Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Mądre i logiczne rozumowanie.
Ja raczej przesuszam glebę niż ją nadmiernie podlewam.
tomcio tomasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 lis 2015, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Z przerażeniem zauważyłem, że na Allegro OLX itp. Sprzedaje się na skalę można powiedzieć masową, preparat Quickphos jako taki tam sobie środek na krety i nornice. Podobnie rzecz ma się z polecaniem go na forach. Oto kilka prawdziwych informacji.
Dla wszystkich rozważających zakup cytuję wycinek informacji o produkcie zawartej w zezwoleniu na obrót wydanym przez MRiRW. Dodać jeszcze należy, że każdy sprzedający ten środek osobie bez zezwolenia na zakup, oraz osoba nabywająca bez uprawnień środek, popełnia przestępstwo. A przecież każda transakcja dokonana przez telefon lub aukcję jest ewidencjonowana i możliwa do udowodnienia bez najmniejszego problemu.
Q U I C K P H O S P E L L E T S 56 GE
DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ PRZESZKOLONE EKIPY
Środek owadobójczy, roztoczobójczy i gryzoniobójczy w formie pastylek emitujących gaz drogą reakcji chemicznej, o działaniu gazowym przeznaczony do dezynsekcji pustych pomieszczeń, materiału siewnego w magazynach i przechowalniach, w komorach elewatorów, w silosach, na barkach i w ładowniach statków.
Określenie toksyczności:
dla ludzi ? bardzo toksyczny
dla organizmów wodnych - bardzo toksyczny.
(R11) Środek wysoce łatwopalny.
(R15) Kontakt z wodą uwalnia skrajnie łatwopalne gazy.
(R26/28)Działa bardzo toksycznie przez drogi oddechowe
(R29) Kontakt z wodą uwalnia toksyczne gazy.
(R50) Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne.

Pomyślcie, czy warto ryzykować życie własne, bliskich, oraz ewentualną wizytę policji i konsekwencje karne. TEN ŚRODEK TO ZABÓJCZY GAZ !!! A NIE TRUTKA NA KRETY I NORNICE.
bodzion
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lut 2017, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Środek na krety

Post »

Witam serdecznie,
pomimo, że szanuję wszelkiej maści zwierzęta to niestety mój stosunek do kretów zmienił się po tym jak zniszczyły powierzchnię mojej działki. W tym momencie znajduje się na niej ok. 150 kopców (18ar) i w związku z tym mam pytanie. Czy któryś z szanownych Forumowiczów miał do czynienia ze specyfikiem Quickphos, a jeżeli tak to czy mógłby podzielić się wiedzą na temat jego stosowania. Szczególnie interesuje mnie, czy obecne kopce należy zniwelować i czekać na następne i dopiero wtedy aplikować tabletki, czy robić to na wiosnę bez tego? Czy wrzucać do norek tabletki i zasypywać szczelnie, czy bez zasypywania? Czy w każdy kopiec, czy tylko w niektóre? Jaka pogoda do tego zabiegu, itp.

Pozdrawiam
Bogusław
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Sposób stosowania jest szczegółowo na opakowaniu środka. Przydeptanie istniejących kopców jest metodą na sprawdzenie czy kret dalej ryje, bo po niedługim czasie wywali świeżą ziemię.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
bodzion
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lut 2017, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Dzięki. No niestety, jeżeli chodzi o krety to opis stosowania na opakowaniu jest bardzo lakoniczny, ale zastosuje się do postów powyżej i na wiosnę wraz z przeszkolonym człowiekiem (rolnik po szkoleniu :wink: ) sprawdzę działanie środka. Chciałbym tylko dodać, że działka oddalona jest od siedzib ludzkich o ok. 1 km. Jest ogrodzona, nie ma tam ujęć wody, parków, parków narodowych, rezerwatów, itp. Zwierząt domowych, ani większych dzikich, nie uświadczysz, oprócz... kretów, nornic, karczowników i innych "szkodników".
Pozdrawiam. Bogusław
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Kasia83 pisze:Słyszałam jeszcze, żeby w dziurę wlewać dużo wody, aż się je albo zatopi albo przepłoszy
Kilka lat temu też pomyślałam "utopię dziada". Włożyłam wąż w dziurę i lałam, lałam , lałam . Nie wiem ile wody wylałam, a nora nie przebierała. W końcu pożaliłam się mężowi, że leję już z pól godziny, a woda znika.... znikała kilkanaście, może 20m dalej w piwnicy pod sklepem. Było jej tam po kolana ...

Quickphos znajomy niby przepłoszył/wytruł krety nawet u sąsiada. U mnie efekt był na jakieś 2 tyg, potem wracały.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Witajcie
A może ktoś stosował inne skuteczne środki na kreta? bo ten QUICKPHOS to tani nie jest :|
Może DIFENOR byłby dobry? o połowę tańszy.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Tak prawdę mówiąc jak masz trochę cierpliwości, to najskuteczniejsze i najtańsze jest złapanie kreta. Wbrew przypuszczeniom nie grasują ich całe stada, bo to zwierzęta terytorialne. I jak każdy zabieg, starcza na tyle czasu ile potrzebuje nowy osobnik na zasiedlenie terenu.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Jak widzę ilość kretowisk to mam wrażenie, że jest ich całe stado :shock:
Nie możliwe żeby jedno zwierze tak zryło ogród.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

U mnie jeden, a wiem, że jeden bo go złapałem, rył jak szalony i później długo cisza aż przyszedł od sąziada nowy.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Złapałeś na krecią łapkę ?
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Mimo , że nie na temat ale odpowiem , że łapałem wiele razy na zatrzaskową przypominającą szczypce i zawsze ja omijał, dopiero skuteczna okazała się wykonana z drutu kupiona na Alleg...o
Pozdrawiam. Jacek :uszy
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Wrzuciłbyś link ze zdjęciem tej łapki :)
Pozdrawiam Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”