Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękny nowy zabytek i zbiorówki ;:63 ;:63 ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku :wit
Prześliczne kompozycje sukulentów. :)
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

:wit

Arku przepięknie zaprezentowane rośliny :)
Musze do Ciebie częściej zaglądać bo oprócz pięknych i zadbanych roślin to te fotki.....po prostu uczta dla oczu ;:oj .
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności fotograficznych i nieco zazdroszczę wolnego czasu, który pozwolił Ci na tę odrobinę zabawy z kolażami :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku - tak sobie pomyślałam, że się troszkę przegrupowujesz w swoich pupilach :lol:
Ja się bardzo cieszę, że idzie to w stronę sukulentów, bo je uwielbiam, a Twoje są piękne ;:167
Ale myślę, że może przyczyną przegrupowania były problemy z zastępcą-podlewaczem, który
zatopił sporą część kolekcji - teraz spokojnie możesz jechać na urlop bez obawy, że coś się z nimi stanie :lol:
A specjalne ;:167 dla sansewierii !!
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przepiękne zdjęcia i kolaże - ale to roślinki najpiękniejsze na nich ;:167 ;:167 ;:333
Nolinka śliczna - piękne , gęste ma listeczki .
Sukulenty w misie - cud miód... W jakim podłożu je trzymasz? Jakieś takie ciemno szare?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witajcie :wit
ewa321 pisze:Arku - tak sobie pomyślałam, że się troszkę przegrupowujesz w swoich pupilach :lol:
Ja się bardzo cieszę, że idzie to w stronę sukulentów, bo je uwielbiam, a Twoje są piękne ;:167
Ale myślę, że może przyczyną przegrupowania były problemy z zastępcą-podlewaczem, który
zatopił sporą część kolekcji - teraz spokojnie możesz jechać na urlop bez obawy, że coś się z nimi stanie :lol:
A specjalne ;:167 dla sansewierii !!
Ewka - Psycholog z Ciebie jak trza(a może i jesteś i trafiłem w dziesiątkę :?: )Czytasz dosłownie w moich myślach: zgadza się,"że troszkę przegrupowuję w swoich pupilach.......".Zastępców podlewaczy było kilku ale... "w żadnego z nich nie rzucę kamieniem i bo i ja nie jestem bez winy" ;:306 i sam przyczyniłem się w ostatnich miesiącach,tygodniach do uśmiercenia kilku a może i trochę więcej zielonych niewiniątek,przesadziwszy z podlewaniem i zraszaniem roślin w " zimnym pokoju"-a niech mnie ;:14 Nic nie wypadałoby tylko zakręcić mi kran ;:108 To też między innymi skłoniło mnie do przegrupowań ale nie tylko bo miłośnikiem sukulentów jestem od dawna,zwłaszcza tych mniej kłujących.
Dziękuję bardzo za odwiedziny i jakże miły i sugestywny w treści post ;:196
dalisbea pisze:Przepiękne zdjęcia i kolaże - ale to roślinki najpiękniejsze na nich ;:167 ;:167 ;:333
Nolinka śliczna - piękne , gęste ma listeczki .
Sukulenty w misie - cud miód... W jakim podłożu je trzymasz? Jakieś takie ciemno szare?
Dalisbeo - Niestety nie wiem jakie podłoże jest w misie z sukulentami a to dlatego,że to mój nowy kupiony nabytek.Wiem tyle,że podłoże-jak piszesz jakieś takie ciemno szare- przykryte jest jakąś sztywną warstwą z tworzywa prawdopodobnie zabezpieczającą przed zbyt szybkim parowaniem wody :?:
Tobie również dziękuję bardzo za odwiedziny i bardzo miły post ;:196

