Od ugoru do ... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

No panowie ąż miło popatrzeć na waszą dyskusję bo obaj ma cie rację co trzeba zrobić z surfinią Dawida jak najbardziej zgadzam się że trzeba zastosować coś na szkodniki ale też na grzyba (najlepiej amistar bo ma szerokie spektrum tylko uważać bo w wysokich temperaturach może popalić rośliny) co do przyczyn ja mam zupełnie inna teorię i tu pytanie do Dawida ponyśl czy tak było oczywiście przez dłuższy czas ,w dokładnie takiej kolejności: najpierw sucho i ciasno potem lużno i mokro wczesne liście obumarły i nie ma dla nich ratunku z żółtymi nikt nie kupi jeśli sadzonek rzeczywiście jest tylko kilka to chore liście można usunąć a wierzchołki pędów obciąć , bedą trochę póżniej ale zabliżnią sie i nie będzie śladu ;:14 ;:14 ;:14
drakka pisze:Roniłam badanie wody, mamy 3 krotnie wyższe żelazo niż być powinno.
Ale tak jak mówisz nie wiem jakie to są jony żelaza i jak się przyswajają.
A u mnie jest podobnie woda żelaziona że aż strach ,pić się nie da ,nie robiłam badań i nie mam pojęcia jakie mam jony : :wink: ale surfinie rosną jak szalone choć żelaza w nawożeniu używam sporadycznie :D
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

To że woda ma w sobie żelazo o niczym nie świadczy nie wiadomo w jakim stopniu jest ono przyswajalne. Chelat żelaza np rexolin ma bardzo dobre przyswajanie a takie żelazo z marketu już nie. Dystrybutor Petersa i Uniwersoli czyli everis robi badania wody wraz z zaleceniami uprawowymi. Kosz to od 0 do 100zł w zależności czy mamy ich nawozy czy nie.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Niedaleko mam AptekeRolnika więc bryknę się kupić Rexolin
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Forestit, jeśli Planta ma słabe nawozy, to nie wiem o czym rozmawiamy. To jeden z wiodących producentów w europie, w Polsce przedstawicielem jest GreenPunkt. Wszystkie informacje znajdziesz na ich stronie :uszy
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Skąd ta pewność ze to co napiszą na stronie jest prawda?
Wiem że w greenie je sprzedają i zachwalają bo oni po prostu chcą sprzedać. Można to porównać do golenia się Gillette lub polsilwerem i to i to goli ale jakość czuć. Zmierzam do tego że już po samym rozpuszczaniu widać co jest co Peters 1kg na 10l wody parę minut i jest rozpuszczony a planta różnie. Kupiłem w greenie 10-52-10 czyli odpowiednik startera. Jakoś rośliny nie korzeniły się ani szybko ani dobrze. 3 4 dni temu sadziłem surfinie do zimnego tunelu poszedł peters starter 0,2 dzisiaj sprawdzałem 3/4 doniczki ma korzeń. Mimo niskich temperatur roślina pobiera i rośnie. Kolejny przykład mam miernik pnt3000 mierzę EC w doniczce i jest np 0,2 w pelargonii podlewam 21-7-21 o stężeniu 0,2 i po podlaniu mam w doniczce ec około 0,5 po 3 dniach 0,3 tydzień 0,2 w zależności od pogody. Roślina wchłania nawóz i widać efekty po niej. Po innym nawozie po tygodniu ec jest nadal wysokie a efekty mizerne.

