Od ugoru do ... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Z drobnej polecam jasode, stawski, amiko, conaco
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

forestit pisze:Z drobnej polecam jasode, stawski, amiko, conaco

Z jakiej firmy? Kiedy przychodzi Ci sadzonka drobnokwiatowej i jak ją prowadzisz od przyjścia, bardzo prosze o szczegółowe info bo chciałbym wkońcu w tym roku zrobić perfekcyjną duża chryzanteme. Chodzi mi o to, czy na początku sadzisz je w mniejsza doniczke, poźniej w mise, ile razy przycinasz, jaką ziemie dajesz do misy bo ja zawsze stosuje torf-alonet, jakimi nawozami nawozisz, czy trzymasz cały czas w tunelu, czy na dworzu, czy zadołkowana a poźniej do doniczki? moje dwa lata temu były takie jak na zdjeciach niżej, w zeszłym roku dużo gorsze i chce to naprawić jakoś.

Jeszcze jedno pytanie forestit bo widze, że możesz mi sporo pomóc. Jak sobie radzisz z upałami w tunelu? w jakiś sposób cieniujecie tunele ? parasolux? czy coś innego, jakie macie pomysły zeby w tunelach nie było takiego gorąca że sie nie da wytrzymac i trzeba podlewac 2x dziennie...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Sadzonka przychodzi kolo polowy maja. Szczykam ją i sadze w mise 21 idzie na dwor. Ziemia to kompost. Torf jest zbyt lekki. Nawozenie to co podlewanie czyli prawie dziennie az korzeniami się nie chwyci ziemi. Peters starter 3x potem kristalon niebieski. Calcinit tak na zmianę. Aż do sierpnia potem peters combisol az kolor pokarze na koniec peters blosmboster dla wielkosci kwiatu i koloru. Do szklarni tuneli wstawiam przed przymrozkami. W szklarni mam tylko wielkokwiatowe komodo. I średniokwiatowe. Schemat naworzenia ten sam tylko wiecej cięć i skarlania. Chryzantemy dużo nie robię bo max 8tyś na więcej miejsce nie pozwala bo rośnie bratek wiosenny i prymule,byliny i inne. Po zdjeciach widzę zemasz w miarę ładną chryzanteme.


Tulele mam w miarę dobe wietrzone. Ale i tak idzie na nie parasoleks. Zamawiam w sumie od każdego coś. Szajk. Kłak. Pychyński. Cichoń
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Szanowni, fajnie że w moim wątku dużo się dzieje, ale mamy też taki :

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=83582

Sorki, ale chwilowo nie mam głowy do forum...
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

forestit, czyli peters starter dajemy po doniczkowaniu 3 x a potem już samym kristalonem niebieskim je traktujemy na zmianę z Calcinitem ? Dobrze zrozumiałam?
A jak z środkami ochrony roślin? stosujesz coś zapobiegawczo?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Widzę Lukasz że masz fantazyjne ale kolory jakieś takie wybacz nie bardzo spróbuj mieszać stawiskie w trójki albo jasodę fajnie wyglądają bo kolorki jakby żywsze .na naszym terenie najwięcej sadzonki dostarcza Bucholc ale na śląsk :wink: to daleko
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Gotowe trójki ma też chyba o ile się nie mylę Kłak z jasody i stawskiego i jeszcze jedna odmiana. Lepiej gotową trójkę kupić niz samemu mieszać. Drakka starter stosuję aż sieq dobrze przekorzeni potem azotowe nawozy
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od ugoru do ...

Post »

Mam jeszcze pytanko, jeśli mam teraz takie pelargonie,były skarlane raz tydzień temu b-nine, to jakim składem nawozic żeby nie wyrosły wysokie 10-20-30 czy lepszy 10-30-20 bo właśnie muszę jechać któryś kupić, bo mi się skończył :roll:

Obrazek
Pozdrawiam-Dawid
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Tydzień temu to już późno skarlone najlepiej jak boczny pęd ma tak około 2cm. Teraz zahamować mogło pączkowanie. Combi-Sol 6+18+36 będzie odpowiedni.
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od ugoru do ...

Post »

Ok, Dzięki :wink:
No trudno, nie wiedziałem kiedy skarlać - na przyszłość będę już wiedział.
Najważniejsze teraz żeby nie wyrosły zbytnio, bo do Maja jeszcze trochę zostało.

A jakie Stężenie tego nawozu do podlewania 1 gr/ 1 litr ? i jak często ,żeby nie spalić ? :roll:
Pozdrawiam-Dawid
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

1kg na 1000l. Czym podlewałeś prędzej? co 2 będzie ok. tylko sucho ją trzymaj.
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od ugoru do ...

Post »

Podlewałem Fertiplantem 20-20-20, a od tygodnia 10-20-30 - dwa razy w tygodniu i stężenie 1kg /1000l
Pozdrawiam-Dawid
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Tak przy okazji, jak ktoś z was zalogowany jest na portalu społecznościowym Facebook. to zapraszam wszystkich do polubienia strony z naszymi kwiatami:Usunieto(regulamin). Iwona jeśli i wy takie posiadacie to wrzućcie link, chętnie polubię i będę śledził :)

Killka dni temu zakwitły pelargonie, dzisiaj wchodze a tu taki psikus, od czego to?
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”