Polecane dodatki do Firefoxa, inne "użytki"

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polecane dodatki do Firefoxa, inne "użytki"

Post »

x-a-xi pisze: polecam jeszcze Linuxa Ubuntu zamiast antywirusa
Masz rację. Też jestem tego zdania.
Od 1998 roku mam różne Linuksy. Polecam. Czasy kiedy w połowie lat 1990 nie udało mi się samodzielnie zainstalować Slackware minęły bezpowrotnie. Instalacja RedHata w 1998 trwałą u mnie całą Wielkanoc. Ale już Mandrake to była pestka. Mandriva już się sama instalowała. Nawet Debian nie sprawił mi kłopotów. Obecnie Ubuntu zainstaluje każdy. On się nawet sam aktualizuje.
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Polecane dodatki do Firefoxa, inne "użytki"

Post »

Ghostery
Ghostery to dodatek do przeglądarek internetowych, zabezpieczający użytkownika przed usługami reklamowymi oraz skryptami monitorującymi zachowanie użytkownika (Google Analytics, Gemius, Adcash, AdClickMedia, WebVisor, UserZoom Uptrends, Facebook Social Plugin, Flag Counter i wiele innych). Narzędzie monitoruje każdy odwiedzany adres oraz wyświetla niewielkie okienko, zawierające informacje na temat skryptów dołączonych do witryny.
Ghostery został stworzony i jest prowadzony z myślą o użytkownikach, którzy troszczą się o swoją prywatność w internecie; zaprojektowano go, mając na uwadze przede wszystkim prywatność użytkowników.
Awatar użytkownika
kochampalmy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 16 paź 2016, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polecane dodatki do Firefoxa, inne "użytki"

Post »

User Agent Switcher, GG, Przeglądarka dokumentów PDF, Video Downloader Professional, uBlock Origin, AdNauseam. To mój zestaw. Ale pasuje do każdej przeglądarki.
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Polecane dodatki do Firefoxa, inne "użytki"

Post »

Dodatki do przeglądarek to przydatne narzędzia, niestety często zamiast pomagać, tylko utrudniają pracę. Czasami jedno źle dobrane rozszerzenie może porządnie spowolnić pracę przeglądarki. Mozilla ujawniła, że każda zainstalowana aplikacja dodaje ok. 10% do czasu uruchamiania się przeglądarki.

Największym spowalniaczem jest FoxLingo, słownik, który zawiera mnóstwo języków i sprawdza gramatykę. Według rankingu stworzonego przez Mozillę Firefox ładuje się aż o 74% dłużej.
Reasumując z dodatków trzeba korzystać z rozwagą.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Polecane dodatki do Firefoxa, inne "użytki"

Post »

A najlepiej wcale. Co jakiś czas pojawiają się doniesienia, że są źródłem infekcji.
Tsety
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 21 lut 2017, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Polecane dodatki do Firefoxa, inne "użytki"

Post »

Jeśli instalujesz je z niepewnych źródeł to owszem, będą infekować. Jeśli z rozwagą podchodzisz do miejsc z których pobierasz rozszerzenia oraz do nich samych nie powinno być z nimi kłopotów ;)
Chociaż z drugiej strony nie widzę sensu instalowania innych dodatków niż adblock
Poznam regulamin
lavus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 maja 2017, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Polecane dodatki do Firefoxa, inne "użytki"

Post »

ostatnio duzo "wirusowych" wtyczek sie instaluje samo niestety;/
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”