Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Mam nasionka ostrych i słodkich papryk i też spróbuję wysiać.Może uda mi sie wyhodować swoje papryki bo w ubiegłym sezonie miałam sadzonki od Irenki.Nie może i mnie zabraknąć w wiejskiej posiadlości
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Cały wieczór przeglądałam ofertę Po..nu, co za zbieg okoliczności ;:218
Podłoże stosowałam i stosować będę, chociaż każda partia ma troszeczkę inną strukturę i kolor (zapewne wynika to z wilgotności). Niespodzianek nie było ;:333
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

:wit Maryś i ja się melduję ;:196
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu i ja jestem ;:196
Zakupy super - teraz tylko odliczać czas i wysiewać ;:333
U Ciebie piękna zima , u mnie też choć czekam żeby jeszcze dosypało troszkę śniegu .
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

:wit
;:306 A co to moje oczy widzą? Pomidory! Marysiu, jak nic to objaw wirusówki pomidorówki ;:198
Dowlekliśmy się do domu, super mecz był, tanio skóry nie sprzedaliśmy, a teraz czas na odpoczynek, a jutro od rana ruszam w miasto. Dobrej nocy ;:19
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam serdecznie, zaczytałam się w nasionach więc pewnie zaraz zacznę składać szklarenki no może pierwszą ;:306 Rozplanuję w czasie tak żeby w lutym wystartować :D

Amelciu jak miło! że po przerwie zawitałaś na FO i wskoczyłaś na podium w moim wątku !Obrazek

Kasiu to sklep firmowy i skupuje nasiona już w jesieni dlatego jest najwcześniej gotowy! Obrazek

Alu nie tylko na pierwszej stronie ale i na pudle stoiszObrazek

Justynko ale nie wykluczone, że za rok będziesz siać i sadzić w nowym ogrodzie. Nasionka zarezerwuję dla Ciebie Obrazek

Malvy poczytaj wątki pomidorowe tam jest skarbnica wiedzy niesamowita! Jeżeli coś wybierzesz to nie wykluczone że u mnie te nasiona są i służę, bo po co kupować paczkę :D Nie zamówiłam fasoli tylko bób i część dla kolegi za oceanem :D Biegnij za nami Obrazek

Małgosiu przepraszam jak weszłam tak mi pokazało dostawa darmowa, ale po zamówieniu okazało się, że dostawa do sklepu, a do domu niestety już kosztuje :wink: Parę jednorocznych mnie zauroczyło i zamawiam a astry Marta wyjasniła dlaczego mi nie wschodzą, ale mam nasiona i jeszcze raz spróbuję ;:131 Obrazek

Iwonko jak się uda to masz u mnie duże piwo w Krakowie, albo jak dojadę na północ ;:304 Tarczniki i wełnowce wykończyły mi wiele kwiatków domowych i straciłam do nich serce, więc ...Obrazek

Kasiu to mnie cieszy że trafiłam z podłożem ;:333 Pytałaś czy chcę nasiona Mymysteryy ...tak proszę i chętnie podzielę się moimi nowościami. Pozostałe trzy oprócz Delizii też są ciekaweObrazek

Irenko dziękuję! ale chcę wspomóc firmę, żeby nie zbankrutowała ...nigdy! Mój M zawsze tak mówi do naszych znajomych...moja żona da każdemu kupcowi zarobić i racja taka mam filozofię życia ;:306 i od Ciebie coś wzięłamObrazek

Aniu wiem kochana, że z czasem krucho i dlatego dziękuję że mnie i nam towarzyszysz Obrazek Niestety i u mnie temperatura na plusie i mam nadzieję, że śnieg nie stopi się tylko okryje to co ja zaniedbałam. Jak się znosi nasiona to wiosną pachnie ;:224

Bożenko nawet gomfrenę kupiłam, ale niech spróbuje nie wykiełkować...Obrazek

Małgosiu miałyśmy się spotkać, ale wiesz po tych torebkach najlepiej przebiera się palcami w pojedynkę ;:306 Może innym razem spotkamy się w tej świątyni! Jest jeszcze jeden dobrze zaopatrzony w nasiona sklep, taki mały pawilonik na placu na Balickiej ...tam dopiero się w głowie kręci, bo są wszystkie firmy. Cieszę sie z wyboru podłoża ale i z perlitu, bo Anglicy ciągle z tym perlitem, a ja go nigdzie nie mogłam kupić. Obrazek

Jadziu papryki sieję od dwóch lat i praktycznie jem tylko przez siebie wyhodowane. Bardzo przypadła mi ta pomidorowa, ale miałam tylko nasiona wydłubane więc sobie kupiłam oryginalne Obrazek

Ewciu telepatia? ??? :D Już się cieszę z podłoża, bo po zamknięciu dotychczasowego źródła ziemi w workach będę tam kupować. Takie tańsze podłoża kupuję do rozluźnienia mojej gliny. Dziękuję za opinię i Pozdrawiam Obrazek

Misiu mimo wszystko udało Cię się Obrazek to teraz odpocznij po całym dniu!

