Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Wow ale promocyjna cena fiołka afrykańskiego :)
Cyklamen piękny, taki czerwony i chyba kwiaty nawet uformowały się w serduszko ;:167 dobrze wie m. co Ci kupić :)
Rudziki to piękne ptaki, super, że o nie dbacie. Zaraz gdy o nich pomyślę przypomina mi się film/książka "Tajemniczy ogród" :)
Dzieci urocze i jakie pomocne, słodziaki :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu cyklamen prawdziwie walentynkowy. ;:215 Dzieciaki kreatywne, a z tatą wyjątkowo się pracuje. ;:108 Michał wyjątkowy słodziak. ;:167
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu nowinki wspaniałe ale chciałam pochwalić cudną rodzinę, pięknie ze dbają o ptaszki a i jeszcze smakowicie, zdolna młoda gospodyni ;:167
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu witam wiosennie :wit :wit
Co tam u Ciebie w ogrodzie ?? Kwitnie już coś ??
Pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witajcie ;:7
Jakoś nie mam weny twórczej.
Dziękuję za pochwały rodzinki.Wiadomo-to największa duma,więc miło,jak koś chwali.
Wczoraj trochę się wypogodziło i pocieplało odrobinę,to poszalałam z Maćkiem w ogródku.Tzn on szalał w piaskownicy,a ja zdejmowałam osłony z róż i stare liście z rabatek.Obcięłam też jedną dziką gałąź z jabłonki.Śmieci nie zdążyłam wszystkich uprzątnąć.
Zrobiłam kilka zdjęć.
A dzisiaj z rana mróz aż biało.Teraz za to mgliście i po wczorajszym słoneczku ;:174

Obrazek

Prymulki,kupione w zeszłym roku o tej porze,ładnie przezimowały i ruszyły.

Obrazek

Tegoroczne też niedługo do nich dołączą.Na razie hartuję na tarasie.

Obrazek

Ta żółta dostała ''koszulkę'' ,bo została sprezentowana dla teściowej jako dodatek do prezentu urodzinowego.A sobie zostawiłam 2 wiśniowe i tą jakby herbacianą.
Obrazek

A teraz kilka zaległych zdjęć z zakupów.
To z Lidla.Zaszalałam.Później żałowałam,że kupiłam tą piwonię.Bo okazało się ,że kłącze wielkości i długości kciuka ;:223 .Do tego z 2 cieniutkimi korzonkami ,z których wyrastają listki.Kiedy toto zakwitnie?Dobrze,że tylko 5zł

Obrazek
Anturium z B.Mam nadzieję,że dłużej wytrzyma niż cyklamen,bo ten już nędznie zwisa.Chyba padnie :evil:
Obrazek

Kupiłam też w końcu mały dołownik ,pomocny przy sadzeniu cebul.Przyda się do sadzenia zakupów z L.Ale zdjęcia nie robiłam.Był w promocji w Kauf.to wzięłam.
A tu sadzonki hibiskusów,które udało mi się ukorzenić.Od naszej Anka159 ;:196 .Tylko 1 sadzonka padła ;:174 .Było 5 odmian,niektórych po 2 szt.Dostałam też hoje i rosną ;:138.Więc spory sukces.

Obrazek

Obrazek

Na odmianie Sri lanka jest malusi pączuś ;:224 .Ale pewnie spadnie...

Wracając do ogródka.
Zrobiłam pobieżny przegląd,strat.Nie jest źle.Nie wiem jak trawy-jedna tylko została mi w ręku.To jakiś zebrinus z bazaru.Trudno.O reszcie trudno powiedzieć cokolwiek.Za wcześnie.
Paprocie przeżyły pierwszą zimę u mnie i bambus wygląda na żywy.
Wszystkiego nie zdążyłam sprawdzić,lub za wcześnie i jeszcze nie widać,by ruszały do życia.

TerDob,Teresko zauważyłam,że wychodzą m.inn. ziarnopłony od Ciebie ;:196 .Ale jeszcze nie kwitną.U mnie wszystko później.Nawet przebiśniegi nic nie pokazują.Może nie zakwitną?
Wychodzą już czosnki i nawet na 1 krokusie zauważyłam pączek.A kwiatów jeszcze nie ma.Cieszę się jak coś chociaż listki pokazuje :wink: .
Widzę,że przezimowały pustynniki i jeden nawet się rozmnożył ;:138 .Ze strachem zaglądałam czy przeżyły.
Róże będę musiała mocno ciąć.Słabo zabezpieczyłam :oops: .Muszę też wzmocnić krzaki jakimś nawozem.Tylko co kupić?
Przesadziłam też wczoraj kilka kwiatków.Przycięłam lub posadziłam nowe sadzonki uzyskane z cięcia.

