Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko na forum same pokusy o tej porze roku ;:306 . Na pewno zamówisz coś wyjątkowego.Te łany tulipanów wyglądają cudownie . Ja też odliczam już dni do wiosny tym bardziej , że zima w tym roku wyjatkowo zimowa ;:306 . Jest więcej śniegu niż przez ostatnie dwie zimy razem ;:224. Piękne róże pokazałaś jak zwykle. Czy ta przedostatnia fotka ukazuje Ballerine ? Jest kilka podobnych róż i nie wiem czy to ona. W każdym razie przepiękna ;:215.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Od razu cieplej się zrobiło na serduchu po takiej porcji fotek.
Gosiu widzę, że mamy podobny dylemat, ja też nie mogę się zdecydować, które skreślić z listy a które zostawić, na dodatek jak wchodzę do takich ogrodów jak Twój dochodzą następne ;:131 , ciężki los różanie zakręconych ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, ja podobnie jak Ty i pewnie wiele osób - tęsknię już za wiosną i też lubię zimę, szczególnie taką ładnie ośnieżoną jak teraz... Ale już zerkam tęsknym okiem na te rabaty z zaspami i widzę kwiaty, widzę w wyobraźni :D
W sumie boraz bliżej... jeszcze dwa miesiące i będzie! :) Damy radę!
Piękne wspomnienia... proszę o więcej! :tan
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj dorotko najpierw zacznę od Stephanie Baronin zu Gutenberg... bardzo się cieszę, że posadziłam jesienią dwa jej krzaczki, bo widzę, że to naprawdę bardzo urodziwa róża. Napisz proszę czy kwitnie długo i obficie?
Co do Williama Morrisa to muszę sama się przekonać. Napaliłam się po prostu na niego. ten niepowtarzalny kolor kwiatów i silny zapach mnie mamią. ;:224
Kochana napisze Ci jeszcze, że nawet nie masz pojęcia jak bardzo chciałabym znaleźć się w Twoim czerwcowym ogrodzie. Pewnie różomaniacy osiągnęliby wtedy stan nirvany dzięki widokom i zapachom tam zastanym. ;:167
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko - poprawię , poprawię i co... znów pokazujesz cudowny ogród i znów patrzę jak sroka w gnat i nie wiem na co ;:196
Ale Ci odpuszczam, bo gdybyś wszystkie podpisywała, to lista chciejstw nie miałaby końca. Zastanawiam się ciągle nad listą zakupów, która powinna być krótka, z drugiej strony podejrzewam, że ileś starszych mi wypadnie, bo jakieś takie lichutkie, że nawet nie godzi się pokazywać, a ileś szczerniałych. Jestem ciekawa czy zakupiłaś już coś nowego?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witajcie! :wit
Dzisiaj chciałam napisać kilka słów o kolejnych Austinkach, więc najpierw odpowiem moim miłym gościom, a potem ciąg dalszy listy.


Ewelinko, co racja, to racja. Tyle tutaj pokus, że trudno się oprzeć. Do tej pory jakoś udawało mi się trzymać z daleka od szkółek z różanymi ofertami, ale...no właśnie :;230 Listę tworzę i zapewne w tym tygodniu coś kliknę. Nie wytrzymam dłużej, a tak jak złożę jakieś zamówienie, to łatwiej będzie przetrwać do wiosny. Łaziłam wczoraj po działce i mam już pomysł na posadzenie kilku dodatkowych róż :tan M będzie miał trochę roboty, ale jeśli to pozwoli uratować mu trawę, to zapewne przystanie na dodatkową pracę ;:224
Na przedostatniej fotce to właśnie Ballerina.

Daysy, mogę być i Gosią :wink: Z decyzją nie miałabym większych problemów, gdyby nie brak miejsca. Kolejne róże muszę wyjątkowo starannie dobierać Obrazek, bo na szaleństwa nie ma już szans. Każdy metr jest na wagę złota.

