Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witaj Basiu, ;:196
Jak dobrze mieć sąsiada,
On wiosną się uśmiechnie,
Jesienią zagada,
A zimą ci pomoże..... Basiu bardzo sie cieszę,że odwiedziłaś moją stronę . Ja też
deptałam po Twojej stronie masz śliczne kwiaty Kosmos, ale sarenek nie widziałam.
Bardzo lubie te kwiatki w ubiegłym tygodniu kupiłam nasionka kosmos ale pełne.
W ogrodzie nie mam miejsca na te ślicznotki wiec wysiewam je na działce obok warzywnika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witaj Wandziu ;:128 . Piękny ogródeczek i piękne różyczki..ja mając działeczkę kilkanaście lat takich pnących się nie doczekałam. ;:180 . Twój ogródeczek nie wydaje się taki malutki. ;:oj . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Aniu ;:168 bardzo się cieszę, że do mnie wpadłaś i wpadaj kiedy tylko zechcesz. Będę korzystać z twoich podpowiedzi i uwag.
Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Wiosna już za dwa miesiące, więc dodałam parę fotek z wiosennymi kwiatami.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Zuziu ;:196 dziękuję za odwiedziny w moim wątku, będę się starała umieszczać na bieżąco zdjęcia. Wierzę,że doczekasz się pięknych
wspaniałych róż jak założysz wątek to na pewno będę wpadała. Powodzenia. ;:167

wiosenny akcent z mego ogródka.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Jak ja tęsknię za wiosną.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

;:7 Wando, też Cię witam w gronie różomaniaków ;:108 .
Narzekasz, że masz mały ogród..., muszę Ci powiedzieć, że lepszy mały niż żaden.
Osobiście gospodaruje na dużym balkonie, ale tylko balkonie i cieszę się, że mogę uprawiać kilkanaście odmian róż.
Będę z uwagą obserwować Twój wątek, cieszyć się kolejnymi zdjęciami i poczynaniami w nadchodzącym sezonie. ;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witajcie. ;:3 Dziś mamy bardzo piękny słoneczny dzień, ale noce mroźne, dużo śniegu więc mróz nie powinien zaszkodzić różyczkom, a wymrozi troszkę szkodników. Dzień mamy o godzinę dłuższy, wiec coraz bliżej wiosny. Teraz wiem czytając opinie szkółek na temat róż, bardzo się różnią od opisów i opinii na naszym forum tu na forum mam ogrom wiedzy i opinii na temat poszczególnych gatunków róż i ich uprawy, nie owijacie w przysłowiową bawełnę tylko wystawiacie - życiorys, pesel i inwigilujecie różyczkę od korzonka do płateczka. Korzystam i będę korzystać z waszej uprzejmości , gościnności i wiedzy oczywiście za Waszym przyzwoleniem. ;:180 ;:196
Teraz napiszę jakie kupiłam róże w 2016r
jesienią

Souverin du Dr Jamain i w kartonie z marketu kupiłam białą pnacą ,ale bez nazwy. Po niemiecku pisało ,, trzepna,,
Ghislaine de Feligonde
Aleksander MakCenzi 2szt
Cristal
C H Ardensen
Sawany /okrywowe
Alba Meidiland / okrywowa
Scarlet Meillandecor / okrywowa

te różyczki jeszcze nie wiem jak kwitną i jak będą rosły w moim ogrodzie, ale widziałam te różyczki na naszym różanym forum.

Wiosną zakupiłam nastepujace rózyczki, które cieszyły moje oko minionego lata. ;:167 Rose de Rest, Polka, Goldstern, Rapsody in Blu,
Chopin, Papageno, Poulman, Augusta Luis, Die Walt, Dortmund, Tip top, Mme Isaac Pereira, That's Jezz, Westerland, Super Doroti, Nin, lavaglut,
Waltztime, Dama di Cuore ( okazala sie biała a nie czerwona ) Heidetraum,

Lavaglut
Obrazek

POULMAN - kwiaty piekne ale podczas deszczów nabieraja wody i kwiaty się obłamują .
Obrazek



Obrazek
Polka.
Obrazek

Walztime / kupiona w kartonie i nie jestem pewna tej nazwy bo na internecie róza o tej nazwie innaczej wygląda.
Obrazek
Die WALT - marniutka walczyła z czarną plamistościa

Obrazek

Dortmund
Obrazek

Westerland.
Obrazek
Rosa de Rest.
Obrazek
Augusta luis.

