Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Nie chce robić reklamy ale od tego roku mam taki: nie chcesz a robisz/usuwam link niepoprawnie umieszczony/Adm.
6/4 m. Fajny prosty montaż i na ta chwilę bardzo stabilna i sztywna konstrukcja. Miałem z konstrukcją PCV i niebezpiecznie wyginał się przy silniejszych wiatrach, ale co prawda nie doznał uszczerbku.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Cena 2190 PLN!!! za tunel 4,8 x 4 lub jak kto woli 6 x 4 za 2490 PLN to jakaś kpina. No chyba że rurki są pozłacane!
W tej cenie można kupić 4 tunele 3 x 6m zakładając że 1 szt. kosztuje 600 PLN, albo dołożyć 500 PLN i kupić od razu 30 x 7m na znanym portalu ze sprzętem używanym. Osobiście wolę dołożyć do 30 x 7m i wykorzystać tylko kilkanaście przęseł a w przyszłości rozbudować.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Każdy robi co uważa za słuszne. Dla mnie to były dobrze wydane pieniądze.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Pewnie... kto bogatemu zabroni. Ja biedny żuczek za 300 PLN kupiłem używany 3x6m i też uważam że to jedne z lepiej wydanych pieniędzy. Wcześniej kupiłem nowy 3 x 6m za 699 i też pieniądze wydane bardzo dobrze.
marta_35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 lut 2018, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa tunelowa.

Post »

Ofert dotyczących tuneli do upraw jest w internecie naprawdę mnóstwo, więc zorientujesz się mniej więcej w cenach :) Dobór ich wielkości i ilości zależny jest od tego, jak konkretnie planujesz je zagospodarować, więc sam powinieneś to dokładnie przemyśleć.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Tunel jaki kupić?

Post »

A jaki to tunel? Jakiej firmy? Sprawdza się? Na pierwszym zdjęciu jest inna folia, na drugim jakby inna..? Pytam, bo też lada chwila chcę zamówić.
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Mam 2 tunele pierwszy z białymi plastikowymi rurkami i zwykłą folią rewelacja, kolejny z drugiego zdjęcia metalowe rurki, i folia "zbrojona" sznurkami w środku tragefia żeby nie użyć gorszego słowa... folia wytrzymała 1,5 sezonu i teraz został z niej sam sznurek. Muszę więc kupić zwykłą białą folię którą pewnie przykryje pozostałymi sznurkami.
Jednak może ja jestem stronniczy i przesadzam, więc na pewno zdjęcia powiedzą dużo więcej niż słowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

Mam coś podobnego, ale nie zauważyłam, żeby tak popękał. Może jeszcze wszystko przede mną, ale to i tak tymczasowe rozwiązanie było.
Iza
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Wszystko o pomidorach cz. 14

Post »

U mnie w pierwszym sezonie zaczęła pękać to odesłałem na gwarancję, przysłali nową i tak to jest już ta nowa która jest dokładnie taka sama. Może taka firma a może jakaś lewa folia. Faktem jest że straciłem zaufanie do takich folii i pod tą siatkę wsadzę zwykłą białą folię. Tylko coś z wejściem będę musiał wykombinować - może na jakieś zszywki połączę obie folię
Awatar użytkownika
PATRYK
100p
100p
Posty: 120
Od: 6 lut 2019, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Tunel foliowy

Post »

Cześć. Czy możecie mi doradzić jaki kupić tunel do uprawy żurawek i host? Głównie chodzi mi o rodzaj folii/cieniowki. Na aukcjach są tunele z folią która zabezpiecza promieniowanie UV. Taka będzie odpowiednia?
Ogrodnik01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 sty 2021, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Tunel foliowy 3x6 to chyba najbardziej ergonomiczne rozwiązanie dla rodziny 4 osobowej. Na 18 metrach kwadratowych warzyw przez całe lato wystarczy dla rodzinki. Jeśli ktoś się żywi latem wyłącznie warzywami, a nie jada innych rzeczy to powinien wcześniej rozplanować odpowiednio sianie i sadzenie w tunelu, tak by jeśli lubi fasolkę szparagową to siać ją etapami w różnych odstępach czasu, wówczas będzie miał ba bieżąco świeżą przez cały sezon. zmoderowałam/Karo
regulamin
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Mam 2 tunele po 18m2 i nie wystarczają w lato zawalone pomidorami i paprykami. Dodatkowo ogródek pod domem i na polu wyłożone geotkaniną gdzie rosną pomidorki w ubiegłym sezonie było ich 300 i wszystko przejedzone i porobione przetwory (przecier pomidorowy i keczup).
Bombelka
50p
50p
Posty: 62
Od: 24 lis 2019, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tunele foliowe

Post »

Hej, jakie tunele foliowe (producent) polecacie? Aktualnie szukam tunelu typowo pod pomidory o powierzchni 18m2. Mój budżet 1000 zl + -. Co sprawdziło się u Was? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”