Obrazek

Basiu, zima ze śniegiem i lekkim mrozem jest dobra i nawet potrzebna. Nie zmienia to jednak naszej tęsknoty za majem, czerwcem i tą całą gamą barw jaką niesie za sobą wiosna. Pocieszam się myślą, że jak tak bardzo się wyczekamy, to wiosenne prace zrobimy ze śpiewem na ustach i jeszcze będziemy miały niedosyt. Dzisiaj przyglądałam się różanym krzakom i już w myślach dokonywałam cięcia. Tego to już się doczekać po prostu nie mogę, bo bardzo lubię tę czynność. Przejeżdżaliśmy dzisiaj z M obok stadniny, gdzie zaopatruję się w końskie złotko i z uwielbieniem patrzyłam na przykryte derkami koniki. Powiedziałam nawet do męża, żeby koniki produkowały w dużych ilościach te swoje skarby, bo pańcia przyjedzie z worami marchewki na zamianę. Róż przybywa, to i zapotrzebowanie się zwiększa :D

Aneczko kochana ;:196 Stephanie należy właśnie do tych bardzo obficie kwitnących. Pierwsze jak i drugie kwitnienie jest na bogato, więc dobrze zrobiłaś kupując od razu dwie sadzonki ;:215 Na dodatek jest niewielkiego wzrostu, a to przy małej ilości miejsca duży atut. Moim zdaniem świetnie nadaje się do donicy. Jedna z moich dwóch rosła przez cały ubiegły sezon właśnie w donicy i bardzo pięknie się prezentowała.
William Morris ma niezwykły kolor, a czy podbije Twoje ;:167 to się okaże wkrótce. Mam nadzieję, że obie za rok będziemy chwalić tę różę.
Kochana napisze Ci jeszcze, że nawet nie masz pojęcia jak bardzo chciałabym znaleźć się w Twoim czerwcowym ogrodzie.
Nie widzę przeszkód. Jak będziesz w Warszawie w czerwcu to zapraszam Obrazek

Amelie Nothomb

Obrazek

Ewuś, no nie gniewaj się ;:196 Zaraz podpiszę te ostatnie zdjęcia.

U mnie również może wypaść kilka róż, bo już poprzedniej wiosny nie wyglądały dobrze ;:185 Jesienią pożegnałam kilka i przeniosłam do teściów. Wiosną pojedzie do nich jeszcze Mme Isaac Pereire, bo u mnie jej za gorąco. Nie wytrzymuje na słońcu, a miejsca w półcieniu dla niej nie mam.
A co do zamówienia, to wciąż tworzę listę i ona ciągle się zmienia. To, co sobie wymarzyłam u nas jest raczej niedostępne... Muszę zrobić mały rekonesans ;:102

Augusta Luise

Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, dzisiaj już drugi raz jestem u Ciebie. Piękne zdjęcia pokazujesz i kusisz, kusisz. W tym roku nic nie kupuję, chociaż do sklepów zaglądam ;:oj Wszystkie Twoje zdjęcia zachwycają ;:196
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Glamis Castle, róża z 2015 roku. Dobrze się krzewi, chętnie i obficie kwitnie, kilka razy w sezonie powtarza. Kwiaty wytrzymują ok. trzech dni. Trochę mało, ale nadrabia ich ilością. Pędy jeszcze dość wiotkie, trzeba ją podwiązywać. Pod koniec sezonu złapała mączniaka i bardzo mocno urosła. Wolałabym żeby nie bujała tak w górę i chyba wiosną zafunduję jej solidniejsze cięcie. Mam mało białych Austinek, a Glamis jest najstarsza z nich. Za rok będę mogła ją porównać William & Catherine, Winchester Cathedral i zupełną nówką Tranquillity. Tej ostatniej jestem najbardziej ciekawa.

Widać ją tutaj z prawej strony

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Grace to sadzonka z wiosny 2015 roku. Kwiaty mają wyjątkowy układ płatków. Przypominają mi dalie. Kolor ładny, delikatnie morelowy wraz z przekwitaniem jaśnieje. Utrzymuje się kilka dni. Mój krzaczek po dwóch sezonach wciąż jest dość niski, nie przekracza 0,60 m. Co do samego pokroju też można mieć zastrzeżenia. Nie jest to zwarty, zgrabny krzaczek, a raczej robi wrażenie rozczochranego. Pędy nadal ma wiotkie, a co za tym idzie, nie są w stanie utrzymać kwiatów. Wiosną musiałam ją dość mocno ciąć, bo podmarzła. Może przez to podmarznięcie kwitnienie nie powaliło na kolana. Jesienią złapała trochę drobnych plamek, ale nie były to jakieś straszne ilości i do samego końca zachowała pełne ulistnienie. Gdybym miała ją kupić po raz drugi, raczej bym się nie zdecydowała ;:185 Jak na razie jestem trochę zawiedziona tą odmianą, ale ponieważ to nadal młoda róża, to poczekam co pokaże w tym sezonie. Być może zaskoczy mnie pozytywnie i zmienię opinię.