Nie wiem czy masz porównanie czy nie. Ja mam i wiem co piszę. A to czy ktoś jest wiodącym producentem czy ze w greenie mi zachwala to mi tito. Liczą się efekty. Co z tego że skład ten sam a jakość inna. Jest kiełbasa śląska i są parówki. Przerabiam rocznie z 25-30 worków różnych nawozów i czuć różnice. na chryzantemie tego tak nie widać bo ona lubi wysokie EC odo 0,8 ale rabatówka jak ma już wysokie EC to nie rośnie. ;:173

Są proodukty lepsze i gorsze każda firma takie ma. Np mikro Planta ma ok
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Wszystko zależy od tego do czego sie ktos przyzwyczai jakie i skąd ma podłoże i co w nim ma. I jeszcze do których roślin jaki nawóz stosuje u mnie przeważnie stosujemy intermagi długo działające ale niektóre rośliny wolą hydrokompleks i co im zrobisz nie dało się dopasować żadnego intermaga. Jeśli rzeczywiście w tym siedzisz od dziecka to musisz przyznać Forestit że to się wie na wyczucie że coś jest nie tak i czegoś brakuje i wtedy szuka się rozwiązań a przez tyle lat w tym gotowe recepty masz w głowie.
dawidek1771
200p
200p
Posty: 215
Od: 25 lis 2011, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od ugoru do ...

Post »

W sumie mogło tak być Stokrotka - bo na początku uprawy były ustawione doniczka obok doniczki, dopiero jakiś tydzień temu je rozkładałem.
Mogłem niektóre przelać :roll: Okej,spróbuję je przyciąć .

A jaka jest najlepsza temp. w nocy dla pelargonii ? (jak już są dość duże) I co ile dni je nawozicie ? :wink:
Pozdrawiam-Dawid
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

To zależy gdzie je masz jak w szklarni to może być nawet i 10 jak wilgotność jest względnie mała. Jak tunel foliowy to około 14 będzie dobrze może być i mniej byle ogrzewanie w wilgotne zimne dni lekko grzało i suszyło powietrze. Pelargonia lepiej zakwita gdy ma tzw. zimne poranki.

Zainwestuj w środek asahi sl. Jest wydajny można nim pryskać wszystko i daje rade. Poczytaj w necie na co on jest. wzmocni roślinę przed chłodzeniem jej. A i Twoim surfinią pomoże jak były zalane.
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Ale jak jest zimno i mokro to trzeba pryskać od szarej , moim pelargoniom spada znacznie poniżej 10 i żyją i powiem więcej mają się bardzo dobrze oczywiście już duze bo maluchy stoją w cieplarce i rosną postaram się w niedzielę wstawić zdjęcia teraz nie mam nawet kiedy zrobić roboty full!
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Co do zasilania to tak jak pisałem predzej co podlewanie
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Forestit Znam w regionie kilku czy kilkunastu duużych ogrodników którzy coraz chętniej sięgają po Fertiplant, u mnie mam niekiedy wrażenie że wszystko rośnie w oczach, o wybarwieniu kwiatów nie wspomnę. Każdy wie swoje i ma swoje doświadczenia. Nie będę wymieniał nawozów jakie stosowałem ale z Fertiplantu raczej nie zrezygnuję. Dawid, może Ty coś o tym napiszesz? Jak pamiętam to zauważyłeś różnicę między Kristalonem a Fertiplantem ?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Kristalon jest jeszcze niżej niż ferti. Ja mówię o moich odczuciach, obserwacjach czy pomiarach. Na pewno jak ktoś się przesiądzie z kristalona na feri to zobaczy różnicę a jak z kristalona na petersa to już w ogóle będzie w szoku że tak rośnie. Przerabiałem różne i jak pasuje Ci ferti to tylko się cieszyć pare zł w kieszeni. Ja nie uważam się za dużego ale wole petersy do rabatówki odo chryzantemy azotowy może być nawet kristalon niebieski jej to jedno. Na kwiat pompuje już petersy.
To tak jak ze smakiem jeden woli to drugi to.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Wiesz, gdy w regionie ogrodnicy rozwożą semperkę po 80gr a aksamitkę dostaniesz nawet po 60gr to nie poszalejesz. Jestem zadowolony z efektów i tyle. Rabatówkę sadzę dość późno bo dopiero od 1-marca zazwyczaj grzeję i wszystko na Fertiplantach jest na czas i dobrej jakości :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”