To wszystko na dziś.Mam u Was duże zaległości.Ale coś czuję,że chyba będzie się robić ich coraz więcej ;:306 .Skoro już zaczęłam grzebać w ogródku,,,

Miłego dnia
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Jolu piękne ukorzenione hibiskusy ;:138 ;:138 a to niby juka to co to ?? takie śliczne ??
Już pustynniki Ci wychodzą ;:oj ja jeszcze nie zagadałam do nich i co gorsza nie wszystkie okryłam - ciekawe czy coś wyjdzie .
Pogoda brzydka i nie zachęca do wyjścia z domu - a takie miałam plany ;:223
Pozdrawiam i słoneczka życzę ;:196
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Teresko,chodzi Ci o to pasiaste?to dracena :D .Bardzo ją lubię.
Ja chyba nie zabezpieczałam pustynników.Ale u mnie sporo śniegu było.Na jesieni lało,to bałam się okrywać,by nie wygniły.
Ale tylko malutkie czubeczki wystają,to je troszkę korą obsypałam teraz,żeby im wiosenne przymrozki nie zaszkodziły.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Łoł ile prymulek kupiaś . ja też tak robię i właśnie te co na zdjęciach to tegoroczny zakup. Ale te z ubiegłego roku też czesciowo przezimowały i nie długo zakwitną . Robie właśnie tak jak Ty . Wsadziłem też bratki i stokrotki, niech umilają :) Dzieciaczki masz cudne , no i jakie pracowite mądrale ;:138 ;:63 Jolu w tej chwili dysponuję glicynią i siewkami katalpy, gdybyś miala ochotę , jesienią , mam nadzieję będzie więcej rózności . Uczę sie sadzić z patyczków :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Witaj, Jolu. Podczytuję twoje wątki. I mam pytanie: masz brzoskwinię? Jak o nią dbasz? Utrzymała ci się?
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Karolciu, chyba się umówimy na jesień. Teraz nie bardzo mam gdzie sadzić.Na jesień będę miała większe pole do popisu. ;:138

Dojra, witaj. Bardzo się cieszę z "nowych" gości. Brzoskwinia, to jednak roślina, która wymaga ciągłych oprysków od kędzierzawości liści. Mimo, że raz się zawzięłam i opryskałam, jak trzeba, to nic to nie dało. Liście były brzydkie. Coraz mocniej chorowała i w końcu wycięłam. Przy 3 dzieci nie zawsze jest czas i chęci-wszystkiego dopatrzeć. Ja lubię rośliny 'bezobsługowe'.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Też mam trójkę, tylko trochę starszych, córka najmłodsza ma 4 latka. Pracuję też zawodowo, i rośliny bezobsługowe to moje ulubione. Czasem zaświta mi w głowie jakaś głupota, jak ta np brzoskwinia, ale do reszty mnie przekonałaś i dam sobie spokój. Mamy bardzo małą działkę jak na wiejskie standardy, co się będę wygłupiać na drzewo które najbardziej lubi...chorować :)
Pozdrawiam, piękne masz róże! A na widok pomidorowego pola siedziałam z otwartą buzią. Mistrzostwo.
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Brzoskwinia 2x mi zaowocowała. I powiem Ci, że przyjemność niesamowita, że idziesz do ogrodu i zrywacz brzoskwinkę, gdy masz na to ochotę. Ale, niestety pracy przy tym z opryskaniem w porę-jest. Do tego musi być pogoda gdy kwitnie. Bez przymrozków czy deszczu. Nie mus mieć browaru-by wypić piwo, jak to mówią to nie jest jakiś bardzo drogi owoc, by nie można go było dostać w sklepie, czy zapłacić. U mnie to nie było duże drzewko. Więc i owoców najwięcej, może 2kg było.
Kędzierzawość dość szybko niszczy drzewka. Teściowa też miała, chyba 2 drzewka i zjadła może 3 owoce, zanim jej brzoskwinie uschły. Ona sadziła z nasion. Szkoda pracy.
Jak posadzisz porzeczki, czy jabłonie, to więcej korzyści. Nawet, jeśli wykroisz tego robaka :wink:

Róże... Hm powinnam o nie bardziej zadbać. Największe, ukorzenione przeze mnie z gałązek wyglądają najlepiej. Reszta ma po 2 gałązki ;:131.
Znowu dokupiłam 6 w Biedronce, choć nie mam kompletnie gdzie ich posadzić. Muszę chyba w donice na razie. Na jesieni. "dobędzie" mi miejsca. Może szybciej ;:65. Ryjąc w ziemi i wyjmując kłęby korzeni obiecuję sobie, że już nie będę powiększać. Że drzewka posadzę tylko... Ale coś czuję że nie wytrzymam.

Pomidory to mój konik. Od kiedy trafiłam na to forum i Awn. Jest tyle pięknych, kolorowych odmian do wypróbowania. Na szczęście, to moje szaleństwo znajduje amatorów. Dla mojej rodzinki tyle owoców, to było by stanowczo za dużo. Całe lato jęczą, że 'znowu sałatka z pomidorów?' do obiadu, śniadania i kolacji. Ja uwielbiam pomidory. Więc jem na okrągło.
Trochę rozdaję po rodzinie i sprzedaję. Więc podlewanie mi się zwraca.
Ale pracy przy tym jest i pilnowania, by zaraza nie była pierwsza ;:224 Paliki i podwiązywanie, wyłamywanie pędów i nadmiaru liści. Ale ja to lubię. Na razie mnie to cieszy.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Doniczkowe i ogrodowe joli1313,cz.5.

Post »

Zdradź tajemnicę, czym je opryskujesz i kiedy?
Trafiłaś w 10, na działce mam w sumie tylko porzeczki i jabłonie ;:131 . W tamtym roku...pierwsze jabłko zjedliśmy, hahha. Ależ było pyszne!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”