Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu pięknie :) szczególnie te przejście, gdzie bo obu stronach roślinki witają, a jedna ładniejsza od drugiej :) ;:138 Zawsze każdy mówił, że róże to ciężkie w uprawie bo chorują itp. a tu na forum widać, że super sobie radzicie dziewczyny i macie ich bardzo dużo :) i zdrowe :tan
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu dobrze radzi Jadzia najpewniejszym zródłem jest forum można zobaczyć, zapytać jak taka róża rozgościła się w zaprzyjaznionym ogródku.
Księciulo u Jadzi to naprawdę zdrowy i wielki kawaler kusi i skusił mnie :;230 zaprosiłam w końcu go do swojego ogrodu w ub.roku zobaczymy jak będzie puszczał oko do bogini Aphrodite a może dogadają się i będzie 500+!
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

tara pisze:Wandziu dobrze radzi Jadzia najpewniejszym zródłem jest forum można zobaczyć, zapytać jak taka róża rozgościła się w zaprzyjaznionym ogródku.
Księciulo u Jadzi to naprawdę zdrowy i wielki kawaler kusi i skusił mnie :;230 zaprosiłam w końcu go do swojego ogrodu w ub.roku zobaczymy jak będzie puszczał oko do bogini Aphrodite a może dogadają się i będzie 500+!
No to muszą zalegalizować związek bo samotnym matką 500+ się nie należy :;230 Aniu teraz wiem że, przed zakupem róż muszę poprosić Różomaników o pomoc i opinie . Dziś weszłam na strony szkółek i czytałam opisu Ksieciunia i wszędzie podają, że dorasta do 60 - 70 - 80 cm tylko szkółce rozaria piszą, ze w warunkach amerykańskich dorasta do 150 cm i jest tam traktowana jako krzaczasta. ;:cm
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

maniolek pisze:Wandziu pięknie :) szczególnie te przejście, gdzie bo obu stronach roślinki witają, a jedna ładniejsza od drugiej :) ;:138 Zawsze każdy mówił, że róże to ciężkie w uprawie bo chorują itp. a tu na forum widać, że super sobie radzicie dziewczyny i macie ich bardzo dużo :) i zdrowe :tan
Marjusz, masz racje, że krąży opinia co do uprawy róż, że chorują cężkie w uprawie , że zimą ogród wygląda nie ciekawie, ale Różyczki nam sie za to odwdzięczają, przez 5 -6 miesięcy cieszą nasze oczy i serca, swoimi kolorami , zapachem, urokiem. Są cudowne nie ujmując uroku innym kwiatom nawet takim malutkim stokrotkom czy mleczom.


Obrazek
wiosną, zawsze mam opory co do koszenia trawnika jak widzę tyle stokrotek i mleczy ;:145 z żalem ale muszę skosić. ;:3
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Widok na trawniku stokrotek bezcenny, też mam takie dylematy - zaraz przypomina mi się beztroskie dzieciństwo. Przyznam, że teraz widok stokrotek to w ogrodach a nawet parkach nie jest częsty a szkoda.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Zanim zakaszemy rękawy i rzucimy sie w wir pracy w naszych ogrodach - w lutym zapowiadają ocieplenie - mamy czas na komputer to pokarze parę
zdjęć moich lilijek tylko nie mam ich opisanych i muszę poszperać w internecie albo skorzystać z uprzejmości wspaniałych Koleżanek i Kolegów,
na naszym forum. ;:168


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
pa do następnego razu.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Czas na kolejne lilijki.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Mam nadzieję, że lilijki przezimowały i nie zostały daniem głównym dla podziemnych futrzaków. Po każdej zimie znikają cebulki, no cóż futrzaki też muszą wykarmić swoje rodzinki :;230
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Okazuje się, że Monaco zachowuje się i chyba trochę podobna jest do Dauble Delight. To dlatego zwróciła moją uwagę!
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewcia tylko ,że księciunio nie pachnie, a DD cudownie pachnie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ja także niestety co roku dosadzam lilie. :wink: Nie wiem czy to wina futrzaków, czy przemarzają. :roll: Pieguski u mnie na potęgę się rozmnażają, tylko lilia henry'ego nie za bardzo. ;:173
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

JAKUCH pisze:Ewcia tylko ,że księciunio nie pachnie, a DD cudownie pachnie

Ewuniu, Jadziu, ;:168 teraz jak bedę wybierała róże nisko pienne to będę Was prosiło o radę. Róże Monako mam dopiero 3 lata i niby się zgadza z opisem jest niska, ale róża po kilku latach pokazuje na co ją stać , Elmshorn po 5 latach wystrzeliły w górę a wcześniej były niziutkie , niziutkie. Mam dylemat będe potrzebowała około 10 krzaczków róż niziutkich, wielkokwiatowych .
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Zuzia111 pisze:Ja także niestety co roku dosadzam lilie. :wink: Nie wiem czy to wina futrzaków, czy przemarzają. :roll: Pieguski u mnie na potęgę się rozmnażają, tylko lilia henry'ego nie za bardzo. ;:173


Zuziu, ja na temat lilii duzo nie wiem, dopiero Jadzia dała mi parę wskazówek co do uprawy lilii. Widzac w sklepie czy na targu, ładna lilię to kupowałam. teraz wiem że mamy lilie azjatyckie , orientalne i lilie maja wymagania co do podłoża. Ja rozważam nad sadzeniem lilii w dużych doniczkach i wkopywać do ziemi.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu czasem warto też zajrzeć do takich ściąg jak Rosebook http://www.rosebook.ru/roses/ czy HMF http://www.helpmefind.com/rose/plants.php .Ja wolę ruska stronkę, bo szukasz alfabetycznie bez wpisywania imienia róży, a na HMFie musisz wpisać nazwę ,a czasem pomylisz się z literkami i nic nie znajdziesz.Wal śmiało jakie róże masz zamiar kupić .Jeśli niskie to rabatowe cudnie kwitnące powtarzające kwitnienie .Na wielkokwiatowe trzeba długo czekać z drugim kwitnieniem .Zajrzyj do Dorotki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=560 ,Daysy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=308 , Ewki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=980 , Ani [tara] http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154 .Znajdziesz tam sporo odpowiedzi i podpowiedzi na swój dylemat
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”