Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

ewelkacha88 pisze:Moniko cudne te jajeczka wielkanocne ;:108 . Przepiękne wykonanie ;:138 . Piszesz u mnie, że nie masz ręki do wysiewów ale za to jaka masz rękę do tworzenia dekoracji ;:180 .
Aaa, to już prędzej ;:306 Niestety wysiewy wielokrotnie podejmowane nie sprawdzają się u mnie. Próbowałam już różnie, ale cos mi to nie wychodzi ;:185 Wyjątkowo udały mi się siewy moich błękitnych ostróżek, ale poza tym to kiepściucha z siewami ;:222 Wolę rękodzieło w domowym zaciszu ;:333

Pashmina pisze:Monika, nowy wątek ;:oj ależ ten czas i stronki lecą do przodu. Dla mnie jesteś kochana wzorem doskonałości, czym dajesz wyraz również w ozdobach. Z niecierpliwością czekam aż Twój ogród stanie się w pełni dojrzały. Teraz już jest prawie dojrzały. Już teraz nie chce się z niego wychodzić. Dobrze, ze masz ławeczki i stołeczki bo ja nawet na zaśnieżonych siadam i podziwiam. ;:196 Cudnie, że jesteś z nami i dzielisz się swoim ogrodem ;:138
Ewciu, na pełną dojrzałość mojego ogtodu trzeba będzie sporo zaczekać, bo u mnie w tym fatalnym gruncie wszystko się męczy. Nawet drzewa w sadzie nie przyrastają :( W tym roku, dzięki podpowiedzi Uli-Rikkuu będę stosowała hydrożel i mam nadzieję, że pozwoli to troszkę skumulować wodę dla róż, młodych krzewów i drzewek. Zobaczymy co pokaże ten sezon - sama jestem ciekawa ;:224
Mamy tez przygotowane wszystko pod montaż pastucha p/sarenkom - troszkę mi żal, że już mogą nie odwiedzać mojego ogrodu, ale rozpanoszyły się już tak bardzo, że w ubiegłym roku niemal nie miałam kwiatów w ogrodzie, bo zjadały dosłownie wszystko. Trzeba je trochę odzwyczaić od tej ogrodowej stołówki.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

klarag pisze:Widzę, że też jesteś w mniejszościowej grupie "niesiejących", więc odczarowujesz wiosnę na razie dodatkami. pozdrawiam i wciąż zamierzam pilnie podglądać Twój ogród i czerpać z niego inspiracje.
Witaj, Kasiu ;:196 Cieszę się, że wciąż do mnie zaglądasz ;:4


rikkuu pisze:Monika, mnie też nie mogło tu zabraknąć. Dobrze, że ogród masz duży, to wszyscy się zmieścimy ;:162 Mimo, że nie lubię zimy, to w twoim ogrodzie wygląda przepięknie, więc przyłączę się na tej ławeczce do Ewy - Pashminy, tylko zabiorę jakąś nalewkę, żebyśmy nie zmarzły ;:136
Ozdoby świąteczne piękne ;:167
Ula, kochana ;:168 Mam dobra nalewkę z pigwy - robiłam jesienią ;:333 Chyba najlepsza z nalewek - może być? :lol:


aneczka1979 pisze:Czy tej naleweczki to i dla mnie starczy? ;:183 ...bo myślę, że dupkę na ławeczce dam jeszcze radę do Was dziewczyny wcisnąć. ;:215

Monia za cokolwiek się złapiesz, to wyczarujesz z tego prawdziwe dzieło sztuki, czy to w ogrodzie, czy w domu. Masz artystyczną duszę.
Pięknie jest u Ciebie i nie mogłabym odmówić sobie przyjemności bycia tutaj. ;:168
Aniu, Ty szczuplizna jesteś, to zmieścisz się z pewnością ;:196
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Edyta Maria pisze:Witaj, Moniu. Przyszłam i ja przywitać się w nowym wątku Twojego cudnego ogrodu. W zimowej szacie również jest uroczy :)
Odwiedzam Twój ogród systematycznie, aczkolwiek po cichutku.
Rośliny, które mam od Ciebie, rosną znakomicie i myślę, ze w tym roku będą już dorodne.
Wiosenny bukiet róż ma piękną kolorystykę. Moniu, mogłabyś powiedzieć, jak ozdabiasz te wielkanocne jajeczka i z czego one są?

