Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Hej , hej... :wit
Pogoda dopisuje i dzisiaj. ;:3 :heja Ja znowu do pracy.... ;:145 Rano, szybciutko wsadziłam te dwie różyczki , które przyjechały parę dni temu. Edenkę i Polkę. ;:173 Nie wiem czy zrobić im jeszcze kopczyki ?Co radzicie?
Przed chwilą odebrałam od kuriera następną różaną przesyłkę.
Obrazek Na razie królewny siedzą w wiadrze i moczą nóżki.
Jutro będzie sadzenie...Zrobiłam im zdjęcie i mi się wykasowało przez pomyłkę a nie mam już czasu lecieć dokumentować przesyłki. Jutro wszystko pokażę.


Elu nie ważne że jesteś spóźniona. Grunt że jesteś kochana. ;:196
Słoneczka potrzeba to i nasze roślinki pokażą więcej kolorów. Doczekasz się i ty...


Obrazek

Małgosiu trzymam cię za słowo z tą pogodą...Jutro mam wolne to bym coś na spokojnie podziałała.
Żonkile już wsadzone. Część w koszyku , część na rabacie...

Obrazek

Marlenko , Kasiu cebulek duże i dosyć spore. Warto kupić te narcyze. Jak będziecie miały okazje to wstąpcie do B...U mnie jeszcze są... ;:108


Obrazek

Uciekam do pracy. Bo zaraz będę się musiała tłumaczyć ze spóźnienia... :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Oki.witaj!!
Ale masz duxo6 fioleczkow. ;:215
Kompozycje wiosenne wyszły przepięknie.Od razu radosniej patrząc na nie.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Narcyzy w tym roku zapowiadają się u mnie nawet,nawet...Lada dzień zakwitną na rabatach. Mam trochę rożnych odmian ale ostatnio nie chciały zbytnio się wysilać..Dużo pąków na każdej kępie! To mnie cieszy bo z cebulowymi w tym roku u mnie nie wesoło! ;:131
Ładne kompozycje wiosenne stworzyłaś Olu ;:138 Hitowe forumowe brateczki zdobyłaś nawet.. w niebieskościach,które wszyscy ostatnio niezwykle polubili... :?
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kochani witajcie :wit
Popracowałam dziś ostro 3 godzinki i czuję wszystkie mięśnie a szczególnie nogi.
Tak mnie napier....kolano że źle mi się chodzi. Za dużo siedzę w pracy (jak jestem na kasie)i tak mnie nogi bolą , że wiercę się na tym krześle jakbym miała robale..... ;:306
A tam ani nóg wyprostować....Nie nauczona jestem że całą dniówkę siedzę. W poprzedniej pracy stałam a takich problemów nie miałam... ;:222 No i dziś jeszcze poprawiłam ogrodem...
Ale cieszę się bo różyczki wsadzone. Na wszystkie znalazłam miejsce ale bałam się czy czegoś nie wykopię przy okazji. Na rabacie , na której znalazła się Pashmina i Pastella ,mam jeżówki a one dopiero wschodzą i nie widać ich za bardzo...
Wygrabiłam też część ogrodu z przodu domu. I gdy już kończyłam przyjechał kurier....A ja zdziwiona, bo żadnego sms ani maila nie dostałam.Obrazek A to przyjechały lilie z Lily....No i teraz pytanie....czy wy już macie swoje posadzone?
Nie przypominam sobie kiedy w zeszłym roku wkopywałam. Muszę zajrzeć do poprzedniego wątku. Na razie dałam je do altanki...

Obrazek

A oto mój gratis... ;:108


Obrazek


Chmurzy się i może popada. Miałam jeszcze podsypać cebulowe ale już ani czasu nie miałam, bo obiad czekał do wstawienia, ani sił za bardzo....Trudno , innym razem. ;:131
Za to porobiłam parę fotek więc wstawiam...

Obrazek

Aniu anabuko witam cię po dłuższej przerwie. Uśmiejesz się , czytam o tych fiołeczkach i tak sobie myślę gdzie ta Ania fiołki widzi... ;:131 Czyżby jej się bratki pomyliły...
A za chwilę dopiero zajarzyłam , przecież na parapecie mam fiołki. Gapa ze mnie... ;:306


Obrazek

Maryniu niebieskie brateczki jakoś najbardziej pasowały mi kolorystycznie do kompozycji.
Te bardziej pstrokate gryzły by się z żółtym. ;:108 Podobały mi się pomarańczowe. Drogie nie są,może jeszcze kupię na rabaty. Zaraz jadę z teściem do lekarza i po drodze mam Lid..Wstąpie zobaczyć co tam jest ciekawego... ;:173


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakiś ktoś ,zerwał mi sasankę która lada moment by zakwitła.Obstawiam na szpaki. Łażą po rabatach i zbierają materiał o domku. Pewnie im się spodobały.
Przynajmniej wiem jaki mam kolor sasanek...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektóre różyczki mają już takie listki... :heja


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Dzisiaj przycinałam swoje róże o takich jak u Ciebie z listkami mogę tylko pomarzyć...Ani jedna nie przetrwała w dobrym stanie... ;:oj Jeszcze tak nie miałam! Jak mnie wkurzą to wszystkie pójdą do ogniska...i tym samym oszczędzę sobie pracy jak moje sąsiadki... ;:131
Lilie wypasione dostałaś ! ;:138


