Przydomowa hodowla kur cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Aquaforta pisze: Jolek, na wsi mało kto ma teraz drób. Najczęściej parę kurek mają osoby, które wyprowadziły się z miast. Samoświadomość , powrót do natury, bo raczej nie wygoda :;230
to tak jak ja, wychowana w mieście, studia i pare lat po nich spędziłam w dużych miastach, a własny dom założyliśmy pod lasem,w pobliżu wsi. W dzieciństwie uwielbiałam wakacje u babci na wsi, kochałam kury, wstawałam z babcią o 5.00 do zwierząt. I dla tych sielskich chwil to wszystko, śniadań na tarasie ,słuchania piania koguta, dla zdrowych jajek- kocham wieś po prostu. Teraz jest na to modne duńskie słowo- hygge. :lol:
Wczoraj 5 jajek na 8 kur. Jedno ważyło 910 gram. :D
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Ja kupiłam kredę w takim rozdrobnieniu jak gruby piasek i mieszam z jedzeniem, same skorupki to mało.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Asia ;:136 . Mieszkam w "podwiejskim" osiedlu dwa lata. I za nic nie wróciłabym do miasta. Mieszkałam w Lublinie i w bloku i w domku. Nikt tam nie miał zwierząt z wyjątkiem psów i kotów, bo sąsiedzi tuż za płotem. Wiadomo, działeczki przydomowe w wersji mini mini, wszyscy uczestniczą chcąc nie chcąc w życiu ogrodowym innych. Teraz jest super. Kurki, dwie kaczuchy, koty bojowe na myszy. Marzą mi się jeszcze pszczoły...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Żadne odszkodowanie nie gwarantuje zwrotu utraconych dochodów.
Z grubsza oznacza to, że ubezpieczenie ma pokrywać straty w stopniu gwarantującym odtworzenie zniszczonego majątku.
W przypadku nieruchomości wartość odszkodowania koryguje się o kwotę umorzenia obiektu.
Przypuszczam więc, że jak chodzi o kury, a szerzej - ptaki - wypłacane będą kwoty rynkowe.
I tak za kurę - tyle ile kosztuje kura bez względu na rasę.
Tak więc hodowcy drobiu ozdobnego najprawdopodobniej stracą.
Również pytanie, jaka wartość będzie przyjęta za rynkową.
Zapewne ta ustalona na moment wybicia stada, a nie jego odtworzenia, co raczej oznacza dodatkową stratę.
Według jakich stawek będą wyceniane inne gatunki ptaków - trudno powiedzieć.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Ja tam bym załatwiała po cichu :roll: , tylko tak aby ubrania porządnie wyprać, obuwie odkazić itp itd tak aby innych kuraków w okolicy niechcący nie zarazić, bo skoro sąsiad ma np coś wystawowego lub cennego to byłby chyba koniec sąsiedzkiej przyjaźni :lol: , a i tak robią przy likwidacji to samo tylko idąc na większą skalę (a przy wybijaniu 100% zamkniętych ptaków to już głupota, b jakby chcieli odkazić teren to by musieli wybić też ptactwo wodne jeśli się takie znajduje w okolicy).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Dużo przepisów jest bezsensownych, asekuracyjnych lub mających na celu zbicie majątków określonej grupy. Chociażby nasza ludzka grypa. Wirus ma ogromną zdolność mutacji, co roku inny "szczep" grasuje wśród ludzi, jedyną cechą wspólną jest nazwa i skutki powikłań. Ale szczepionki- tak- szczepić powinno się jak najwięcej osób. Czym? Szczepionką nie na aktualną chorobę, tylko zeszłoroczną. Producent szczepionek zbija majątek.
Dobrze, że drobiu nie musimy szczepić. Na razie...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Aquaforta no niestety, ludzie dzielą się na tych aby szczepić i tych przeciwko szczepieniom, wczoraj znajoma na fb udostępniła stronę z kartą rysunkową dlaczego warto się szczepić ;:14 , oczywiście wśród tego bajzlu było "dlaczego warto się szczepić co roku na grypę" ;:124 (ktoś tu nie widział porannego programu jak lekarz oznajmił, że szczepienie na grypę to pic na wodę i straszy się ludzi epidemią grypy której nie ma).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Co do odszkodowań, to coś mi się obiło o uszy, że będą tylko wypłacać tym, co mają ptaki ubezpieczone, więc nie spodziewam się, że coś dostanę w razie w :evil: . Zresztą "odbudowanie stada" trochę trwa, zresztą nie wiadomo, czy w takich miejscach gdzie wybijają nie stosują potem karencji. Niestety istnienie moich zgłosiłam (podobno było to obowiązkowe) do powiatowego weta :? Mam nadzieję, że nie znajdą żadnego ogniska w mojej okolicy i w ogóle się to uspokoi.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Niech się już ociepli, to szybciej wirus zginie i ogniska się wyciszą (w 0 stopniach przeżywa 30 dni, im cieplej tym krócej żyje i zaraża).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Tak szybko choroba nie zginie, bo jeszcze przed nami Święta Wielkanocne, to choroba , choćby sztuczna, wyskoczy, żeby sprowadzić mięso drobiowe z zagranicy, a naszych drobiarzy doprowadzić na granicę bankructwa.


Zapraszam do części kolejnej tutaj
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”