Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Beatko wyobraź sobie , że poszłam z Daisy na spacer i tak ładnie się zrobiło, ;:3 wyszło zza chmur , że aż zachciało mi się znowu jechać na tą małą wycieczkę...Wróciłam do domu i tak się szybko zorganizowaliśmy , że raz dwa byliśmy w samochodzie.
Jednak słonko od ciebie przypędziło do mnie, ale mam nadzieję , że chmur nie dostałaś... ;:224
W parku pięknie , tyle spacerujących ludzi....mnóstwo jeżdżących na rowerach , rolkach...
Budki z lodami pootwierane i mała gastronomia już ruszyła pełną parą...
Miło spędziliśmy popołudnie. Kwitnących tulipanów jeszcze mało. Tylko chyba te najwcześniejsze ale i tak pięknie. Zobaczcie sami.... ;:108



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wielkie kępy wrzośców....(moje jak były młodsze okrywałam stroiszem.W tym roku zostawiłam nie okryte)


Obrazek

Żonkilowe rabaty też piękne....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W dzikim miejscu parku , już jakby lasku rosną takie kępki cudnych malutkich kwiatuszków.
Czyżby to jakieś dzikie bodziszki? Pięknie wyglądały w takich dużych plamach...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Magnolie mnie co roku zachwycają.... ;:167




Obrazek

Obrazek

A przed samym parkingiem takie widoki....


Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

U mnie dzisiaj pospacerować można było z przyjemnością z czego skwapliwie z eM skorzystaliśmy ! Pogoda dopisała do wieczora cieplutko i cały dzień dość ciepły! :)
Róże moje wbrew pozorom odbijają prawie wszystkie już... :)trochę roślin odnalazło się po zimie co mnie oczywiście bardzo cieszy bo co do niektórych nie miałam już nadziei!
Obejrzałam Twoją dzisiejszą relację ;:63 - białe kwiatuszki to zawilec gajowy a nie bodziszek. ;:108
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Fajnie tak pospacerować wśród pięknych roślinek.
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Park Chorzowski ogólnie jest piękny i zawsze zadbany :) ale u Ciebie wiosna też śliczna! Ogród wypielęgnowany, to roślinki rosną :) powojniki śmigają w górę :D
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Cudny widok kwitnących wrzośców ,chyba też sobie kupię jakiegoś, bo na razie mam tylko wrzosy.Udana wycieczka do parku
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu ale miałam przyjemności, 6 stron, nie nadążam, ale to chyba przywilej wieku. :wink: Pięknie rozpoczęłaś maluchami cebulowymi, potrafisz pokazywać swoje piękności. ;:138 Krokusy słoneczne cudne. ;:oj Kompozycje w koszyczkach śliczne, bratki i stokrotki, to takie wdzięczne kwiaty. U mnie też jakoś żonkili w sklepach mało, a co roku cieszyłam się nimi w święta, dobrze że masz bezpośredni dostęp i udało się kupić. :) Gdzie ty to wszystko mieścisz na parapetach, domowe kwiaty i wysiewy. :shock: Tyle róż i lilii do sadzenia, nic dziwnego, że kolano się buntuje. ;:168 U mnie z wysiewanych nasion sasanek tylko dwie są w innym kolorze niż fiolet. Rzadko jednak powtarzają cechy roślin matecznych. ;:174 Justa rzeczywiście się śpieszy, ;:215 moja też taka wyrywna. Chyba szachownica płasko położona przed rozwinięciem kwiatu. :) Hortensje bardzo ładnie ukorzenione. ;:138 Spokojnego, ciepłego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Super wycieczka, Olu i cieszę się, że się w samą porę pogoda poprawiła.
Śliczne łany tulipanów i żonkili. Świetne widoczki.
No właśnie, spotkałam się z tym by przykrywać wrzośce... Ale jak zaczynają czasami już zimą kwitnąć to chyba niekoniecznie chcą być okrywane. Tak samo jak nie wiem co ze skimmią robić, niby lekko okrywać, ale ma takie ładne pąki zimą, więc nie okrywam.....
No nie dogodzisz ;:306
Mnie już się marzy rowerek. ;:108
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu u Ciebie wiosenka na całego i na wszystkich parapetach i na ogrodzie no i jeszcze macie piękny park.
Jeszcze tylko słonka brakuje żeby wiosnę na całego świętować.
;:3 ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kochani już nie mam słów do tej pogody...W jeden dzień ciepło, że się trzeba rozbierać a w następnym zimnica jakby zima nadchodziła... ;:222 Dziś okropnie zimny wiatr wieje i co chwilę pada deszcz...Roślinki troszkę ruszyły w górę , to teraz je znowu pogoda przystopuje ...
Co ta wiosna? Strajk urządza czy co? :(
Wczoraj porobiłam parę zdjęć , niby ;:3 świeciło ale zęby to miało takie , że ho,ho....