Pozdrawiam Was Obydwie serdecznie :wit :wit
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, sukulenty, które pokazałeś są naprawdę piękne i godne uwagi, jednak na Twoim miejscu wiosną wszystkie bym przesadziła. Taka warstwa zapobiegająca utraty wody nie do końca mnie przekonuje. Sukulenty wolą mieć bardziej sucho niż mokro, a takie podłoże produkcyjne potrafi długo trzymać wodę, plus, jak ten torf ze sklepu zaschnie i zbije się w jedną bryłę, to szkoda korzeni tych roślin. Ziemia do kwiatów/kaktusów plus gruby piach i żwirek kwarcowy powinny wystarczyć, a żwirek możesz również wykorzystać jako górną warstwę dekoracyjną. Twoje sukulentowe nabytki na pewno docenią taką zmianę podłoża :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Moniko witaj :wit
Fajnie,że zajrzałaś ponownie do mojego wątku i w dodatku z poradami za które stokrotne dzięki ;:180
Wiesz odnoszę wrażenie,że te warstwę ochronną producent założył w obawie przed przesuszeniem roślinek w placówkach handlowych,bo widzę bardzo często umierające na półkach z braku wody :?: Jeżeli tak myślał to w przypadku sukulentów być może trochę przesadził bo jak piszesz sukulenty lubią podłoże suche. Radzisz mi,żebym tę warstwę wyrzucił i zmienił podłoże nie tylko tym sukulentom w misie ale i pozostałym.Zastanawiałem się w dniu kupna kompozycji w misie kiedy tę warstwę-podobną do bitumicznej ;:306 wyrzucić :?: Zrozumiałem,że radzisz mi zrobić to niezwłocznie no i chyba tak zrobię ;:108 .Co do pozostałych tzn.noliny,sansewierii cylindrycznej,aloesów i kaktusów,to zmieniłem im podłoże na wiosnę zeszłego roku a właściwie przesadziłem do większych doniczek bo korzenie wychodziły już na zewnątrz i uzupełniłem tylko brakujące w większych doniczkach podłoże jakim było zmielone włosie kokosowe w którym bardzo dobrze się czują i doskonale rosną-odpukać w niemalowane.
Zobaczę jakie jest podłoże w misie i podejmę decyzję o pozostawieniu lub jego zmianie wedle Twoich wskazówek ;:108
Dzięki bardzo za odwiedziny i cenne porady ;:196
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Sukulenty znacznie częściej umierają z nadmiaru wody niż z braku :D . Wydaje mi się że ta warstwa ma być po prostu dekoracyjna, żeby ładnie wyglądało i ktoś się skusił.
Na temat włosia kokosowego nic nie wiem (nie używam), więc nie powiem czy jest dobre, czy złe, jednak nigdy nie spotkałam nikogo, kto uprawiałby tak kaktusy i inne sukulenty, ani nikogo kto by je zalecał. Generalnie podłoże dla tych roślin powinno być przepuszczalne, stąd moja propozycja takiej podstawowej mieszanki, jaką ja i wielu innych kaktusiarzy stosuje. Oczywiście decyzja należy tylko do Ciebie :wink:
Jako, że sam przyznajesz, że nieco zmieniasz preferencje, zachęcam do zanurkowania w dział kaktusowy, gdzie na pewno znajdziesz przydatne informacje ;:108

Napisałeś, że przy poprzednim przesadzaniu przełożyłeś rośliny do większych doniczek i uzupełniłeś podłoże - czy to znaczy, że nie usuwałeś poprzedniego podłoża z korzeni? Jeżeli tak było, to zachęcam do ponownego przesadzenia i oczyszczenia korzeni. Sukulenty i kaktusy możesz przesadzać nawet teraz, pamiętaj (a może to już wiesz), że bezpośrednio po przesadzeniu, sukulentów nie podlewamy przynajmniej przez kilka dni :D
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku miły spacer zrobiłam sobie bo ... dla przypomnienia weszłam wątek od 1-ej strony.
Lubisz rozmnażać roślinki i masz do tego rękę - to dar bo nie każdy to potrafi.
Dbałość o szczegóły sprawa, że wszystkie zdjęcia są perfekcyjne i dziękuje za info w sprawie doświetlania przy robieniu zdjęć w mieszkaniu - tez mam z tym problemy a szczególnie w dni pochmurne.

