Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Chyba mnie jeszcze u Ciebie nie było, ale widuję Cię w zaprzyjaźnionych wątkach, to postanowiłam zajrzeć :wit Krokusowe żółtki są jak małe słoneczka ;:138 Bardzo wyrywne Twoje różyczki, moje jeszcze śpią. Tylko na kilku widać czerwone kły. W ubiegłym roku też już zaczęłam wykorzystywać miejsca pod roślinami na wiosenne cebulowe. Do tej pory na to nie wpadłam i wydawało mi się, że nie mam na nie miejsca. A teraz widzę, że jeszcze trochę mi wolnych poletek zostało. Chyba muszę je sobie zapisać, bo na jesieni, jak wszystko mocno rozrośnięte, to ich nie widać. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko krokusy oczywiście popodziwiam szczególnie. ;:oj Plany na jesienne sadzenie cebul bardzo mi się podobają. ;:215 Masz tak bajeczny ogród, a jak jeszcze wiosną zakolorujesz go wyjątkowo, będzie cudny po zimie. ;:138 Żegnasz się z Chopinem, a ja płaczę po swoich. Przemarzły do kopca. ;:145 Jak zacznę ciąć, to zobaczę, czy jeszcze coś z nich będzie. Rosnące obok Artemis i angielki stoją dumnie zielone. Ciepła i słońca życzę. ;:3
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witaj Sabinko, jestem i ja :wit
Krokusiki śliczne, zwłaszcza żółte to prawdziwy symbol wiosny. Przykro czytać wiadomości dot. strat w różach. U mnie też co poniektóre słabo wyglądają, mam jednak nadzieję, że jeszcze odbiją...
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Och Sabinko, jaka piękna wiosna u Ciebie i te łany bajecznych krokusów. ;:138 ;:138
Pracujesz na całego, tylko rąk szkoda a gdzie rękawiczki ochronne. ;:202
Po zimie zawsze jakieś straty są i tego nie da się przewidzieć, bo albo mróz narozrabia lub nornice ze szwedzkiego stołu skorzystają. ;:145
Widzę, że wzięło Cię na lilie, bo tyle tych skarbów nakupiłaś.Niech Ci zdrowo rosną i pięknie kwitną, rozsiewając wokół swój aromat.
Pozdrowienia zostawiam i pięknej pogody życzę. ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko melduję się i ja. :wit
Uwielbiam Twoje krokusowe portreciki. Potrafisz tak cudnie ująć ich urodę na fotografii.W tym roku po raz pierwszy mogę na żywo w swoim ogródku podziwiać żółte krokusy. I taki Romance bardzo mi się podoba, bo w środku żółciutki jak słonko a na zewnątrz maślany. No cudo nad cuda! Na pewno będę dokupować tych kwiatuszków w żółtym kolorze. Mówisz pięćset od razu? ;:oj No cóż... jak mus to mus. :lol: Wymyśliłam plan, że na swoim skalniaku posadzę krokusiki wśród poduch żagwinów i floksów. :tan
Miałam też przemalowywać kratki na biało ale stwierdziłam, że za dużo z tym zachodu. Póki co pasuję. ;:185
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witaj. Piekne krokusiki , az ci ich zazdroszcze. będę cie odwiedzac na pewno :)
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko cudna wiosna ;:167 I jakie różne masz te krokusy. Tylko tak się zastanawiam, że jak nasadzi się za dużo krokusów, to jak potem sadzić coś innego w tych cebulkach. Ja już teraz mam problem, bo gdzie nie grzebnę to jakieś cebule. A jak kwitną to ich nie widac...
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Śliczne krokusy, żółtych jeszcze nie mam, nadrobię jesienią :D
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Melduję się w wątku i podziwiam piękne zdjęcia krokusów :wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko, przeczytałam u Tolinki, że pisałaś coś o Munstead Wood... Po raz pierwszy pokazały się w OBI Austinki z licencją. Dorodne, wypasione sadzonki Munstead Wood i Glamis Castle ;:215 Co prawda cena dość wysoka, bo 35,99 zł, ale jak ktoś się mocno napali, a biorąc pod uwagę koszt przesyłki ze szkółki, to cena nie wydaje się już taka straszna. O ile oczywiście ten market ma się w pobliżu ;:108
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

