Książki o roślinach, ogrodach i ...

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Lubię sposób w jaki Monty Don opowiada i pisze. Czekam właśnie na "Complete Gardener", który jest gdzieś w drodze z antykwariatu.
Jak ktoś zna angielski, to mogę polecić brytyjską księgarnię awesomebooks z książkami używanym i nowymi. Mają coś takiego jak bargin bin- książki po 3,5EUR. Można kupić świetne "ogrodowe" pozycje, m.in. Monty'ego Dona,Toby'ego Bucklanda i inne pozycje sygnowane przez BBC i RHS. Trzeba poszperać. Opisy są skąpe, ale można sprawdzić co jest w danej książce na amazonie w opcji look inside
Kupiłam ostatnio m.in.RHS Encyclopedia Of Gardening pod red. Brickella- super wypasiona encyklopedia ogrodnictwa z mnóstwem informacji, porad oraz rysunkami i zdjęciami ,Gardeners World: Flowers: Planning and Planting for Continuous Colour (na all.. nowa kosztuje ponad 180zł) i Gardeners World Practical Gardening Handbook Bucklanda. Za 6 książek z przesyłką zapłaciłam ok100zł,przesyłka pocztą do PL. Informacja o księgarni nie ma charakteru reklamy, więc proszę o nieusuwanie nazwy. Może przyda się komuś, kto lubi angielskie podejście do ogrodu i szuka różnych pozycji u nas niedostępnych albo strasznie drogich. Chciałabym, żeby więcej tych pozycji przetłumaczono na polski.
Marzy mi się teraz kilka pozycji Sarah Raven, uwielbiam przeglądać jej katalogi i kanał na yt.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Nalini - dobry pomysł. Dzięki za podzielenie się nim z nami.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Glicynia - uprawa i pielęgnacja

Post »

A Wy jakie macie plany na wieczór? ;)
Dotarła do mnie właśnie długo poszukiwana książka :tan :tan :tan
W sam raz aby sobie poczytać bezpośrednio pod kwitnącą glicynią

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
zielona+
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 lut 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stare Babice

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Wczoraj w warszawskim markecie Care...., wśród proszków do prania i wędlin zobaczyłam książkę Róże 650 najpiękniejszych odmian wydawnictwa Buchmann. Kosztowała 19,99 ;:oj . Nie mogłam jej nie kupić :D
Obrazek.

Już w sklepie zauważyłam skromną piękność Sweet Pretty. Nie mogłam się powstrzymać, aby teraz w styczniu szukać, gdzie można kupić tę różę. Album jest przepiękny, dużo odmian i spora część jest poświęcona jest ogólnemu opisowi dotyczącym pielęgnacji.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Rok ogrodnika wygląda mi na oko jak pozycja obowiązkowa dla 99% tego forum ;:306
Idę jej szukać po aukcjach nim zrobi to reszta i dla mnie już się nie znajdzie :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

To moje książki, do których często zaglądam. Trzy pierwsze to książki o różach
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pierwsza to encykloperdia. We wstępie ma kilka stron o pielęgnacji i szkodnikach natomiast w dalszej części jest ponad 1000 kolorowych zdjęć róż z jej nazwą, synonimami oraz krótkim opisem historii, charakterystycznych cechach, wymaganiach.
Kolejna książka oprócz ogólnych opisów na temat hodowli róż ma fajny podział na rabatowe, wielkokwiatowe, pnące. Dodatkowo na kolory np róże białe i kremowe, róże żółte itd. Pod każdą opisane jest pochodzenie, wygląd, kwitnienie, zdrowotność liści.
Trzecia podobna do poprzedniej tylko mniej odmian. Wszystkie są w twardej oprawie i można je oglądać codziennie.

A teraz dwie książki, które są podręcznikami akademickimi. Bardzo rajcuje mnie rozmnażanie a w nich jest wszystko. Szkoda tylko że skorowidz nazw jest po łacinie.

Obrazek
Obrazek
I jeszcze jedna książka o rozmnażaniu. Wydanie stare z 1982 r ale często do niej wracam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cyprian200
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 21 cze 2016, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Bardzo polecam "Triumf Nasion" spod pióra Thora Hansona
Bardzo ciekawa książka, dużo z niej ciekawostek można się dowiedzieć!
Obrazek
Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie.
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Skoro już nauczyłam się jak wstawiać zdjęcia, to wstawię fotki moich dwóch ulubionych w ostatnim czasie pozycji, o których wspominałam już wcześniej.

Obrazek
Spis treści z Monty'ego.
Obrazek

Z Buckland'a.
Obrazek
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Książki Petera Wohllebena są absolutnie fenomenalne ;:167
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Polecam książki z wydawnictwa officina botanica
http://officinabotanica.pl/officina/ofic/ksiazki.php
Posiadam kilka pozycji. Ładne i merytorycznie dobrze przygotowane.

Polecam także Wielką ilustrowaną encyklopedię roślin ogrodowych z wydawnictwa Readers Digest. Wydawnictwo może nie cieszy się dobrą opinią (liczne dziwne konkursy), ale czasem można u nich trafić na coś wartościowego.

Ciekawostką jest także niemiecka strona ze skanami starych (czasami naprawdę starych!!!) niemieckich ksiąg botanicznych. Mnie szczególnie zainteresował atlas botaniczny z 1885r. "Flora von Deutschland Österreich und der Schweiz" Otto Wilhelma Thomé.
http://www.biolib.de/
CDN...
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Atlas botaniczny świetny.Kopalnia informacji zwłaszcza tych wizualnych.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Ze wszystkich książek jakie mam też uważam że, jedną z lepszych pozycji to Wielka ilustrowana encyklopedię roślin ogrodowych z wydawnictwa Readers Digest. Zawiera nie tylko informację o ogrodowych ale i o doniczkowych wskazując nieraz ciekawe odmiany.
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Też posiadam wyżej wymienioną encyklopedię Reader's Digest, od mniej więcej 10 lat.
Z początku była dla mne jak wyrocznia, obecne wiadomo że w internetach łatwiej znaleźć wele rzeczy, ale do księgi miło się wraca.
Mając obecnie fazę na twórczość pani Sarah Raven (fajny dokument BBC z jej udziałem 'Bees, Butterflies and Blooms' w całości na yt) i ogrodnictwa angielskiego z chęcią poszukam pozycji o których wspomniała Nalini :)
Kuba
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”