Sukulenty a szczególnie grubosze kocham od lat tyle, że z racji rozmiarów musiałam ograniczać ich wzrost i ilość. Od 2 lat robię to inaczej - sadzę w misach takie ala ogródki sukulentowe, a grubosze prowadzę w formie bonsai. Dzięki temu niewielkie rozmiary a radości dużo.
Poza tym, nie wszystkie mają duże rozmiary - zabawa świetna i mało pracochłonna choć ja lubię je pielęgnować.
W Twojej misie z sukulentami jaka odmiana grubosza rośnie ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię Krysiu :wit
Miło,że do mnie zajrzałaś ;:138
Dziękuję za odwiedziny i bardzo miły w treści post ;:196
christinkrysia pisze:Lubisz rozmnażać roślinki i masz do tego rękę - to dar bo nie każdy to potrafi.
Dziękuję za uznanie ale przyznam się,że i szereg roślinek a zwłaszcza tej zimy mi pada ;:145
christinkrysia pisze:Sukulenty a szczególnie grubosze kocham od lat tyle, że z racji rozmiarów musiałam ograniczać ich wzrost i ilość. Od 2 lat robię to inaczej - sadzę w misach takie ala ogródki sukulentowe, a grubosze prowadzę w formie bonsai. Dzięki temu niewielkie rozmiary a radości dużo.
Poza tym, nie wszystkie mają duże rozmiary - zabawa świetna i mało pracochłonna choć ja lubię je pielęgnować.
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam mimo,że sukulenty zacząłem kolekcjonować od niedawna.Grubosze to wdzięczny materiał na drzewka bonsai jednakże ostatnio zrezygnowałem z ich prowadzenia na bonsai,bo zawsze znajdowali się na nie amatorzy i tyle je widziałem ;:306
Nie zarzekam się jednak,że do formowania z nich drzewek bonsai już nie powrócę ;:185
christinkrysia pisze:W Twojej misie z sukulentami jaka odmiana grubosza rośnie ?
Krysiu trudno wyczuć bo to jeszcze młoda roślinka a przypomnę tylko,że kompozycja w misie jest kupiona w markecie.
Zapraszam do kolejnych odwiedzin a tymczasem serdecznie pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Joasiu - Basiu- Natalko - Nusiu - Kasiu - Moniko - Ewo - Delisbeo - Krysiu

Kolejne Wasze odwiedziny w moim wątku sprawiły mi multum radości jak również posty będące pozostawionym śladem po Waszych odwiedzinach w których zawarłyście bardzo wiele miłych i ciepłych słów pod adresem moich zielonych podopiecznych i moim.
Dziękuję Wam bardzo za to,że znalazłyście czas na to by zajrzeć do mojego wątku i napisać tak wiele życzliwych i sympatycznych postów ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam Was Wszystkie bardzo serdecznie jak również,Forumowiczów i Gości ;:180 i zapraszam do kolejnych odwiedzin w moim wątku :wit

W moim dzisiejszym kwitnącym poście chcę pokazać dwie roślinki,które swym wyglądem,zapachem i kwitnieniem sprawiły nie tylko mnie wiele miłych dla oka i nosa doznań ;:108
Pierwsza to hiacynt niebieski w liczbie trzy hodowany jak co roku zresztą w wodzie w kolbie szklanej.
Drugi to dwupędowy storczyk phalenopsis koloru lila w prążki kupiony tanio bo po przecenie i w pełni kwitnienia.
Hiacynty i storczyk posłużyły mi jako modele w dwóch sesjach zdjęciowych i paru kolażach a jakie zrobiły na Was wrażenie ocenicie sami-zapraszam ;:180


Hodowla hiacyntów w wodzie w kolbie szklanej to sama przyjemność i radość ze stosunkowo szybkiego kwitnienia i zapachu rozchodzącego się po całym mieszkaniu.Przechowanie cebulek na rok następny nie ma sensu bo efekt jest dużo skromniejszy-duże liście a minimum kwiatów.


Obrazek Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


W trakcie pisania postu przeszkadzał mi kilka razy telefon i zapomniałem wkleić kolaże z hiacyntem.
Nadrabiam zaległości i robię to teraz.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Proponuję prezentację storczyka w anigifie.


Obrazek



Być może komuś nie odpowiada taka forma oglądania zdjęć storczyka to proponuję obejrzeć je na spokojnie z możliwością przyjrzenia im się dłużej-oczywiście jeżeli są tego warte :wink:



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze i życzę miłych wrażeń :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”