Obrazek

Miałam dziś w planie pikowanie ostróżek i żeniszka , ale po całym dniu wczoraj w pracy i krótkim śnie w nocy, nie mam sił...Jutro też jest dzień....A w ogóle to nie mam miejsca na parapetach. Musiałabym przynieść ze strychu mały stolik i doniczki poustawiać na nim ,jak najbliżej okna...Nie za bardzo uśmiecha mi się zastawiać tym pokój przed świętami... ;:224


Obrazek

Spoglądałam dziś na rabatę na której rósł w zeszłym roku kosmos siarkowy. Ciekawa jestem czy się wysiał bo widzę tam dość dużą liczbę siewek. Ale mając moje szczęście to pewnie siewki tego zwykłego kosmosa. Jego to w setkach można odliczyć...Zauważyłam tylko ,że na tej rabacie też mam siewki ostróżki jednorocznej....No i dobrze, bo bardzo ją lubię. ;:108


Obrazek

Moje dwie róże nadal cicho siedzą. Zarówno pnąca NN jak i pienna znaku życia nie dają.
Już się zaczynam martwić. :(


Obrazek

Maryniu super , że i Tobie udało się pospacerować w niedzielną piękną pogodę. Dziś już widzisz zimnica na całego...I chyba święta takie chłodne zapowiadają... ;:222
Dzięki za zidentyfikowanie białych kwiatuszków. Przyznam się , że pozwoliłam sobie delikatnie uszczuplić jedną kępkę i przywiozłam małą sadzonkę ze sobą... ;:224


Obrazek

Kasiu masz rację , od razu samopoczucie lepsze...


Obrazek

Kasiu 1 dawniej mieszkałam bliżej parku i byłam w nim codziennym gościem na wędrówkach rowerowych...Teraz niby nie daleko, ale już muszę dojechać samochodem...
Park jest zadbany , roślinność super a fajne miejsca przyciągają spacerowiczów.W weekendy masa ludzi przewija się przez ten teren... :uszy


Obrazek

Jadziu u mnie wrzośce wygrywają z wrzosami. Te drugie przemarzają i już prawie ani jeden nie został...A wrzośce mam!!!! :heja


Obrazek

Soniu to ty dopiero do mnie dotarłaś? Popatrz , ja myślałam że już pisałaś w tym wątku... ;:168 No właśnie , że parapety coś jakby się skurczyły po świątecznym myciu okien...Nic się na nich nie mieści. Jeszcze jedną skrzynkę z pelargoniami muszę postawić. Zrobiłam sadzonki , już mają korzenie, pora je wsadzić.... ;:219


Obrazek

Beatko czy ty wiesz kiedy jest Święto Kwiatów w tym roku? Właśnie się doczytałam, że od 13-14 maja. Ciekawe jak ja będę pracować....hm. :wink:



Obrazek

Elizabetka, kochana witam cię serdecznie.Od razu zapraszam częściej. ;:108
Widzę , ze ty też ze śląska.A skąd dokładnie?


Obrazek

Jakoś nigdy nie chce mi się wykopywać tulipanów na jesień ,ale widzę , że chyba będę musiała. Tu nieliczne z wielkiej kępy , wsadzone kilka sezonów temu. A jakieś chude w tym roku... ;:306


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz uciekam pospacerować troszkę po waszych ogrodach....Miłego wieczoru. :wit
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu ja z Rybnika. :D
Odwiedziłaś mnie kiedyś o ile dobrze pamiętam w wątku góralskim.
Bardzo mi sie podoba u Ciebie więc na pewno będę zaglądać. ;:168
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ładnie Olu ,wiosennie i kolorowo ;:333
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Pogoda w dalszym ciągu przygnębiająca.
Zimno i mokro a do tego wiatr...Po niedzieli jakieś nocne przymrozki zapowiadają... ;:145
A i święta będą pogodowo do bani... ;:222
Eli i Dorotce dziękuję za odwiedzinki... ;:196 Miłego dnia wam życzę.
Na pocieszenie zrobiłam troszkę zdjęć. Niech chociaż kolorki na fotkach ocieplą nasze serduszka...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Fotek całe mnóstwo i kolory imponujące! W czasie takiej durnowatej ;:131 pogody napawają optymizmem! ;:138 Olu!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”