Parapety DAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parapety DAK

Post »

Danusiu wspaniałe rośliny, naprawdę nie można oderwać oczu. Lobivia longispina i Parodia maxima to prawdziwe perełki. Gymnole w większych rozmiarach wszystkie mi się podobają ;:215
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

DAK pisze:Cereus to rzeczywiście rośnie w tempie zawrotnym i nie wiem kto go potem będzie dźwigał na zimowisko. Szczerze mówiąc to miałabym ochotę ciachnąć mu ten nowy przyrost i ukorzenić na nowo, ale jak nie ciachnę to doczekam się być może kwiatka - fajnie by było.
Danusiu nic nie ciachaj :) Jak masz możliwość to niech sobie rosną :wink: Może już w tym roku zobaczymy je kwitnące ;:173
Doniczki wyglądają na ciężkie. Zastanawia mnie jednak jak poradziłaś sobie z problemem dużych wiatrów?
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Właśnie trochę problemu z tymi wiatrami było. To jest patio, a więc budynek z 4 stron, więc wiatr nie ma szans się rozhulać, ale pomimo to trochę czasem wieje. Dlatego z jednej strony stoją przy murku, a wokół donic kładę duże kamienie zabezpieczające przed przewracaniem (to widać na zdjęciu). Tydzień temu nie zdążyłam tego zrobić i zastałam Cleistocactus strausii przewróconego, a całe białe puchate ciernie w błocku. Leżał też ten duży Cereus, na dodatek najwyższy człon wygięty pod kątem 90 stopni, bo przewrócił się na świerk. Ale po postawieniu wyprostowałam go i okazało się, że stanął i trzyma się w pionie. Teraz już wszystkie wysokie kaktusy mają donice zabezpieczone kamieniami.
No to go na razie nie ciacham, ale na kwitnienie małe szanse, bo w budynku (w piwnicach) był remont i stały niestety w cieple. Poza tym niewykluczone, że na lato będę musiała je wnieść do budynku, bo będzie termomodernizacja i latem ocieplanie i tynkowanie na patio właśnie. :(
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

Z tak dużymi kaktusami to wydaje się, że takie wypadki są nieuniknione. Niemniej jednak bardzo mi się podobają i chciałbym aby moje tak pięknie wyrosły jak Twoje ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Piękne są, uwielbiam takie dorodne kaktusy ;:138
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Co robi kaktusiara gdy wychodzi przed świętami z zamiarem kupienia wiosennych cebulowatych do przystrojenia Wielkanocnego stołu?
Oczywiście przychodzi do domu nie z doniczkami żonkili, hiacyntów i tym podobnymi, ale z ..... kaktusami właśnie.
Obeszłam parę ogrodniczych stoisk w poszukiwaniu cebulowatych do wiosennego koszyczka i nie było na czym oka zawiesić. Za to dwa kaktusy z pąkami wyglądały zdrowo i porządnie. Całkiem dobrze prezentowały się na świątecznym stole po przesadzeniu do doniczek w odpowiednim kolorze:
Obrazek

Obrazek Obrazek

Były tańsze niż cebulowate (po 8 zł sztuka), a do tego wcale nie małe 7 cm średnicy. I na pewno dłużej można się będzie nimi nacieszyć. Po przekwitnięciu zasilą zestaw w pracy.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Określenie "kaktus wielkanocny" nabrało u Ciebie nowego znaczenia ;:173
Rzeczywiście, wyglądają bardzo dobrze ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Rzeczywiście Moniko. Tego nie skojarzyłam. ;:215
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Pomyślała i jak dobrze zrobiła. Brawo! ;:138
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Nawet nie wypada, aby kaktusiara kupowała jakieś tam żonkile na Wielkanoc :D . Świetny pomysł, bardzo świątecznie wyglądają w tych osłonkach.
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Takie "cebule" to widzę po raz pierwszy w życiu. :lol:
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

No cóż Danusiu w domu miejsca już nie masz na nowe kaktusy to teraz czas zapełnić całe patio :D
Doskonały zakup ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Tak Piotrze, to patio to jest lepsze niż dom z ogródkiem. Nie trzeba dbać o dach, odśnieżać, kosić trawnika. A jak trzeba znieść na zimowisko lub wnieść na patio to wystarczy jedna klasa rosłych słuchaczy i w pół godziny jest po wszystkim - na jednego jeża jeden cierniak. :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”