Rzodkiewka strączkowa (Rphanus caudatus.)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Na opakowaniu nasion mam napisane: od kwietnia do lipca siać do gruntu, rozstawa 60x40, roślina wys 70 cm. Posieję w kwietniu do wielodoniczek, bo będę sadzić na rabatach kwiatowych.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Oryginał
Obrazek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Już tłumaczę, ziemia dobrze nawieziona i głęboko uprawiona :D
Rzodkiewka Szczurzy Ogon :? Została przywieziona do Anglii przed 200 laty, strączki można jeść na surowo, w sałatkach albo konserwowane w kwaśnej zalewie. Uprawa nieskomplikowana, rośliny dekoracyjne wys 70 cm o kwiatach biało-różowo-fioletowych.
jutlandia
100p
100p
Posty: 153
Od: 26 paź 2012, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Ja siałam w grunt. Rosła świetnie.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

W ubiegłym roku miałem 1 raz ,siana do gruntu w odstępach 2 ,3 tygodnie.Wyrosły duże rośliny-musiałem podpierać,z ogromną ilością strąków.Na moje potrzeby wystarczyły 2 roślinki.Reszta poszła na kompost.
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.Dużo się dowiedziałam .Tak sobie myślę a może by posadzić do dużej donicy na balkon południowy? Z drugiej strony rzodkiewka potrzebuje dużo wody i mogla bym nieraz przesuszyć roślinkę.
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Co wleze na to forum to nowych rzeczy się naczytam. Też chce taką rzodkiewkę!
Już mam pomysła nawet co z nią zrobię. Zamrożę i będę wrzucać do mieszanki warzywnej na patelnię :D
Jak lekko pikantna to nada fajnego aromatu
Chyba zwykłą tak wysieję tzn zostawię żeby zakwitła
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Dalmore pisze: Chyba zwykłą tak wysieję tzn zostawię żeby zakwitła
No nie wiem, czy ze zwykłej będzie zadowalający plon? :wink:
To jest jeden krzaczek. Ilość strąków nie do przejedzenia.

Obrazek

U mnie raz wprowadzona do ogrodu rozsiewa się teraz jak chwast. Wiosną tylko chodzę i wyrywam, bo rozlazła mi się po rabatach. :wink: Ale przynajmniej rozsady nie muszę robić, tylko wybieram wczesną wiosną najokazalszą siewkę i przesadzam w miejsce, gdzie ma rosnąć. Resztę plewię, bo jeden krzaczek spokojnie wystarcza na potrzeby całej rodzinki. W środku lata daję rosnąć jakiejś młodszej siewce i ją mam do jesieni.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

mymysteryy na zdjęciu widzimy rzodkiewkę strąkową? Moja zwykła, której dałem kiedyś zakwitnąć tak właśnie wyglądała. Strąków nie jadłem, bo nie wiedziałem, że się da, a potem jakieś robale je podziurawiły. Do dzisiaj mam trochę nasion z tamtego roku. A było ich mnóstwo.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Pod taką nazwą dostałam nasiona z AWN. Zwykłej nigdy nie zostawiałam do takiego stadium, więc nie mam porównania.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Warzywkowo nie pamiętam dokładnie .Ta rzodkiewka była potraktowana jako zapchaj dziura .Zostało trochę miejsca ,więc je wypełniła.
W przybliżeniu pierwszy siew przełom maja/czerwca.Nie traktuj tego jak wyrocznię w tym roku planuję pierwszy siew w kwietniu.
U mnie owocowała i kwitła do końca sezonu tj do końca września.Tak jak pisali przede mną jak są za stare strąki to stają się łykowate,a później wysychają.Roślinki były dobrze nawodnione.
Miałem zostawioną rzodkiewkę zwykłą chyba krakowiankę na nasiona,ale strąki były mniejsze i cała roślina niższa i mniej rozłożysta .Nie próbowałem jej wykorzystać kulinarnie.Myślę ,że można bez problemu,bo liście rzodkiewek wykorzystuje się do sałatek,ale to tylko moja sugestia.
Ktoś pisał,że posieje w doniczce.U mnie miały duże korzenie.
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

Warzywkowo,pytanie nie do mnie, ale zapewniam Cię,że nie ma kulki tylko korzenie.Jak na takie krzaczysko to nie są one bardzo wielkie,choć wcale nie małe.Też mam zamiar wsadzić jedną do dużej donicy, coby mieć ją pod ręką,bo jestem tymi ogonkami zachwycona. ;:3
pozdrawiam
Alicja
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rzodkiewka strąkowa

Post »

mymysteryy pisze:
Dalmore pisze: Chyba zwykłą tak wysieję tzn zostawię żeby zakwitła
No nie wiem, czy ze zwykłej będzie zadowalający plon? :wink:
To jest jeden krzaczek. Ilość strąków nie do przejedzenia.

Obrazek

U mnie raz wprowadzona do ogrodu rozsiewa się teraz jak chwast. Wiosną tylko chodzę i wyrywam, bo rozlazła mi się po rabatach. :wink: Ale przynajmniej rozsady nie muszę robić, tylko wybieram wczesną wiosną najokazalszą siewkę i przesadzam w miejsce, gdzie ma rosnąć. Resztę plewię, bo jeden krzaczek spokojnie wystarcza na potrzeby całej rodzinki. W środku lata daję rosnąć jakiejś młodszej siewce i ją mam do jesieni.
Fajny krzaczor, jak to taki terminator to spróbuję wyhodować jedną roślinę w dobrym miejscu- dla pewności że urośnie i ze 3 sztuki w trudniejszych warunkach-cień, pełne słońce, piaszczysta ziemia. Sieję po raz pierwszy-nasionka pozyskane z AWN.Planuję wysiać w tym samym terminie co zwykłą rzodkiewkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”