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Maryniu zauważyłam u siebie ,że wszystkie te najstarsze róże źle przezimowały .Musiałam je bardzo nisko ciąć. Też mam obawy czy z trzech coś będzie.
;:333 A ciekawe że te młode dopiero co sadzone - w stanie idealnym.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu to wina zbyt długo zamarzniętej gleby z której róże nie mogły czerpać wody.Młode róże mają miniaturowy system korzeniowy .A to ci szpaki zalotnicy chcą sie przypodobać swojej wybrance-- tak urządzili sasankę ;:174 .Moje dopiero się budzą, a Twoja już taka dorodna ;:oj Swoje lilie sadziłam wczoraj można sadzić nic im nie będzie też mam z L za to dzisiaj wykopałam koszyczek z cebulkami tulipanów wszystkie zgniły .Ciekawe bo w innych miejscach wcale ich nie widać ,zeby miały zamiar wyjść na ten swiat .Jak sie wkurzę to też je powyciągam i sprawdzę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Bardzo ładna wiosenna aranżacja na poprzedniej stronie ;:333 to róża ma takie ładne listki na ostatnim zdjęciu?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kupiłaś Polkę? Ja też, jesienią. Jestem jej bardzo ciekawa, bo Wiola ma o niej mieszane zdanie...
Lilie pchają się na świat aż miło :wink: W kwestii sadzenia nie pomogę, bo ja swoje sadziłam albo w lipcu, albo w listopadzie :;230 Chociaż właśnie sobie przypomniałam, że w tamtym roku w marcu przekopywaliśmy jedną rabatę i przesadziłam rosnące tam lilie. Nic im nie było.
Sasanka ci już zakwitła ;:oj
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ale dziś był cudny dzień!!!! ;:3 tak grzało ,że jakby nie kalendarz, to bym nie powiedziała , ze to ostatni dzień marca... ;:108 Co najmniej na koniec kwietnia wyglądało.
Wczorajszy dzień był dla mnie ciężki, ledwo nogami włóczyłam po pracy...W domu za bardzo nic nie zrobiłam. ;:222 A dziś!!!!Wskoczyłam po pracy do domu, pełna werwy i zapału. Wypiłam tylko małą kawkę, nawet nie jadłam i poleciałam myć auto. Justyna mi pomogła i szybciutko się z robotą uporałyśmy... ;:215 Potem nawet psa wykąpałam . A zabierałam się do tego drugi tydzień... ;:224
Jutro ma być jeszcze cieplej i jak tylko rano się wyrobię ze wszystkim to lecę wsadzać lilie.
Sprawdzałam , w tamtym roku wsadzałam je dokładnie 29 marca. A potem i śniegiem jeszcze sypnęło i nic im nie było... ;:333


Obrazek

Maryniu u mnie znów widzę , że mam dużo młodych liści tulipanów. Te w tym roku nie zakwitną...
Ale nakupiłam jesienią troszkę nowych cebulek , to mam nadzieję na spektakl tulipanowy.Niektóre już pączki mają...
Szpaki zbierają wszystko co im wpadnie w dzióbek i znoszą do swojego M1 .Widocznie włochate sasanki im się spodobały. Pewnie dywan z tego włochatego misia chciały sobie zrobić. ;:306


Obrazek

Blueberry fajnie że moje koszyczkowe kompozycje ci się spodobały...Tak, ta różyczka ma takie fajne listki. To jakaś miniaturowa NN.Taką obramówkę ma a listki soczyście zielone... ;:333



Obrazek


Małgosiu już doszłąm do tego kiedy sadziłam swoje lilie.Te nowe jutro pójdą do ziemi. Niech nabierają sił i rosną żwawo. Muszę ci powiedzieć , że niektóre moje już wyłażą na powierzchnię. A w ogóle to tyle wszystkiego wychodzi już z ziemi....Fajny okres!!! ;:138
Chciałaś powiedzieć kochana , że,, BY" mi sasanka zakwitła...Niestety kwitnie na betonie. Ale ja jeszcze tym szpakom pokażę kto tu rządzi. Naślę na nie Daisy!!! ;:306


Obrazek

No i reszta zdjątek.... Za dużo ich nie ma, bo nie będę ciągle wstawiać to samo.
Zostawiam je i lecę w odwiedziny do was kochani :wit



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

To prawda, dzisiaj było cudnie ;:3
Na jutro już mam całą listę rzeczy do zrobienia na działce ;:224
Przez tą pogodę też mi się nic nie chce robić w domu, wolę na świeżym powietrzu.
Dzisiaj obserwowałam jak ptaki znoszą różne rzeczy do gniazdek, więc pewnie tak jak piszesz, pan ptak chciał swojej damie przynieść piękny dywan ;:167
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Kasiu jak tam , podziałałaś dziś na ogrodzie? Pogoda była przepiękna!!!
;:3 tak grzało jakby to był co najmniej czerwiec. Rano, szybciutko pojechałam do znajomej krawcowej ,bo Justynie zepsuł się suwak w kurtce. Potem wstawiłam na obiad, ogarnęłam nieco podłogi i zaraz po obiedzie poleciałam wsadzić lilie. :heja Już takie duże kiełki mają , że na prawdę szkoda je dłużej trzymać w woreczkach i męczyć...
Posiedziałam w słonku na ławeczce a potem pojechaliśmy do rodziców . Obchodzili dziś 45 rocznicę ślubu...Obrazek

A na ogrodzie....



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Ty polonistko na internecie ;:306 , bardzo podobają mi się skrzynki z bratkami ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”