Pozdrawiam i życzę dużo radości i nadziei wraz z nadchodzącą wiosną!
Cieszę się, że przyszłaś i Ty, Edytko ;:4
Ogromną radość sprawiłaś mi tym, że jesteś zadowolona z roślinek ;:196 Musisz koniecznie wysłać mi fotki na p.w. jak wszystko kwitnie w sezonie i jak wkomponowałaś roślinki ;:215
Już pokażę moje jajeczka - te akurat robiłam na zamówienie, ale moje będą identyczne ;:333

Ozdabiam koronkami, tasiemkami, cekinami, wstążeczkami, różyczkami, perełkami i "brylancikami". W sumie sporo elementów do dekoracji wykorzystuję, ale jestem zadowolona z efektu końcowego :D Stosuję jajka styropianowe różnej wielkości. Te są wys.9cm.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Madziagos pisze:Ależ piękna zima u Ciebie - moja nieco poszarzałą.
Chyba również i mój ogród osiągnął fazę dojrzałości.
Jednak widzę, ze niektóre miejsca straciły na atrakcyjności i nadchodzi czas na ich odmłodzenie.
Tak więc roboty nie zabraknie, Tobie też na pewno nie :)
Witaj, Madziu ;:4
Ja póki co przenoszę rośliny głównie ze względu na odpowiednie dobranie koloru i wysokości roślin, bo wciąż jest z tym różnie. Problem wynika z tego, że sporo roślin kupuje poprzez oglądanie zdjęć, a później okazuje się, ze na żywo kolor ma nieco inny odcień i nie pasuje mi w danym miejscu. Biorąc pod uwagę, że co roku kupuję spore ilości liliowców i irysów, to pewnie tego przenoszenia nigdy nie zakończę ;:306
rikkuu pisze:
aneczka1979 pisze:Czy tej naleweczki to i dla mnie starczy? ;:183 ...bo myślę, że dupkę na ławeczce dam jeszcze radę do Was dziewczyny wcisnąć. ;:215
Aniu, oczywiście naleweczki nie zabraknie, a jeśli się postaramy, to może uda nam się namówić Monikę na warsztaty artystyczne ;:162
Nie ma sprawy - możemy kiedyś zorganizować takie warsztaty u mnie :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Monia, nadal z ogromną przyjemnością będę śledziła losy Twojego ogrodu :wit
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Piękne te jajka. Lubię takie dekoracje. A na jakich one gustownych stojaczkach stoją?! Brawo Kochana za wyczucie smaku. ;:180
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

O, nowa część! Ozdoby piękne... Bukiety też. Będę zaglądała i wzdychała do Twojego pięknego ogrodu :wink: Jeszcze trochę i wiosna ;:65
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Moniko na zamówienie ?? Tzn, że ogólnie robisz takie rzeczy też dla ludzi nie tylko dla siebie ?? Masz jakieś wykształcenie w tym kierunku czy to tylko pasja ?? Cudne te jajeczka na prawdę wyglądają bardzo elegancko ;:215 .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Dziewczynki, jak miło będzie z Wami popijać naleweczkę w Moni ogrodzie. ;:4 Jak coś to ja tez się zapisuję na warsztaty, umie szyć i filcować wełnę to może się przydam. ;:306. Małopolskę mam rzut beretem. ;:138 Jak coś to zastawię naleweczkę " smaki lata" bo poprzednią już wypiłam, taka była pyszna ;:oj
Monika ja poprzednią działkę miałam pod lasem i u siebie też posadziliśmy kawałek lasu. Na szczęście nasza była ogrodzona to sarenki buszowały u sąsiadki. W jedną noc zjadły jej cały warzywnik, podobnież gustują w buraczkach. Do mnie przefruwały bażanty na skórki po agreście bo dla nich zostawiałam. Tak się rozbestwiły, że potem wpadały z całą rodziną bliższą i dalszą oraz z przyjaciółmi. Agrest jadły prosto z krzaka, nie gardziły też porzeczkami. Zdenerwowałam się jak mi wyjadły truskawki. I taka to radość z tych zwierzaków ;:14 Patrze na ten bukiecik i tak się zastanawiam gdzie dostałaś takie piękne kwiaty o tej porze roku. Monia u Ciebie już Wielkanoc, no no.
Dziewczynki a może zorganizujemy jakieś spotkanko np w Ogrodach P. Pudełek na święcie Kwitnących Azalii, albo Ogrody Pokazowe P. Kapias ?
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Moniko zapisuję się i ja co by mieć ciebie i twój cudny ogród na oku :wink:
Pięknie u ciebie tak zimą jak i latem,jest co podziwiać co czynię i czynić będę :)
Miłej niedzieli i oby do wiosny ;:168
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Moniko obym nie wypadła z Twojego ogrodu wpisuję się i naleweczkę mam, na warsztaty chętnie przyjadę z naleweczką.
U mnie takiej zimy nie ma, trwała dwa dni wiec siadam na ławeczce i podziwiam.

:wit
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Moniko,widzę że otworzyłaś już nowy sezon otwierając nowy wątek.Pisanki przepiękne,gratuluję złotych rąk. ;:215
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11 - stabilizacja

Post »

Monika, jajka są prześliczne ;:180
Na pigwówkę piszę się jak najbardziej. Ja mogę zabrać ze sobą aroniówkę ;:224 Już sobie wyobrażam, jak wyglądałyby te warsztaty ;:306
Ewa - Pashmina rzuciła super pomysł ;:333 Ja jestem chętna na takie spotkanie. Do ogrodów p. Kapias i p. Pudełko mam praktycznie jedną drogę, więc mogę się dopasować ;:108
Ula
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”