Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu wczoraj już w pozycji horyzontalnej zaczęłam czytać pierwszą część, ale dzisiaj w całości poczytałam i jak Beatka jestem zbudowana Twoją systematycznością, bo pracowitość to chwaliliśmy w sezonie nie raz i nie dwa ;:168
Zupełnie nie znam pomidorów, które najbardziej chwalisz, bo nie miałam żadnego na "JR" :D Jednak mam tyle odmian i przez moje przygody nie mogę stwierdzić którego odrzucam, a który zasługuje na miejscówkę w tunelu. W gruncie jednak trzeba opryskiwać i moje uprawy się nie sprawdziły. Pod koniec sezonu gdy pomidory urosły przyszła ZZ i nic z upraw mnie było. Tunel nie wymaga w ogóle chemii i przy nim zostanę. Papryki pewnie też zostaną, bo niedawne próby zjedzenia nie powtórzyły uczulenia, a tak jak Ciebie uprawa papryki mnie oczarowała.
Znowu sobie przyrzekam wszystko opisywać i zaznaczać, a co z tego wyjdzie czas pokaże. Na pewno i pomidory i papryki uprawiać będę, ale jak gdzieś pisałaś nie będą najważniejsze bo kwiatki zawsze są u mnie na pierwszym miejscu ;:196
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Marysiu

Bardzo mi się podba Twoje stwierdzenie: ,, Na pewno i pomidory i papryki uprawiać będę, ale jak gdzieś pisałaś nie będą najważniejsze bo kwiatki zawsze są u mnie na pierwszym miejscu. "

A u mnie zupełnie na odwrót i dlatego tak dobrze się dogadujemy. :D ;:196

Podziwiam Twoje kwiatowe cuda. Dzięki Tobie poznaję nowe zupełnie dla mnie nieznane odmiany. Mało tego sama zaczynam wysiewać kwiatki. Nawet zaczęło mnie to bawić. Jednak nigdy zajmowanie się kwiatkami nie sprawi mi tyle radości, ile daje zajmowanie się pomidorkami. ;:108
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Beatko dałaś temu dowód budując wspaniały "pałac" swoim pomidorkom ;:215 Mnie i tak cieszy, że pod naszym wpływem zwróciłaś uwagę na ozdobne i też je masz :D

A dogadywać będziemy się tak czy tak! :D wiem to ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu Twoje podsumowanie baaaardzo ułatwi mi sprawę wyboru na ten sezon. ;:196 Na pewno coś zmałpuję z Twojej top listy. ;:215
Irenko po starej znajomości nasionka NN Mymysteryy oczywiście dostaniesz. ;:108 I sama nie wiem jak to się stało, że jeszcze go nie masz. ;:88
Alutka1963
100p
100p
Posty: 155
Od: 15 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu!
Twoje zestawienie pomidorów i papryk - bezcenne, chętnie skorzystam przy układaniu planów do mojego ogródka. Pozwolisz?
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witamy w naszym wątku Alutkę1963 :wit

Miło, że do nas zaglądasz, mnie szczególnie, bo mieszkasz prawie w mojej okolicy. ;:108
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit

Dominika Podsumowanie robię od początku Tymczasowego czyli trzeci raz ale do tej pory były tylko w moim notesie Obrazek Notatki robię cały sezon, nie dość, że chodzę po pomidorów z wiadrami, sekatorami, troczkami, opryskiwaczami to jeszcze kartka, długopis i telefon do robienia zdjęć. Czasem się to przydaje bo pamięć jakaś wybiórcza jest :lol:
Blush niestety u mnie kompletnie nie wyszedł. Nawet jak był bardzo dojrzały, to smak miał rozmyty a owoce pękały nagminnie już w połowie sezonu. Mam w notatkach napisane "wilczy" co oznacza, że wypuszczał masę wilków i nie mogłam sobie z nim poradzić. Ja w Tymczasowym jestem raz w tygodniu i takie niegrzeczne i nieuczesane bardzo mi utrudniają pracę. Moim koleżankom w pracy bardzo smakował i na pewno można stwierdzić, że ma masę owoców i wygląda bardzo ciekawie.
Papryki Sweet Orange Baby nie znam, muszę poczytać Obrazek