No tak, zamknąć wątek, po cichaczu otworzyć nowy i się nie wychylać ;:124
Ale ja Cię wszędzie znajdę ;:183
Przechodząc do rozmowy na poważnie (kto w takie coś na FO wierzy :;230 ) - zgadzam się co do krokusów.Na mojej obwódce jest sto i ledwo je widać. Tak jak mówisz, 500sztuk jest optymalne(pół tysiąca strasznie brzmi, mów pięćset ;:224 ). Także jesienią szukamy tanich mixów, coś w stylu 100sztuk za 20zł. Widziałaś taniej, pamiętasz może?
Wyczaiłem 500sztuk botanicznych za 118zł. I chyba tylko botaniczne się opłaca. Sadzone jesienią mają ponad 5 kwiatów już!
Bo wielkokwiatowe to nie dość, że nie widać, że przyrosły, to jeszcze nie każdy wyszedł. No i łatwo je deszcz niszczy. 500 sztuk za 270zł.
No dobra, ledwo krokusy rozkwitają, a ja już o ich wsadzaniu :;230
Powiem Ci, że tulipany z internetu to słaba sprawa. Im bardziej wydziwiane, tym gorzej. Chociaż nie zawsze-Belle Epoque(prawdopodobnie, ale te, z którymi je posadziłem) przyrosły po 4 pędy, które dadzą pokaz. Za to reszta ;:185 Widzę dużo ślepych liści, w niektórych nawet nie wygląda, jakby miały kwitnąć. Zobaczymy. W tym roku kupuję z mojego ogrodnika (zatrwożony jestem, że odstępy pomiędzy nimi zostały zrośnięte ;:224 )
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Sabinko, przegapiłam Twój nowy wątek :oops:

Fajny zrobiłaś wstęp z krokusami :D Piękne są, wszystkie co do jednego. Masz rację, że o takiej porze roku te kilkaset cebulek to jest nic, jeśli wokół szaro i buro :( Ale jest na to sposób, zamiast patrzeć na nie z daleka, to ukucnąć, popatrzeć z bliska, to od razu wydają się i większe i w większej ilości :wink:

Jedne z moich cebul z Lilypolu tez były 3 mniejsze zamiast 2 większych i też załapałam się na gratis :D Dali mi Sensi OT, trochę nie mój kolor, bo ciemno czerwony, ale a nuż okaże się ładny? :)

Zdjęcie z białymi krokusami wyszło Ci przecudnie ;:167 A orliki faktycznie jak baobaby :D

Ciekawa jestem listy odmian, którą robisz ;:65 Ja odkąd zaczełam kupować rośliny do ogrodu, to wpisuję do excela nazwy i sprzedawcę. Powiem Ci, że ten plik mam non stop otwarty, bo non stop tam zerkam i patrzę co mam :lol:


Dużo słoneczka ;:3
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty nabierają kształtów

Post »

Witajcie :wit
We wtorek dotarły róże z Floribundy. W większości to piękne i zdrowe sadzonki, jedynie do Charlesa Darwina można by się przyczepić, ale mam nadzieję, że po dawce gołębiego nawozu w korzonki szybko nadrobi ;:224 Mimo oszukanej wiosny nie dałam za wygraną i w przerwach między deszczem posadziłam wszystkie krzaczyska :heja ależ będzie pięknie.. już się nie mogę doczekać czerwca. Po raz pierwszy w mojej "karierze ogrodniczej" posadziłam różycę do donicy. Biedermeier, bo o niej mowa dostała miejscówkę w glinianym naczyniu, wokół powsadzałam frezje, a mam zamiar jeszcze dosiać lobelię ;:173 Zobaczymy jak wyjdzie ten eksperyment..

Oczywiście pomocnik musiał być.. a potem kawusia w gratisowym kubeczku i dawaj za łopatę :D

Obrazek

Obrazek

Przy okazji zrobiłam też listę swoich różanych pannic. Nie usunęłam jeszcze prawdopodobnie wymarzniętych krzewów.. mam cichą nadzieję, że chociaż jednym pędem odbiją..