Obrazek
Nina . nie zawiadła mnie w pierwszyn sezonie pieknie kwitła.

Obrazek

Rapsody iu ból.
Obrazek

Papageno.
Obrazek
Obrazek
Ta ostatnia to pączek róży pnącej Goldstern.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Alexio ;:168 wpadałam po cichutku na Twój różany balkon, och! to istne marzenie, a te róże same księżniczki. Przyznam, zainspirowałaś mnie i posadziłam na balkonie różę RED FAIRY oraz 4 clematisy Błękitnego anioła , Jackmani, Lasurstern. Viola. W 2015r przywiozłam z Włoch gałązki róży, ukorzeniłam 2 szt
już w pierwszym sezonie pięknie się rozkszewiałi i miały masę kwiatów. Kwiat miały zbliżony do róży Dortmund, ale to nie to. Problem w tym że nie mam
gdzie przechowywać donic na zimę, donice zostawiłam na balkonie, widocznie słabo zabezpieczyłam i róże z których byłam taka dumna przemarzły . Tej zimy wszystkie donice wyniosłam na strych, może do wiosny przetrwają . Alexsio zapraszam ;:167
red fair
Obrazek

błękitny anioł.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu no to masz kolekcję przepiękną. Z kartonika to mi przypomina bardziej Handel niż Walztime, może masz inne fotki tej róży?
Mam Błękitnego Anioła i jak dla mnie to bezkonkurencyjny, zdrowy powojnik.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Bardzo ładne różyczki. ;:333 . Niemniej Walztime, czy tu nie zaszła pomyłka.Także przypomina mi Haendel. :roll: . Zobacz moją. Obrazek
Tu w fazie przekwitania
https://naforum.zapodaj.net/d83ca1099bb9.jpg.html
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Aniu, Zuziu ;:cm Róze z kartonu wabią nas w sklepach pięknymi fotkami ale potem okazuje sie że to nie te róże. Ja miałam już tyle wpadek, że powinno mnie to czegoś nauczyć, ale nie, jak biore do ręki karton to zachowuję sie jak zahipnotyzowana tą różą i wkładam do koszyka, ale nie tylko w marketach
W szkółce w której zamawiam róże na 60 zakupionych róż miałam 3 pomyłki. Sprawdzę w internecie roże Haendel , nie mam dużo zdjęć z zeszłego lata, trochę padało
i brak czasu, mam nadzieje, że w nadchodzącym sezonie nie przegapię żadnej okazji i bedę pstrykać i pstrykać . Błekitnego anioła mam na balkonie, ale w ogrodzie mam biały PAUL FARGES niebieski Leydy Betty Balfur i różowy/ nie kwitną/ Vitabla.
Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek
z clematisami to dopiero robię pierwsze kroki, nie wiem jak przetrwają zime i musze poczytac na temat przycinanie na wiosnę .
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Zuziu, Aniu :wit znalazłam jeszcze zdjęcia mojej róży o wątpliwej nazwie ,, Walztime,, ogladałam zdiecia Twojej róży wyglada na to ze to są dwie rózne róże, ale poczekamy do lata, może uda Nam się ją zidentyfikować
Obrazek


Obrazek



Obrazek
Zdięcia są złej jakości, ale latem jak oglądałam tą różę to miałam wrażenie, że kolor był nie okreslony jakby brudny róż w odcieniu wrzosu a płatki błyszczące jak z atłasu. Poczekamy do lata.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, też mam Waltztime i też nie wiem, ak brzmi jej prawidłowa nazwa. Na pewno pięknie, bardzo pięknie i mocno pachnie. Jak dowiesz się co to za róza, koniecznie daj mi znać. Wkleję dwa zdjęcia tej różyczki, możesz je potem usunąć. Myślę, że obie mamy tę samą różę. Moja przez 1 sezon bardzo się rozrosła, najwyraźniej będzie duża. Tak myslę, że może warto wkleić ją do identyfikacji? Zaraz to zrobię.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, kosmosy są urocze, ale w tym roku chyba z nich zrezygnuje, chyba, że uda mi się wyklarować nową rabatę kwiatową... oj to będzie się działo... ;:215
Widzę, że listę zakupową w ubiegłym roku miałaś na bogato!!! Czyli różyczka Cię dopadła ;:306 Więc witaj jeszcze raz w klubie "zainfekowanych" tą kolczastą chorobą ;:333
Ciekawe jak zimę przetrwają nasze podopieczne, bo póki co daje ona czadu... ;:219
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”