Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

U Ciebie Olu wiosennych akcentów znacznie więcej ;:63 niż u mnie było we wtorek przynajmniej,kiedy to wizytowałam swoje włości... Dzisiaj też ziąb a na noc -1st ;:oj .Moje balkonowe zbiory roślinne zabezpieczyłam.
Byłam na targu i coś niecoś oczywiście przygarnęłam...Może jutro uda mi się na działkę wyskoczyć wreszcie i coś podziałać....Synowie zapowiedzieli się do pomocy w porządkowaniu po zimowym bo jeszcze nie wszystko zrobione...Oby, się udało!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj _oleander_ ,wiosenne kwiatuszki pięknie kwitną u Ciebie i tak ich dużo,,gdyby im przyświeciło słoneczko to by pewnie się ucieszyły,u mnie chyba będzie dzisiaj w nocy przymrozek teraz jest 1 stopień ,więc pobiegłam do ogrodu przykryć Gunnerę ,jest taka mgła w ogrodzie ,że dojść nie mogłam nawet z latarką ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu, - bardzo do przodu jest ta Twoja wiosenka. Ślicznie już to wszystko wygląda. ;:215
Wszystko wskazuje to na to, że moja wiosna o jakieś dwa tygodnie jest od Twojej wiosny oddalona.
U mnie też ostatnio bardzo chłodno, nawet przymrozek bywa w nocy.
Ale od poniedziałku ma być już cieplej i tego się trzymajmy;:3
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani. :wit
Z samego rana , szybciutko pojechałam na targ po brateczki. :heja Wybór był dość duży , w różnistych kolorach.Nie mogłam się zdecydować, ale w końcu postawiłam tradycyjnie na niebieskie.
Do nich dobrałam różowe stokrotki i przeszłam cały targ w poszukiwaniu mini żonkili , takich już podpędzonych które zaraz będą kwitły. Wyobraźcie sobie ,że nigdzie ich nie dostałam.
Były przed dniem kobiet w Biedr...ale do tego czasu już dawno by mi przekwitły.
Chcąc nie chcąc, przyjechałam do domu i wykopałam parę cebulek z rabaty. ;:224 Kurcze a myślałam , że jednak kupię a tym samym powiększę moją kolekcję.No cóż , trzeba sobie radzić.



Obrazek

Po południu byłam na smutnej uroczystości pogrzebowej Obrazeka po powrocie miałam zamiar ciąć róże.
Nie dość, że było bardzo zimno, to jeszcze znajomi wciągnęli mnie na kawkę...Obrazek
No i nic nie zrobiłam.... ;:224


Obrazek

Kasiu dziś już niby miało być cieplej. Owszem, ;:3 rano wyszło a za chwilę pokazało zęby i to dość duże...Zimnica w dalszym ciągu...i jak tu mieć chęci do roboty?

Obrazek

Mati jeszcze może kupisz bratki... ;:173 To takie wdzięczne kwiatuszki i tyle radości wnoszą do naszych ogrodów o tej porze. ;:108 Na targu był taki wybór ,że zgłupiałam. Pierw obstawiałam
pomarańczowe, ale za bardzo nie wiedziałam ,co by im dołożyć do kompozycji żeby się nie pogryzły.


Obrazek

Jolu witam cię serdecznie...Obrazek
No właśnie, też dopiero w domu doczytałam , że są wrażliwe na mróz i trzeba je wykopywać... ;:222 Dam głowę , że zapomnę albo po prostu nie będzie mi się chciało i też będą jednoroczne.
O ile w ogóle raczą wyjść... ;:219 Tak jak mówisz...



Obrazek


Maryniu nadal zimno. Świecące dziś ;:3 jakoś słabo grzało a wiatr dmuchał chłodem.
Na noc jakieś minusy zapowiadają. Co tam z targu przytargałaś do ogrodu? Zaraz lecę zobaczyć, może już zrobiłaś foty...Byłaś na działeczce?




Obrazek

Martuniu u mnie na dziś lekki przymrozek zapowiedzieli. ;:108 Też schowałam różyczkę którą dostałam na dzień kobiet. Tak na co dzień mam ją na dworze , na parapecie. W domu już było jej za ciepło...



Obrazek

Beatko no wiesz, ta wiosna to się nie rozdwoi...Stopniowo odwiedza wszystkich po kolei i zostawia swoje ślady, czasami na dłużej ;:65 ....Ale muszę ci powiedzieć , że ode mnie to wróciła chyba do kogoś innego...Bardzo mi się to nie podoba... ;:185 Niech wie o tym. A co!!!

Fotki bratkowe się skończyły to teraz pokażę moje parapetowce...
Storczyki przesadzałam do nowego podłoża. Bałam się czy im tym nie zaszkodzę, ale widzę , ze już dwa z nich wypuszczają pędy kwiatowe.... :heja Jeszcze malutkie -nie widać...





