Jak rozmnożyć żółtą malinę

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

Też kupiłam dziś w biedrze malinę żółtą Fallgold. Proszę o info jak wam się ta odmiana sprawuje ( może Pelikano 11 odezwie się ) ? :wit
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

georginja najważniejsze - nie chorowała, żadnego wirusa, żółtaczki, rdzy itp. Owoce słodsze w porównaniu z czerwoną, krzak teraz się bardzo ładnie rozrósł i wyszło dużo nowych pędów, czyli korzenie też zdrowe, bez guzów. Owoce smaczne, domownicy chwalą, ja wolę maliny czerwone, ale to rzecz gustu.
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

Dzięki Pelokano, ucieszyłeś mnie , teraz będę niecierpliwie czekać na jej owocki ( ja też wolę słodsze :wink: )
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

Obecnie ma rynku dostać można już kilka odmian żółtej maliny. Czy ktos robił porównanie które z nich najsmaczniejsze oraz czy zna ktoś wiarygodnego sprzedawcę? Ostatnio przejechałem się na sadzonkach winorośli kupionych w szkolce na allegrooo i dopiero po dwóch latach okazało się że kupiłem jakieś labruski :(
babcia 102
100p
100p
Posty: 129
Od: 23 sty 2013, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

Po poprzednich właścicielach została na działce sadzonka maliny żółtej, teraz owocuje - jest bardzo słodka .Rozmnaża się z odrostów jak malina czerwona.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

Mam ciekawe odmiany z Niemiec ze szkółki Lubera. Robię właśnie ukorzeniarkę do winorośli i zastanawiam się czy i maliny przyjmie ze zdrewniałych w perlicie :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8623
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

Ja chyba czegoś nie rozumiem ? O jaką malinę żółtą chodzi , czy taką ,która owocuje na
tegorocznych pędach czy ubiegłorocznych ? Tą co owocuje na tegorocznych pędach
wycinam po zbiorach i stare zdrewniałe pędy są martwe , chyba że ten pęd , który nie
owocował .
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3704
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

Ja bym proponował z korzeniowych.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
domator
50p
50p
Posty: 58
Od: 31 mar 2016, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

dedert - Próbowałem w ukorzeniarce i mi się nie udało. Prościej i szybciej będzie wykopać krzaczek albo tylko część jego korzeni (nie powinno mu to zaszkodzić zbytnio). Pociąć korzenie na kawałki ok 5-10 cm i włożyć do jakiegoś płaskiego pojemnika, przysypać cienko ziemią i na okno. Powinny wypuścić pędy, potem gdy są już pędy rozdzielamy i sadzimy do doniczek. Tak jak proponuje seedkris.
domator
50p
50p
Posty: 58
Od: 31 mar 2016, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak rozmnożyć żółtą malinę

Post »

wolq pisze:Czy te "kolorowe" maliny warte są zachodu?
Żółte białe czarne całkiem jak z truskawkami tylko czy one smaczne są?
Warte, smak czarnej maliny jest zupełnie inny niż czerwonych. Musisz spróbować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”