Tereniu dosypie, bo w prognozach widziałam 4 dni opadów, ważne tylko żeby nie stopniało bo śnieg bałwaniasty ;:306
Początek zrobiłam, ale jak się znam to nie koniec. Pozdrawiam cieplutko Obrazek

Iwonko i chyba humor Ci się poprawił to dobrze Obrazek Popatrz a tak się zapierałam przed Twoją ofertą ale 3 czy 4 też wylądowały w koszyku, tylko wybierałam po nazwach a nie po zaletach.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

A widzisz Marysiu, bo ja myślałam, ze bób to rodzaj fasoli, a teraz sprawdziłam i to fasola jest rodzajem bobu :lol: (w sensie, że pochodzą z jednej rodziny bobowatych)
Będę musiała pogrzebać w wątkach "rodzajowych", nie tylko związanych z pomidorami, bo planuję powiększyć uprawy w tym roku ;:108 ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Zaglądam do zimowego ogrodu Marysiu cudny taki zasypany śniegiem. ;:196
W sklepie z nasionkami też już byłam :oops: nic nie kupiłam bo nasionka przebrane i nic ciekawego nie było, dostawy świeżych nasion będą mieć dopiero na początku lutego ;:131 może to i dobrze przynajmniej kusić ze sianiem nie będzie :;230
Wczoraj troszkę popadało zrobiło się biało ale jak szybko napadało tak szybko stopniało zostało ciut na trawie w nocy przymroziło leciutko do -3 więc ślisko ;:222
To czekamy razem na pierwsze wysiewy ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Wiesz?Maryś , że miałam zapytać ,ale jakoś czułam ,że się pochwalisz wiecznikiem!Pozdrawiam zimowo!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu :wit . Wspaniałe rozpoczecie nowego wątku i kto wie może jednak się złamię i wysieję coś szybciej niż planowałam ;:224. Nasionami arbuza mnie zaintrygowalaś ;:108 . Ciekawa jestem co Ci z tego wyjdzie. Zimowe zdjęcie jeszcze w poprzedniej części bardzo ładne a noe zdążyłam skomentować :oops:. Nas też zima zaskoczyła i będę musiała pójść odśnieżać ;:224 . Zapowiadają spore mrozy więc każdy centymetr śniegu na wagę złota ;:108. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu za oknem zimowo , a u ciebie wiosennie i jak zawsze ciekawie ;:333 ... U mnie jeszcze mroźnie i zimowo, a o wiośnie ani mi się nie śni :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam w kolejny zimowy dzień! w ogrodzie zaspy, ale wyjątkowo nie mam nic przeciwko :D

Malvy nie podchodzę aż tak naukowo do moich upraw, raczej czytam pod kątem warunków uprawy, ale masz rację ;:63 W tym roku od bobu odeszłam na rzecz dyń, ale w minionych latach zbierałam młody bób i mroziłam, bo w zimie to rarytas ;:215 Co roku posyłam nasiona koledze w Stanach, bo kupował u Meksykanów za duże pieniądze, a teraz ma swój ;:215

Aniu serdecznie zapraszam Obrazek

Julciu to sklep firmowy więc tutaj w pierwszej kolejności pojawiają się nasiona, w innych sklepach też jeszcze nie ma dostaw, ale im bliżej wiosny tym ich będzie więcej. Teraz taka moda na ogrody, że w sezonie nawet w sklepach spożywczych jest regał z popularnymi nasionami :D Śniegu mam sporo ale od jakiegoś czasu wody pod każdą postacią u mnie dużo, może i do Ciebie prawdziwa zima zawita Obrazek

Bożenko muszę poczytać jaką glebę lubi bo jak pisałam wysiewałam i nic nie wyszło, ale dałam jeszcze jedną szansę. Pozdrawiam ;:168

Ewelinko miło że Ci się podoba Obrazek z wysiewami się nie spiesz bo długość dnia ma tu znaczenie (światło). Arbuzy z powodzeniem niektórzy hodują i chwalą się tym na naszym FO, mnie do tej pory się nie udawało, ale jestem uparta ;:306 Łopata co rano idzie ze mną otworzyć kurnik ale wiatr sprawia że nie na całej długości ścieżka jest zasypana. Dobrego dnia ;:168

Ewuniu u mnie tez ogród zasypany i pięknie wygląda, bo o tej porze roku taki powinien być i czy będzie mróz czy nie to nie muszę się martwić. Wiosnę wspominamy i planujemy Obrazek


Obrazek
Obrazek

Dobrego dnia!
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Maryś.Ponoć nie ma wielkich wymagań,czytałam trochę o niej!. :wit Bardzo podobają mi się kury z tymi kalesonami. ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”