Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

No cóż nikt neofity nie zrozumie tak jak drugi podobny.
Ale zawsze ,gdy zrywam boki ze swoich albo na przykład ciastek(ki) błędów, zazdroszczę niezmiernie wszystkim tym ,którzy wyssali z mlekiem matki czy babci wiedzę rolniczo-botaniczno-podstawową.
Ileż to roboty kosztuje nauczyć się samemu.

Wśród moich licznych błędów takim chyba nie do naprawienia był pomysł aby zrobić żywopłot z topinambura czyli inaczej słonecznika bulwiastego.Z żywopłotu nici a bulwy topinambura gryzonie przenoszą w miejsca najmniej oczekiwane.I tak już parę lat.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Osmunda,dzięki za ostrzeżenie .Też mieliśmy taki pomysł obsadzenie jednej strony płotu siatkowego topinamburem-miało być ładnie ,a przy okazji i papu.
Plan trzeba zmienić.Jeden plus mniej pracy przy kopaniu na wiosnę.
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Myśli człowiek , że ten topinambur to duża ładnie kwitnąca roślina i ekspansywna więc dobra na żywopłot taki właśnie przy siatce i zjeść potem jest co a tu ten mój nieszczęsny topinambur pierwszy raz pięknie zakwitł dopiero po trzech latach.Widać potrzebne mu określone warunki , które nie co roku się zdarzają.Poza tym szybko łapał mączniaka i tam gdzie chciałam aby się panoszył nie rozrósł się wcale.No pomysł do niczego.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Dzięki, wybiliście mi topinambur z głowy, posieję po prostu słoneczniki.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Słoneczniki -będą naturalne karmniki dla ptaków :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Tak na czasie ;:173 Co roku sobie obiecuję, że kupię mniej nasionek niż w zeszłym roku, bo potem nie mam gdzie ich wysiać nie mówiąc już o miejscu na trzymanie rozsady. No i oczywiście w co roku kupuję ich jeszcze więcej ;:223
Tak na przykład rok temu kupiłam jarmuż, wysiałam, potem zmieniłam koncepcję, przekopałam wschodzący jarmuż i wsadziłam tam pomidory ;:224 Z bazylią było podobnie, tam gdzie ją wysiałam potem rosła fasolka ;:224
Oczywiście w tym roku pewnie popełnię te same błędy ;:124
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Nie tylko Ty :lol: , robiłam eksperymenty smakowo-hodowlane i spora część nasion nie wróci już do ziemi, część nie chciała rosnąć a pozostała część mi wcale nie smakowała, natomiast jarmużu to muszę kupić w zapasie (wysieję pod koniec lata szczodrą ręką aby nowe kury miały radochę ze świeżej zieleninki zimą), no i nie będę mogła się pohamować bo widziałam jakie piękne wieszaki z warzywami w auchanie stały :heja (nowe koktajkówki będą bankowo, maskotka jest sprawdzona także 100% już kupiona :D), no i duużo maciejki ;:224
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Dzięki za podpowiedz z jarmużem ;:180
Pozdrawiam
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Z tymi nasionami to jakaś masakra. Widzę ekspozytor w markecie i rozum mi odbiera, a to dopiero początek ich obecności w sklepach w tym roku ;:65

Z błędów, tak na czasie.
Zostawiliśmy na działce lampkę solarną, ale taką trochę "lepszą", za 30zł. No i ktoś się nie bał i zaje... Zajumał znaczy. Nie żebym mu źle życzyła, ale niech mu ta lampka kołkiem w du... w duszy stanie.

Tak, że no-pamiętajcie, trzeba chować wszystko.
Najbardziej boli, że prawdopodobnie nasza lampka została uprowadzona przez któregoś z sąsiadów, bo ktoś z zewnątrz od razu zostałby zauważony przez "patrol parapetowy" bo musiałby przez płot skakać od strony dosyć luczesczanej drogi.

Chować, oznaczać, nikomu nie ufać ;:185
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Chować, oznaczać, nikomu nie ufać ... Nawet sobie :wink: Kiedyś schowałem dwa metalowe szpadle, takie dość porządne. Wiosną wykląłem wszystkich złodziei świata na czym ziemia stoi, a jesienią dokopałem się do nich za kompostownikiem :;230 :;230 :;230
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Zibi, niestety, lampka była naocznie widziana przez nas z ulicy, jeszcze spory czas po ostatniej wizycie na działce :cry:
Ja już chyba nawet zła nie jestem, tylko przykro mi, że ktoś z tak małej społeczności zagrywa nie fair i wiem, że już na tych ludzi nie będę patrzeć tak samo :( a jest nas tam raptem niecałe 30 ogródków.

Mój ślubny jeszcze ma nadzieję, że może któryś sąsiad był, widział, pomyślał że zapomnieliśmy i schował, żeby w mrozie szlag lampki nie trafił i na wiosnę odda. Ale ja tak optymistycznie w świat patrzeć nie potrafię.
Może to też poniekąd błąd :wink:
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

No niestety Polak polakowi wilkiem...chociaż w innych krajach nie jest inaczej, może nie ukradną ale nakablują o każdej porze dnia i nocy :D, jakby to był mniejszy ROD tak do 15 ogródków to byłaby szansa żeby zakolegować się z każdym "sąsiadem" a wtedy byłoby głupio kraść, a tak zamiast pilnować sobie ogródków i plonów nawzajem (np odstraszając szpaki) to jeszcze pierwsi zeżrą :lol: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.2

Post »

Tak odnośnie chowania narzędzi i innych takich. To nie błąd ale uciążliwe.

Na mojej działce jeszcze nie mieszkam, dom dopiero w budowie. Nie mam tam żadnego "szajerka" na narzędzia ani innego "blaszaka" żeby nie kusić złodzieja.

Jak tyko zaczyna się sezon na ogródek, wszystko co potrzebne: węże, szpadle, inne narzędzia, nawozy itp. pakuję do bagażnika samochodu (na szczęście spory) i tak już jeżdżę z tym wszystkim do jesieni ;:224 Raz, że w bagażniku nie jest przez to za czysto, dwa, że zakupy, czy inne bagaże już się nie zmieszczą ;:306
Byle do końca budowy i upragnionego domku na narzędzia ;:215
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”