Różyczki u Ewki cz. II

Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewuniu każdy ma w swoim ogródku sporo zapchaj dziur i w trakcie kwitnienia róż ich nie dostrzegamy za bardzo .Jednak po sezonie patrząc na fotki zawsze coś ładnego można dostrzec
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewuniu, co to za kwiatuszki na przedostatnim zdjęciu ?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Basiu to Zatrwian wrębny na suche bukiety bo chyba o nie pytałaś. Super roślinka ma sztywne łodygi, lecz trzeba ją zerwać zanim w pełni rozkwitnie jeśli chcesz mieć z niej suchy bukiet
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Witaj Ewo,
dołączę się do życzeń wszelkiej pomyślności z okazji rocznicy ślubu.
Gratuluje rodziny i męża. Rocznice ślubu to wspaniałe zdarzenia.
Pięknie wyglądasz w sklepie z porcelaną.
Podziwiam Twój ogród. Stworzyłaś wyjątkowo uroczą różankę.
Jeszcze nie doczytałam dokładnie ile masz teraz róż ale wydaje mi się że dużo. Rosną wspaniale . Widać warunki im sprzyjają.
Właściwa pielęgnacja też nie jest bez znaczenia.
Kącik wypoczynkowy też ładnie urządziłaś . Pachnące róże w pobliżu umilają atmosferę.
Muszę dokładniej przyjrzeć się różom, które prezentujesz.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewuniu moja żółta róża, przez wiele lat rosła prawie w cieniu, słońce miała przed południem ,plus minus 3 godz
potem słoneczko jaj ograniczał świerk. W ubiegłym roku świerkowi obcięliśmy maksymalnie gałęzie ,różyczki tam rosnące mają teraz więcej słońca. Latem zobaczę jak będzie kwitła i zrobię zdjęcia. ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewuniu przy takiej ilości róż jakie posiadasz trudno ci zwrócić uwagę na skromniejsze bylinki, ale nie samymi różami człowiek żyje :wink: A inne kwiatuchy też potrafią pięknie się odwdzięczyć za miejsce w ogrodzie ;:108 Ja jestem jeszcze na etapie cieszenia się z każdego najmniejszego kwiatuszka :lol:
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewa, czy mieczyki abisyńskie wykopujesz na zimę?? Kupiłam je kiedyś w ogrodniczym sprzedawane na sztuki i pan powiedział mi że nie trzeba ich wykopywać jedynie okryć igliwiem. Kwitły przez dwa lata z rzędu, potem miałam już same liście i wreszcie.. pozbyłam się ich..
Jak to jest u ciebie?

Co do Grahama Thomasa. Istnieją dwie wersje tej róży. Pierwsza podstawowa Graham Thomas jest bardziej żółta, druga Apricot Graham Thomas jest bardziej bursztynowa ;:108
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Czytam, że obchodziłaś ładny jubileusz w tym miesiącu, to zupełnie jak ja. Moje gratulacje i jak tu wierzyć w szczęśliwe miesiące, dla szczęśliwych wszystkie są takie, bez wyjątku czy jest "r" czy go nie ma ;:215 .
Oby następne lata były dla Was takie same albo lepsze. Ewo, czy te białe kwiaty na 1-szym zdjęciu to godecja?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewka- czy Twoje floksy też chorują? I nie mam na mysli samych kwaitów, tym nic nie dolega, ale liście łapią coś w stylu mączniaka i trochę mnie to martwi, a szczególnie teraz, gdy przeczytałam, że kwiatki mogą służyć do dekoracji tortu :lol:
Jadziu - okazuje się, że sama nie wiem, co mam. Niespodzianką będzie więc wiosna, gdy kwiatki wysuną noski. Za podpowiedź Basi dziękuję, bo u mnie z nazwami krucho.
Basiu - Jadzia już odpowiedziała i ma rację. Ja tylko dodam, że są niewielkich rozmiarów i nawet gdy rosną, wyglądają jak ususzone.
Jolu - mnie troszkę pomyliły już się rachunki, ale jest ich naprawdę sporo. Początkowo sadziłam po kilka sztuk takich samych, potem chciałam mieć różne a że miejsca było niewiele, więc zaczęłam kupować tylko pojedyncze okazy.
Wando - co my byśmy zimą robiły, gdybyśmy latem nie fotografowały. Więc rób zdjęcia i będziemy porównywać.
Małgosiu - najbardziej cieszę się z kwiatów wiosną, wtedy różyczki ich nie przysłaniają i mogę cieszyć się nimi do woli.
Sabinko - malutkie mieczyki były dopiero u mnie w tym roku, nie wykopałam ich, bo... zapomniałam. Te zwykłe ( duże) mieczyki zawsze wykopuję, a co z tymi się stanie, zobaczę latem.
Grahama będę obserwować ( jeśli to Graham), dzięki za uwagę, bo nie wiedziałam, że są takie odmiany.
Daysy - wszystkiego najlepszego! Jeśli zaś idzie o pierwsze zdjęcie z białym kwiatem to jest to ... rododendron. Jak zdjęciem można czarować?

Powoli, ale powoli zbliżam się do zamknięcia wątku, więc jeszcze kilka " zapachaj dziur" jak mówi Jadzia ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

A mnie się te "zapchaj dziury" bardzo podobają :D Takie kolorowe fotki mogę oglądać bez końca.
O mieczykach abisyńskich czytałam, że trzeba wykopywać. Swoje wykopałam, ale pomieszałam ze zwykłymi mieczykami i teraz wiosną będę miała zagwozdkę żeby rozpoznać, które są które? ;:124 No cóż, najwyżej będą rosły wymieszane.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Niektóre zapchaj dziury są śliczne i należą do ogródka, bo przecież nie można mieć samych tylko róż.Miałam w skrzynce kwiatowej goździki i super przezimowały w niej nic im się nie stało .Czyli to twardziele, bo nawet nie były niczym okryte śnieg też na nie padał bo są pod zadaszeniem altanki.Ja czekam na pierwsze kwiaty śnieżynek wtedy otworzę wątek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Coraz bardziej podobają mi się irysy i gdybym nie miała tak przeraźliwie suchej ziemi, czytaj piasku, to pewnie bym sadziła w każde wolne miejsce. Szczególnie podobają mi się takie większe kępy jak u ciebie Ewo. Fajny efekt. Przez tą dużą masę, pewnie nie rzuca się w oczy fakt, że to bardzo nietrwałe kwiaty.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. II

Post »

Ewka ja mam jeszcze mało floksów, raczej nie zauważyłam choróbska :) ... to chyba ich cecha gatunkowa, że na jesieni zasychają im liście od dołu...dlatego lepiej wyglądają jak są czymś podsadzone ... u mnie robiły to aksamitki :D
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”