Beatko Systematyczności się uczę na razie. Od pierwszego dnia w Tymczasowym robiłam "kronikę" żeby potem móc porównać ze stanem wyjściowym. Początkowo chodziło bardziej o remont domu, potem stwierdziłam, że ogród także musi się zmieniać i tak już zostało. Notatek miałam w pierwszym sezonie niewiele. Gdy po raz pierwszy zetknęłam się z ZZ i odważyłam zapytać na FO (czytaj pierwsze posty na FO) okazało się, że potrzeba więcej informacji o uprawie niż moje imię i nazwa odmiany Obrazek
Co do Berner Rosen- nasionka też dostałam od Irenki i wiem, że u mnie był wyjątkowo mały i bez smaku. Rozmawiałam z Irenką o nim przy okazji spotkań i opisywała mi go jako zupełnie inny pomidor. Duży, smaczny, mało wodnisty.
Jak zerkniesz na pierwsze zdjęcie z koszykiem pomidorów, to mój BR jest w samym środku- obok Blusha. No sama powiedz, czy on wygląda jak ten z Twojego zdjęcia? Dlatego będzie jeszcze miał kolejną szansę. Podejrzewam, że miejscówka mu nie odpowiadała i inne pomidory mogły go trochę "dusić", pewnie i kwestia nawożenia nie jest bez znaczenia.
Nasionka Winogronka większego mam od Irenki i będzie na 100% w kolejnym sezonie.
Z koktajlówek jeszcze muszę posiać Dancing With Smurfs bo córka nie może mi podarować, że go w tym sezonie nie posiałam ;:173 Czy jeszcze jakieś będą? Pewnie Sungold ;:173
Kolejny przykład, co ogrodnik to inny pomidor. Blush u mnie miał grubą skórkę ;:131
Szykowanie do nowego sezonu wcale proste nie będzie. Mam swoje pewniaki ale także sporo nowych odmian. Trzeba będzie robić selekcję i podejmować decyzje, który w tym roku a który w kolejnym. Nie cierrrrrpię tego ;:223
Twoja lista spędza mi sen z oczu ale już jestem pod koniec, więc zamówienie podeślę niebawem ;:108

Irenko Oczywiście pamiętam o Twojej propozycji i jak tylko uporam się z "króciutką" listą Beatki, biorę się za Ciebie Obrazek
Nie brałam celowo udziału w AWN jako zamawiający, bo myślałam, że w ten sposób uniknę, wybierania, googlowania i myślenia Obrazek A tu koleżanki i tak mnie "dojechały" :;230 Kocham Was za to ;:4
Wrócę jeszcze do Berner Rosen. Tak jak napisałam Beatce- nie odpuszczę mu ;:215 Wiem, że pomyłka nie wchodzi w grę, u mnie też było siane dokładnie i w pewnym systemie, który pomyłkę wyklucza. Latających doniczek jak u Marysi też nie miałam więc jedyne wytłumaczenie, to nawożenie i miejscówka. A może on gliniastej nie lubi? Obrazek
Ciebie ciągnie do serc a mnie do mocno żebrowanych np takich http://www.nasionatropikalne.pl/index.p ... fiorentino ;:173

Marysiu Czytałaś w takiej samej pozycji, co ja pisałam. Od tego święta i mrozu już mnie d...a boli Obrazek Na wieś nie pojechałam, na spacer nie wyszłam, upiekłam, ugotowałam, wyprałam a nawet wyprasowałam a i tak masę czasu na siedzenie na sofie było.
Bardzo dziękuję za pochwały, Wasze opinie są dla mnie bardzo budujące i zachęcające do dalszej pracy ;:196
Wyobraź sobie, że właśnie JR wybrałam dla Ciebie, jak mówiłaś, że chcesz jednego ale najsmaczniejszego (czerwono- malinowego). Siedzi grzecznie w kopercie razem z innymi nasionkami kwiatowymi, które miałam zabrać do Kasi na spotkanie. Niebawem gołąbki wylecą ;:108
W tym roku było kiepsko dla gruntowych upraw i szkoda, że akurat wtedy, kiedy podjęłaś wyzwanie uprawy pod chmurką. Dobrze, że masz foliaczek i jakąś alternatywę. Ja mam tylko grunt i pewnie nie zmieni się to do końca trwania Tymczasowego.
Papryki od Ciebie były fantastyczne, moja mama jadła pierwszy raz od wielu lat ale z dużą dozą nieśmiałości. Była pewna, że będzie kłopot po zjedzeniu ale nic się nie działo. Mam od mamy zamówienie na więcej w nowym sezonie ;:138 Mnie też smakowały bardzo ale to bardzo.
Ja podobnie jak Ty i Irenka w tym sezonie skupię się bardziej na części ozdobnej. Przez pomidory pozostałe rośliny były zaniedbane a sad wręcz opuszczony. U Ciebie na szczęście kwiatów ogrom i wszystkie zauważane i otoczone troskliwą opieką. Szaliczek czaruje barwami i zapachami i to w nim najbardziej wszyscy lubimy ;:196

Beatko To może podeślę Ci begonie do siewu? ;:306 Iza byłaby zadowolona :uszy

Kasiu Nie sądzę, żeby moje podsumowanie cokolwiek ułatwiło Ci wybór. Moje kilka w stosunku do Twoich set.... Obrazek Nie zazdroszczę Ci dostępu do wszystkich odmian z FO bo wiem, jak ciężko jakikolwiek wybór dokonać. Pamiętam przyśpieszony rytm serca jak weszłam do Twojego salonu i zobaczyłam te torebeczki. A jak zaczęłam czytać nazwy, jak zobaczyłam darczyńców to ogarnęło mnie takie wzruszenie, że wysiewałabym chyba wszystko po kolei ;:173 A Ty obcujesz z tym dobrodziejstwem znacznie dłużej.
U mnie Top lista to także Short lista :;230