Obrazek

Tutaj po lewej stronie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Graham Thomas, zakupiony w 2014 roku. Zmieniałam mu miejsce w ubiegłym sezonie i chyba mu podpasowało, bo wybujał baardzo wysoko. Do niedawna żółte róże można było u mnie policzyć na palcach jednej ręki. Jakoś nie był to mój ulubiony kolor, ale gusta się zmieniają i jesienią moja kolekcja powiększyła się o kilka kolejnych żółtasków :D Wracając do Grahama...Zdrowy, pełen wigoru krzak. Ładnie się zagęścił, zdrowy z tzw. bezproblemowych. Gdyby nie czerwcowa wichura kwitnienie miałby powalające. Niestety nawałnica wyłamała wysokie na ponad dwa metry pędy, które pełne były pączków :( Musiałam biedaka ściąć o połowę i do końca sezonu po takim cięciu musiał się regenerować. Jednak to silne różysko i we wrześniu znów był wysoki. Tak go wczoraj obserwowałam i wiosną spróbuję cięcia kaskadowego. Może dzięki temu kwiaty będą na różnych wysokościach i łatwiej będzie zapanować nad jego zapędami do wyrastania ponad kratkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Justynko ;:196 Podziwiam Cię, że potrafisz oprzeć się tylu pokusom, ale jak najbardziej rozumiem. Masz teraz ważniejsze sprawy na głowie ;:168



Na koniec zwracam się z małą prośbą do wszystkich, którzy kochają zwierzaki. Trzymajcie jutro kciuki za moją najukochańszą różyczkę ;:167 Czeka go operacja i dobre fluidy będą nam bardzo potrzebne.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko :wit . Za pieska trzymam oczywiście kciuki ;:108 . Ballerina cudowna ;:167 . Mam nadzieję, że i moja tak ładnie urośnie. W ciągu sezonu i tak ładnie się rozrosła ale czekam na więcej ;:108 . Myślisz, że jest sens ją kulkować ?? Ma takie dwa długaśne przywieszające się pędy ;:173 . Może przetrwają ;:224 . Pokusy czają się na każdym rogu ale masz rację zakupy na pewno pozwolą nam jakoś przetrwać do wiosny ;:108 . Fajnie, że jeszcze znajdziesz miejsce na nowe nabytki ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Powodzenia.
Im niżej przytnę róże tym mniej wybujają do góry ?

-- 15 sty 2017, o 20:54 --

Mnie się Grace bardzo podoba.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Królowo Angielek, zawsze podziwiam Twoje róże, zwłaszcza, że Angielek nie mam.
Będę myślami z tą najcenniejszą różyczką :!:
Dzisiaj jest rocznica odejścia mojej różyczki..., oddałabym wszystkie róże świata, żeby był znowu ze mną, mimo że koło mnie chrapie kolejna...
Ciekawa jestem, jak u mnie będzie wyglądał sezon różany, na razie diablątko znęca się nad różami...
Do wiosny będzie już mądry ;:306 .

Koniecznie napisz, jak będzie po wszystkim ;:196 .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

:wit Dorotka nie mam jeszcze Abrahama Derby. Muszę mu starannie zaplanować miejscówkę, a z tym
jest podobnie jak u Ciebie czyli krucho. :wink: Poza tym mam na oku jeszcze inne angielki, które mi się marzą.
W tym sezonie muszę to wszystko ogarnąć i dopiero na jesieni zamówić. :D
Ciekawa jestem jak będzie wyglądać twoja angielska rabata po zmianach ;:65 ;:65
Piękne rabaty nam pokazujesz i te kolory ;:170 to wszystko powoduje, że tęsknota do wiosny się wzmaga ;:108
Z pieskiem wszystko będzie dobrze ;:168
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Patrząc na zwały śniegu za oknem aż trudno uwierzyć, że przyjdzie wiosna i lato, a nasze obecnie czarno białe ogrody wybuchną fajerwerkami barw i kształtów.
Twoje róże są cudne, dorodne, zdrowe, wielkie obficie kwitnące, pięknie szałwią jednoroczną i naparstnicą ozdobione.
Ballerina i Robin Hood to dobrana para, bardzo mi się podoba taki duet. Glamis Castel śliczna, czyściutka, zdrowa.
Graham Thomas marzenie, taki dorodny.
Tulipany też urodziwe. Brawo ;:138
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”