Prawda o jajach

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prawda o jajach

Post »

Aktualne opinie są takie że jaja należy jeść.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Prawda o jajach

Post »

W zasadzie możemy i powinniśmy jeść wszystko - tylko w odpowiednich ilościach :)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Prawda o jajach

Post »

Ja też przeczytałam cały artykuł. Słuchałam również audycji w radiu, z której dowiedziałam się, że nikt nie badał jaki powinien być poprawny poziom cholesterolu. Ustalili tak sobie, na zasadzie panie kolego jak pan myśli. Na pewno liczą się pieniądze. Myślę, że nie wierze nikomu, zdania często zmieniają.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Prawda o jajach

Post »

Jakie ogromne pieniądze ludzie wydawali, by uzyskać "prawidłowy" poziom cholesterolu. Ostatnio mówi się, by obniżyć z 200 do - może 180. Kasa znowu będzie płynąć szerokim strumieniem.
Zawsze starałam się kupować jajka wiejskie. Czy rzeczywiście takie były- wie tylko sprzedający :?
Dlatego postanowiłam, że z chwilą przeprowadzenie się z blokowiska do domu BĘDĘ MIEĆ KURKI. I własne jajka oczywiście. Mam ogromną satysfakcję, że udało się, że sąsiedzi są normalni i nie mają nic przeciwko i przede wszystkim, wiem co jem :)
Pozdrawiam
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Prawda o jajach

Post »

Przeczytałam wszystkie posty i też jestem za jedzeniem jajek. Jajka niszczą zły cholesterol, ale żółtko musi być miękkie. W wysokiej temperaturze już nie działa. Jajka na miękko tak - na twardo nie , smażone nie. Tak przynajmniej pisze w swej książce Jadwiga Kempisty "leczenie żywieniem". W tym roku przed świętami wielkiej nocy była dyskusja w telewizji na temat jajek- jakie jajka są dobre a jakie nie. Byłam zszokowana wypowiedzią pani docent z instytutu żywienia która powiedziała że jajka od kur wolno wybiegowych są niedobre bo kura zjada wszystko co popadnie i mogą zawierać związki toksyczne. Tylko od kur hodowanych w klatkach są dobre. I taką ciemnotę wciskają ludziom. Kogel mogel też pamiętam z dzieciństwa i jeszcze leguminę z jajek. Nikt nie znał salmonelli.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prawda o jajach

Post »

Można jeść jajka, które już zaczynają twardnieć. Nie powinno się jeść jajecznicy.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Prawda o jajach

Post »

Grafi o co chodzi z leguminą? Jeśli możesz napisz więcej, jak zrobić też :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Prawda o jajach

Post »

Przecież bajka o cholesterolu została wykreowana na potrzeby koncernów farmaceutycznych pomyślcie jakie pieniądze ludzie wydają na całym świecie na walkę z cholesterolem. Teraz to nawet zwykłe sadło trudno kupić. Ja muszę zamawiać u sprzedawcy to mi przywozi w zasadzie za bezcen 80 gr na kilo, bo kto to kupi przecież to trucizna.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Prawda o jajach

Post »

Niektórzy (chyba zależy od regionu) twierdzą, że jajka kaczek nie nadają się do jedzenia. Nie bardzo w to wierzę, bo chociażby do ciasta można byłoby je wykorzystywać. Podobno nie są smaczne - tak po ugotowaniu. Ma ktoś własne doświadczenie w tym temacie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prawda o jajach

Post »

Jaja kaczek częściej mogą zawierać salmonellę i dlatego powinny być spożywane po obróbce termicznej (np. do pieczenia ciasta).
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Prawda o jajach

Post »

Czyli na kogel-mogel nie nadają się. Będą do ciasta. A gotowane na twardo czy sadzone?
Pozdrawiam
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Prawda o jajach

Post »

Jajka kacze wykorzystuję do pieczenia ciasta, gotowane na twardo dodaję do sałatek. Jajecznica też jest smaczna, ale wychodzi dość twarda, dlatego jajka ubijam jak na omlet. Żółtka jak kaczych mają ciemniejszy kolor, dlatego np drożdżówka wygląda pięknie i smakuje wybornie. ;:333
Jeśli chodzi o leguminę, jest to mieszanina jaj ubitych z cukrem i wymieszana z rozpuszczoną, tężejącą galaretką.
Kiedyś żadna impreza pierwszokomunijna i weselna nie mogła się odbyć bez tego deseru. ;:224
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Prawda o jajach

Post »

Dzięki za odpowiedz, w najbliższym czasie robię leguminę ;:333
Dopytam tylko - jajka całe- i żółtko i białko, jaka proporcja cukru? Jaka galaretka smakowo najlepiej się komponuje? Kolorystycznie pasuje mi cytrynowa, ale wiśniowa czy truskawkowa też nadawałaby się?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”