1. Abraham Darby
2. Alexander McKenzie
3. Alinka
4. Amber Queen
5. Artemis
6. Arthur Bell
7. Ascot
8. Astrid Graffin von Hardenberg
9. Augusta Louise
10. Ballerina
11. Berolina
12. Biedermeier
13. Bonica
14. Boscobel
15. Casanova
16. Chandos Beauty
17. Charles Austin
18. Charles Darwin
19. Charles de Nervaux
20. Chippendale
21. Chopin
22. Comte de Chambord
23. Comtesse de Segur
24. Constance Spry
25. Cornelia
26. Cream Abudance
27. Cristata
28. Crocus Rose
29. Crown Princess Margaretha
30. Dame'de Coeur
31. Dieter Muller
32. Doris Thysterman
33. Eden Rose
34. Elmshorn
35. English Garden
36. First Lady
37. Garden of Roses
38. Graham Thomas
39. Gruss an Aachen
40. Guernsey
41. Heritage
42. Hot Chocolate
43. Ice Cream
44. Ingrid Bergman
45. J.W. Goethe
46. Jalitah
47. John Davis
48. Jubilee Celebration
49. Jude de Obscure
50. Kronenbourg
51. Kronprinsesse Mary
52. Kurfurstin Sophie
53. Lady Emma Hamilton
54. Lady of Meggnich
55. Lavender Ice
56. Leonardo da Vinci
57. Lichfield Angel
58. Louise Odier
59. Lykkefund
60. Mariatheresia
61. Mary Ann
62. Mary Rose
63. Midsummer
64. Minerva
65. Mister Lincoln
66. Mme Boll
67. Mme Louis Leveque
68. Mme Plantier
69. Morden Blush
70. Natasha Richardson
71. Nostalgie
72. Novalis
73. Othello
74. Pashmina
75. Pastella
76. Peace
77. Piano
78. Pomponella
79. Queen of Sweden
80. Rhapsody in Blue
81. Rosarium Uetersen
82. Schone Maid
83. Senteur Royale
84. Soul
85. Souvenir du Docteur Jamain
86. St Swithun
87. Star Profusion
88. Super Dorothy
89. The Wedgwood Rose
90. Tom Tom
91. Troika
92. Venrosa

Tadam.. tyle udało mi się do tej pory wcisnąć ;:183

Kochani, w przeciągu kilku dni udało mi się wyodrębnić kilka godzin słońca. Biegłam wtedy z aparatem i pstrykałam ile się da. Oto efekty.. zaczynamy prawdziwą wiosnę..

Obrazek

Obrazek


Ewelina, odgrzewałam kotlety przez całą zimę. Powtarzać się kolejny raz chyba nie ma sensu ;:224
Gdyby Chopin wypadł w tamtym roku pewnie bym się nie przejęła - był tragiczny. Niestety on zrobił mi złośliwość i najpierw pokazał, że potrafi być piękny i bujny i dopiero potem raczył przemarznąć :evil:

Marta, ileż bym dała za znalezienie chętnego na wypad do lasu.. przez całe szczenięce lata jeździłam z tatą na grzyby, potem wyszłam za mąż i niestety okazało się, że mój eM jedyne grzyby jakie zna to pieczarki ;:306 Tato również spasował ze względu na zdrowie.. pozostały tęsknoty..

Obrazek

Obrazek

Gosia, mam dokładnie tak samo.. zanim się spostrzegę, że ktoś otworzył nowy wątek to trafiam na którąś tam stronę. W tym roku nie liczę na jakieś spektakularne tempo wątku. Czasu mam jakoś mniej na wszystko a i pewne dodatkowe okoliczności nie zawsze umożliwiają przesiadywanie przed komputerem ;:224
W tym sezonie krokusy będą kwitły falami. Widać zdecydowaną różnicę między tymi, które rosły już od kilku sezonów a tymi, które posadziłam jesienią. Te drugie dopiero pączkują :lol:

Iwona, witaj :wit Jesienne sadzenie ma to do siebie, że zawsze jest wrażenie, że nie ma na nic miejsca, dopiero wiosną widać jak na dłoni gołe placki, które można było zapełnić cebulami. W ubiegłym roku zaznaczałam sobie takie miejsca kolorowymi słomkami do napojów. Wbijałam praktycznie do granicy gruntu (w przeciwnym razie sroki w ciągu kilku dni wszystko by wyciągnęły), a w październiku poszła w ruch łopatka ;:183 W tym roku już widzę ile wolnego miejsca zostało.. o ile nie wyjdą w tych miejscach lilie to znowu pójdą w ruch słomki..

Obrazek

Obrazek

przerwa techniczna z braku możliwości wstawiania uśmieszków..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”