Kogel-mogel

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Świetnie aciu ,ja w przeciwieństwie do Peli ,lubię pączki ;:108
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Smażę racuchy drożdżowe! :tan
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Bożenko , ja właśnie też dopiero wyszłam z kuchni i po całym dniu nareszcie usiadłam . Do południa sprzątałam i prałam bo syn nawiózł ciuchy z pracy , potem miałam chwilę na kawę , no a następnie obiad i po południu smażyłam znowu faworki a po nich jeszcze piekłam bułeczki na jutrzejsze śniadanie .Całą sobotę spędziłam pracowicie , za to jutro siedzę do południa przy robótce i kawce a po obiadku idę na spacer 4 kilometry . Racuszki drożdżowe uwielbiam same albo z jabłuszkiem , mniam , mniam , pycha ! W przyszłą sobotę upiekę pyszne ciasto , dam przepis i zdjęcia .

PS. zostaw jednego racuszka ;:196
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Elu zostało 4 racuszki,czekam na przepis obiecany! ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Dzięki Bożenko , ale 4 o tej porze to rozpusta ;:306 , jeden wystarczy bo ja po 18 tej już nic nie jem .U mnie dzisiaj była piękna pogoda i cały dzień ;:3
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

O masz Ją !jaka linijna. ;:77
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Bożenko , właśnie dlatego że nie linijna :;230 . No cóż do pięćdziesiątki jadłam jak górnik po szychcie i byłam chuda jak glizda a teraz jem jak wróbel a kochanego ciałka niestety za dużo .Więc niestety trzeba z umiarem ;:306
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Witam Wszystkich Cierpliwych . :wit - podaję przepis na obiecane ciasto pt.

Przekładaniec

Składniki na 1- den placek : trzeba upiec dwa , jeden jasny , drugi ciemny z kakao .

4 jaja
1 szklanka cukru +cukier waniliowy [ można dać 3/4 szklanki]
1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
8 łyżek oleju
8 łyżek wody

2 łyżki dobrego ciemnego kakao do placka ciemnego

Sposób wykonania
Żółtka , cukier +waniliowy utrzeć do białości , dodać przesianą mąkę z proszkiem ,olej , wodę na końcu ubitą pianę .
Wcześniej nagrzać piekarnik do 180 stopni . Wstawić ciasto naokoło 40 minut - do suchego patyczka .

Ważna uwaga - Ja szykuję ciasto od razu na dwa placki z tym że nie dodaję całej piany tylko zostawim około 2 dużych łyżek
następnie wylewam do formy białą część na oko połowę ciasta [oczywiście z dodaną pianą ] a do pozostałej części dosypuję kakao przez sitko żeby nie było grudek , mieszam delikatnie do połączenia i na końcu dokładam resztę ubitej piany żeby nabrało puszystości .Oba placki piekę jednocześnie . Gorących nie wyjmuję ale czekam około 10-15 minut i dopiero wyjmuję , można czekać aż do ostygnięcia .

Masa
1 litr mleka
4 łyżki cukru
6 czubatych łyżek mąki pszennej
po ugotowaniu wlać trochę olejku waniliowego Ugotować jak budyń- mąkę rozrobić z częścią mleka i wlać do mleka gotującego się,mieszać bo się przypali !

Polewa
1/2 kostki zwykłej margaryny [bo jest twarda]
8 łyżek cukru
4 łyżki dobrego kakao
4 łyżki przegotowanej gorącej wody .

Po upieczeniu [ jak ugotowana jest masa ] przekroić każdy placek na 3 części i smarować od razu jeszcze gorącą masą , każdy następny placek po nałożeniu docisnąć ręką dla lepszego się połączenia . Ja zaczynam od spodniego placka jasnego [dolnego],

Obrazek



Obrazek


Obrazek
Nakładam około 3 dużych łyżek masy i dokładnie rozprowadzam żeby zakleić wszystkie dziurki w cieście i powtórnie nakładam jeszcz 2 duże łyżki masy i rozprowadzam


Obrazek

Teraz nakładam ciemny placek w tym przypadku środkową część ciemnego ciasta , przysiskam ręką żeby lepiej połączył się z masą , smaruję jak poprzednio i nakładam jasny placek górny , więc żeby dobrze przylegał to go trochę ścinam jak na zdjęciu , potem znowu ciemny i jasny i na końcu ciemny , górna część ciasta bo nie trzeba go już ścinać no i ciemny lepiej pokrywać polewą .


Obrazek[/URL


[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/036d1c4fc1db25fb]Obrazek

Teraz to już tylko polewa , którą robię sama , ale żeby wyszła dobra , lśniąca i twarda to trzeba poświęcić jej jakięś 10- 15 minut . Musi być trzymana na bardzo małym ogniu , nie może się gotować , trzeba dolewać po troszku co jakiś czas gorącej wody i ciągle mieszać , ale warto bo po ostygnięciu będzie gładka twarda i nawet w upał nie będzie się kleiła a zastygnie jak czekolada .


Obrazek
Tak wygląda po nałożeniu

Obrazek
A tak po zastygnięciu . Ciasto potrzebuje kilku godzin żeby dobrze się połączyło . Ja robię go wieczorem na następny dzień .
A tak wygląda po ukrojeniu i gwarantuję że jeszcze lepiej smakuje . Uwielbiają go dzieci bo jest delikatne i chociaż wymaga troszkę pracy to naprawdę wysiłak się opłaci .

Obrazek


Obrazek

Na koniec ważne informacje ; formy do pieczenia muszą być takiej samej szerokości na dole co na górze [ dno nie może być dużo węższe niż góra ]

Obrazek

Można też zostawić jedną część jasną i jedną ciemną , przekroić je na pół i również przełożyć masą uzyskując o połowę mnieszy kawałek ciasta składający się z czterech warstw dzięki temu główny placek będzie o dwa przełożenia niższy . Ja czasami tak robię .

Życzę smacznego i udanego wypieku bo ciasto zawsze się udaje .


Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Elu ale się napracowałaś i ty mówisz ,że o linie dbasz?Podobny z wyglądu do metrowca! Zapisuję ;:138 .
PS: Polewa świetnie się błyszczy,jak zwykle wspaniały instruktarz! Częstuję się!
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

No i jeszcze zrobiłam galaretkę z nóżek wieprzowych .Wyszła pysznie .


Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Ależ mi się zachciało,dawno nie robiłam!Wygląda smacznie! :shock:
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kogel-mogel

Post »

Elu mnie też Twój przepis przypomina metrowca ;:333
Nóżki po raz pierwszy robił wczoraj mój mąż wyszły bardzo pyszne :D
Pozdrawiam Alicja
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Kogel-mogel

Post »

Jaki wspaniały instruktaż . A ciacho jakie pycha wygląda :) . Robiłam w tamtym tygodniu galaretę .
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”