 3 Azjatki ciężko przeszły zimę. Mam Chojuro, Shinseki i Nijseki.
W zeszłym roku dwie miały owoce z czego Chojuro całkiem sporo jak na młode drzewko. W tym roku nie będzie owoców bo zmarzły pąki a jednej wręcz większość zeszłorocznych przyrostów i próbuję ją od nowa wprowadzić z tego co odrasta do 50 cm od ziemi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”