Większość nasadzeń

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Większość nasadzeń

Post »

Witam Wszystkich w nowym wątku.

Poprzedni jest tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91427

Niestety nie mam jeszcze ogrodu bo działka to plac budowy. Próbuję tworzyć ogród tam gdzie się tylko da.

Mam już większość nasadzeń i w tym roku raczej nie będzie nowych. Będę miała czas zadbać o to co jest.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Dla przypomnienia pokażę jak teraz wygląda moja działeczka




Obrazek

Obrazek

w tym roku chcę dopieścić tą rabatę



Obrazek


byłam dzisiaj na pierwszych roślinnych zakupach. Miałam kupić tylko kiwi, ale jest troszkę więcej zakupów ;:306



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Większość nasadzeń

Post »

W pierwszym poście deklarujesz,że koniec z kupowaniem a w następnym prezentujesz zakupy :wink: Niezła jesteś :D Kiwi nie potrzebuje zapylacza,dopytałaś? Moje potrzebuje,więc z niecierpliwością czekam aż zapylacz zakwitnie,żeby zapylać ;:215
Na czym polegać będzie dopieszczanie tej rabaty? Widzę kawałki drewna,czyżby na obwódki?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

:wit Ewa :)

Piękną prymulkę kupiłas, nie widziałam jeszcze takiej, sama chętnie bym taką kupiła :D

Moja działka, to też plac budowy i ogród też mam tam, gdzie można. Budowa to niestety cięzki czas, bo ciągle jest coś rozkopane, ciągle, w różnych miejscach leżą a to pustaki, a to deski, folia czy wszędobylskie kulki styropianu :roll: Dlatego tak jak Ty - ja też porobiłam rabaty i póki budowa nie będzie zakończona, to będę dopieszczać to, co mam :wink:
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu, wiekszość z nas ma jakieś niedoróbki w ogrodach, jak nie plac, to ogrodek, to cos tam do zmiany, wymiany itd. Ciągle nie tak doskonale, jakbyśmy chcieli.
Ja na ten przykład mam mały plac w budowie lub cos w tym podobnego ;:306 ;:306 i parę lat ogród do zagospodarowania...
Ciągle jakieś porażki i nie mam planu co dalej (?)
Uczę się na forum, podglądam i częrpię jakieś dla siebie pomysły.
Zakupy, super ! Prymule też mnie korcą , są takie śliczne w sprzedaży, że tylko je brać, po koleji, jak leci ! ;:306

Pozdrawiam :wit ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Miriam ;:196

Masz racje, brak konsekwencji aż bije po oczach. Nieprecyzyjnie się wysłowiłam. Chodziło mi raczej o nierobienie nowych rabat. Wieczorem wpadłam na to, że jednak zrobię dodatkową pod drzewami ;:306 Ach, no cóż taka ze mnie kobietka ;:306 Actinidia Issai nie potrzebuje zapylacza, dlatego ją kupiłam. Moja działka jest mała, to duże pnącza i na dwa nie miałabym miejsca. Drewno na tej rabacie zabezpieczało przed murarzami. Jego tutaj nie będzie. Zmienię nasadzenia, przytnę świerka, oplewię, dosadzę roślin i to na tyle.

Witaj Dominiko ;:196
Prymulki stały sobie takie biedne przywiędnięte. Umieścili je w budynku centrum ogrodniczego. Kosztowały po 2 zł. Ciekawie wyglądają więc je wzięłam. Postawiłam na dworze w słoneczku i ożyły. Zobaczymy, czy dalej powtórzą pokrój kwiatów. Już mnie ten bałagan bardzo denerwuje, chciałabym to wszystko uporządkować.

Asiu, ;:196 cieszę się, że mogę Cię gościć w nowym wątku. Porażki wszyscy mają. Trzeba się cieszyć bo wiosna tuż tuż i za niedługo będzie kolorowo. Drzewa owocowe już się szykują. Mało się u mnie dzieje , ale da się coś odnaleźć oznaki wiosny





Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Pierwszy raz zakwitł młody dereń jadalny

Obrazek

Mam trzy jagody kamczackie i będą miały dużo kwiatów


Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu ja też nie oparłabym się tym ślicznym pierwiosnkom! my bardzo lubimy tworzące się ogrody więc będę śledzić wątek ;:168
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewuniu, melduję się w nowym wątku :wit dobrze, że coś mnie tknęło, żeby sprawdzić, czy już go otworzyłaś :heja nie dałaś w poprzednim wątku linka do nowego i pewnie dużo osób nie wie, że jest już nowy. Bardzo ładne zakupy ;:108 u mnie też w tym roku pierwszy raz zakwitł dereń jadalny i ciekawa jestem, czy będą z tego owoce ;:oj
Ula
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

Ewcia no nie wiem ... twoja działka całkiem nie taka pusta :D , a zakupy super, te prymulki falbaniaste będą upiększać pozostałe, które skromniejsze, ale tez śliczne ;:173 Pozostałe kwitnienia też piękne ;:196
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Większość nasadzeń

Post »

Nareszcie otworzyłaś furtkę. Pilnowałam, aż upilnowałam :wit Kolorowo się zrobiło, prymulki śliczne kwitną. Mam jakąś jedną bidulę, w tej chwili nawet jeszcze jej nie widać. Wiosna już jest i coraz bardziej jest widoczna. Także u Ciebie ;:108
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Większość nasadzeń

Post »

Marysiu, ja też bardzo lubię zaglądać do tworzących się ogrodów. Prymulki ubóstwiam i niedługo będą cieszyły moje oczy.



Obrazek

Ula, jak miło, że mnie odnalazłaś. Nie pomyślałam o tym, żeby w starym umieścić link do nowego. Następnym razem będę mądrzejsza. Dereń dzielnie kwitnie. Lata sporo trzmieli to może go zapylą.



Obrazek


Ewcia, sporo już roślinek rośnie. Teraz są idealne warunki do wegetacji, więc roślinki ruszyły i to bardzo.




Obrazek

Obrazek


Iwonko, otworzyłam i to bardzo szeroko, zapraszam serdecznie. Faktycznie dzieje się coraz więcej.




Obrazek



Obrazek


Świdośliwa tuż, tuż



Obrazek

Jagody kamczackie




Obrazek


Z wiosennych bylin najbardziej lubię prymulki i sasanki, które właśnie zaczynają spektakl :-)





Obrazek

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Większość nasadzeń

Post »

Witaj Ewciu,ogródek budujesz piękny ,potem będzie tylko wszystko rosło,no i nowe zakupy fajne ,prymulki są cudne i warto je mieć i zawsze jakoś ich mamy mało,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Większość nasadzeń

Post »

No to jestem kochana. :wit Ale dobrze że zajrzałaś do mnie, bo bym się nie kapnęła ,że u ciebie już podwoje otwarte. Potwierdzam,cudne prymulki kupiłaś. ;:138 Takie niespotykane. Z każdym dniem coraz więcej kolorów na naszych ogrodach. Z przyjemnością będę ci towarzyszyła w nowym wątku. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”