Obrazek


Obrazek

Obrazek

Zielistka się ukorzenia...

Obrazek

Grudnik ma pączusie. Specjalnie teraz umyłam okno , żeby go już potem nie ruszać.
Każde przestawianie, ruszanie , powoduje że opadają mu pąki. Też tak macie?


Obrazek

Obrazek

Fiołeczki nabierają sił.
Trochę je zregenerowałam i przestawiłam z kuchni na wschodni parapet...



Obrazek

Obrazek

Trzykrotka....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kalanchoe . Justyna dostała je na Dzień Kobiet...

Obrazek

A to moja mini różyczka...Na noc zabrałam do domu, żeby nie zmarzła...


Obrazek

Miłego wieczoru kochani. :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj _oleander_ pomalowane na biało koszyczki cudownie wyglądają z bratkami i stokrotkami,masz taką wiosnę w domku i w ogrodzie ,zaraz milej i weselej przebywa się wśród kwitnących roślinek,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

_oleander_, bratki wyglądają uroczo w tych białych koszyczkach, naprawdę ślicznie.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olka, ja taką różyczkę wsadziłam do gruntu. Tylko, że dość późno, bo się bałam o jej rozhartowanie. Rośnie w gruncie, ale miniaturką raczej już nie jest. :lol:
Storczyki w super kondycji. Mnie nie kochają. W domu zostały mi już tylko dwa, resztę wydałam w dobre ręce. W pracy też mam storczyki i kwitną obłędnie. Nic, zupełnie nic z nimi nie robię oprócz podlewania co jakiś czas i częstowania ich fusami od kawy. Dlatego w domu zagościły sukulenty i kaktusy i tym się bardzo u mnie podoba. I oczywiście grudniki, które uwielbiam. Nie przestawiam jak pączkują, bo masz rację, zaraz zrzucają pączki.
Piękne kompozycje zrobiłaś na zewnętrznym parapecie. Pomysł z zaanektowaniem żonkili ogrodowych bomba :lol: Muszę tak zrobić w kilkoma tulipanami, bo wrosły prawie w róże, ale boję się że nie będą kwitły.
Szukałam po znajomych zielistki, chciałam kilka odnóżek do donic zewnętrznych, ale wyobraź sobie, że tak kiedyś popularny kwiat ....przestał być popularny. Nikt nie ma :cry:
Słoneczka życzę :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu sporo tych nowalijek już sie panoszy u mnie też się pozbierały wszystkie i kwitną cudnie.No cóż zdążyłam na trzecią stronkę to i tak sukces :;230 .U nas w B są też Rh nawet sie zastanawiałam czy nie zabrać ze sobą jednego na którego tyle lat mam ochotę .Jednak rozsądek zwyciężył bo gdzie bym go posadziła
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani :wit Martuniu , Marlenko ,Małgosiu , Jadziu ;:196 dziękuję za odwiedzinki.
Cieszę się , że moja kompozycja koszyczkowa przypadła wam do gustu...
W sobotę przelazłam cały targ w poszukiwaniu mini narcyzków ,do kompozycji bratkowej ;:108 Wczoraj w pracy patrzę i oczom nie wierzę.... ;:oj przyjechały takie do Biedr...
Ładne wypasione cebulki w doniczce -cena 4,99. ;:173
Capnęłam od razu dwie doniczusie...


Obrazek

A teraz uciekam do pracy...niestety. ;:145 A wiecie jaką mam ładną pogodę!!!
Aż mi szkoda. I melduję ,że rano przycięłam już róże. ;:134 Walka była niezła, wyszłam z niej z podrapanymi rękoma...Niektóre krzaczki , popryskałam też Asaschi.
Nieciekawie wyglądają. Szczególnie te najstarsze.
Miłego dzionka dla wszystkich.Obrazek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Widzę że troszkę się spóżniłam , ale wiosna powoduje że jakoś zwalniam obroty zamiast przyspieszyć ;:306 .Olu , wiosna u Ciebie na całego a u mnie nic jeszcze nie kwitnie , krokusy wprawdzie już powychodziły ale jeszcze bez kwiatów .Za tydzień posadzę też troszkę bratków żeby było na ogrodzie weselej .Zdjęcia pięknie oddają wiosenny radosny nastrój . Ogród masz na miejscu więc wszystkie prace szybko nadrobisz . Życzę pogody i ;:3 .
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu świetne te narcyze, też bym się skusiła ;:108 Oj jaka szkoda, że musiałaś dzisiaj iść do pracy, przebywanie dziś na dworze to była sama przyjemność ;:173 Na pocieszenie napiszę ci, że cały tydzień zapowiadają taki ładny :uszy
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

_oleander_, chyba każdemu jest żal spędzać takich dni w pracy ale co zrobić, jak mus, to mus :uszy
Narcyzy śliczne, może i ja zajrzę dziś do B. ;:183
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Narcyzów dużo jak za tą cenę ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”