Alutka1963 Witaj :D Jeśli tylko nasze informacje uprawowe będą dla Ciebie pomocne, to będzie to ogromna radość. Korzystaj do woli i oczywiście zachęcam, do dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Teraz było o pomidorach i paprykach, ale idąc w ślady Witka będzie też o innych owocach, warzywach i może trochę o kwiatach.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu :wit

Costoluto Fiorentino, to jeden z pierwszych pomidorów, które uprawiałam. Mam do niego duży sentyment. :D

Jeśli jeszcze nie masz nasion, to poszukam u siebie, coś powinnam mieć. Tu kłania się mój brak katalogu odmian i nasion. Zbieram się by go zrobić, ale przeszkody same się piętrzą.
Jak już zdobyłam odpowiednie papierowe torebki, stworzyłam arkusz w Googlu, to brak mi pudełka ( a raczej pudełek ) do układania torebek. Muszę to zrobić, bo przestaję powoli ogarniać mój świat nasion.
Wracając do Costoluto, to musisz wiedzieć, że jest to pomidor wegetatywny, silnie rosnący, chwila nieuwagi i rośnie już na trzy pędy. Jest żarłoczny i na początku trzeba z nim uważać, bo zamiast owoców można nahodować listków. :;230
Należy do pomidorów plennych, owoce są smaczne, pomidorowe, soczyste. Nadają się na kanapki, ale również do przetworów, świetne są soki.
Ja miałam go w gruncie i tunelu foliowym. Nie powtarzałam go, bo cały czas jak wiesz testuję nowe dla mnie odmiany.

Obrazek
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Wow Beatko ;:oj ale giganty śliczne. U mnie w Kamuflandzie ostatnio takie właśnie sprzedają, jedna sztuka waży ponad kilo ;:306 Ale nigdzie na pudełkach nie mogłam znaleźć odmiany. On jest malinowy czy czerwony bo nie mogę wykminić ?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Beatko, ja mam nasionka Costoluto Fiorentino, nie tak dawno dokładałam Kasi na akcję, owszem, jest widowiskowy i plenny, ale mnie przeszkadzało, że trudno go było obrać ze skórki.
Małgosiu, tak sobie myślę, by dla gołębia dopakować nasionka z moich Berner Rosen, może po prostu te nasionka były niedobre?
Ciekawa jestem, czy jeszcze komuś ta odmiana się nie udała?

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Aniu


Costoluto Fiorentino to pomidor czerwony, chociaż spotkałam się z wpisami tu na forum, że zaliczany jest do malinowych. Według mnie jak najbardziej czerwony.
Zdjęcie jest 2014, było ich więcej, tylko nie wiem gdzie je schowałam. Może w chmurze?

Irenko

Masz rację, skórka z niego schodzi trudno i nie należy do najcieńszych. Najlepiej posiać 1 czy 2 krzaczek i spróbować samemu. Ja szybko do niego nie wrócę, bo jeszcze wiele nowości przede mną, a gdzie krzyżówki?

Berner Rosen tak ma, być może jest wrażliwy na brak jakiegoś mikroelementu i rodzi wtedy małe owoce. Moje były fantastyczne, pyszne!
Małgosia miała nasiona z tego samego źródła co my. Czyli wniosek, że coś mu niej nie podpasowało. ;:174
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu dzięki Tobie spędziłam wczoraj parę godzin z ...pomidorami ;:306 kombinuję co by tu? Jedno wiem jak doleci ten http://esklep-nasiona.pl/wysoki/207-pom ... ia-f1.html to się z Tobą podzielę, bo jego nasion na pewno nie masz? Dzisiaj c.d. googlania odmian z pudełka.
Kwiatki będą zawsze, choćby miało zostać kilka pomidorów wsadzonych między kwiatki ;:306 . Już tak bywało ;:306 Papryki też i nawet kupiłam jakąś jedną nową odmianę :D Och Małgosiu ja też się w domu duszę! ;:oj
Byle do wiosny, a choćby do pierwszych siewów ;:196
Alutka1963
100p
100p
Posty: 155
Od: 15 lis 2009, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Małgosiu, Beatko!!!
Za każdą Waszą odpowiedzią kryje się tyle życzliwości i serdeczności, że zawsze mnie to zadziwia, odbudowując wiarę w drugiego człowieka. Jesteście wspaniałe. Ja dopiero drugi rok będę uprawiać pomidory, brak mi doświadczenia w tej dziedzinie. Chętnie tu będę zaglądać!!!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”