Bukszpany Lemonki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Obrazek

Wybaczcie powtórkę zdjęcia, ale próbuję wstawić większe niż poprzednie, taki test :) Chyba się udało :heja
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Zdjęcie zmniejszasz do pożądanej wielkości a w Fotosiku klikasz pełny rozmiar zdjęcia i gotowe!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Dziękuję ;:196 Nie wpadłam żeby tak spróbować bo jakoś sobie umyśliłam, że pełny rozmiar zaburzy widok wątku, tzn. posty i literki się zmniejszą a zjęcie będzie wielkie. Ale, tak jak napisałaś, mogę zdjęcia wstawić w Fotosika mniejsze niż dotychczas wstawiałam. :D
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izo - masz bardzo ładną altankę. Podoba mi się taka ażurowa konstrukcja. Siedząc sobie z kawą z każdej strony widzisz ogród :D
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ziemia. A w zasadzie jej kolor. Piękna czarna ziemia. Nie to co moja - brudnoziemista i gliniasta.
Widzę, że poszłaś w trawy. Są super. Tylko późno startują i trzeba im dać jakieś towarzystwo, bo do maja-czerwca będzie łyso na rabacie. Każdy ma jakieś nie lubiane rośliny. Do niektórych "miłości" trzeba dorosnąć. Ja tak miałam z różami. Te kilka, które zastałam zostawiłam by rosły, ale o innych nie marzyłam. To przyszło z czasem i stopniowo. Teraz mam ok. 50 i wcale nie są u mnie gatunkiem dominującym. Z krzewów polecam krzewuszki. Są mało wymagające, ale bardzo ozdobne w czasie kwitnienia. Początkowo bałam się krzewów i drzew. Tych ostatnich u mnie było wręcz za dużo.
Płot bardzo ładny. U nas na działkach przeważa zwykła siatka. A mi marzy się drewniany...ale nie zwykłe sztachety tylko poprzeczne nierówne dechy. Altanka pomysłowa - bardzo mi się podoba.
Ps. Chociaż staram się nie stosować chemii to niestety 2 lata temu byłam zmuszona kupić i zastosować niebieskie granulki na ślimaki :evil:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

A dlaczego miałabym się gniewać, masz rację, każdemu podoba się co innego.
Dzięki temu nasze ogrody są tak bardzo różne i z tym większą ciekawością je oglądamy.
Ja najbardziej jestem ciekawa wiosennych niespodzianek i tego jaki zarys i styl będzie miał twój ogródek.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Iza ja mimo posiadanej wiedzy o krótkowieczności Hakuro zdecydowałam się na posadzenie jej na działce, bo szalenie podobają mi się jej młode przyrosty. I nie żałuję. A nawet jak w końcu padnie, to będzie czas na zmiany i nowe nasadzenie. ;:215
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Iza, ja bym chciała mieć nawet taki stary płot ;:108 Bardzo byłby u mnie wskazany! ;:131
Wierzbę posadź na działce nawet jakby co to nie jest duża strata bo one są nie drogie a pocieszyć jakiś czas mogą..Nie jest powiedziane , że u Ciebie także szybko padnie! ;:oj

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Marysiu ( amba19 ), dziękuje :) Tak altanka jest z każdej strony ażurowa, domku nie mamy. Postanowiliśmy postawić tylko taką altanę :)

Izuś, boję się z tymi ślimorami. Tzn nie ich się boję tylko tego, że też może nadejść moment, że kupię te granulki. A co do ziemi to też mi się wydaje, że jest niezła. Zobaczymy co i jak będzie rosło, ale to będę regularnie przedstawiała tutaj :) Też marzy mi się drewniany płot, mogą nawet być zwykłe sztachety. Nie wiem czy nie zrobię sobie takiego mini, na metr długości i może półtora metra wysokości jako podporę dla jakichś roślin. Jeszcze działki nie miałam w już taki obrazek w głowie mi siedział :lol:
Krzewuszki są ładne, może się skuszę :) Nad towarzystwem dla traw też się zastanawiam bo wiem jak późno na balkonie się budziły niestety. Jeszcze pomysłu nie mam, najbardziej chciałabym coś przy miskantach zaraz obok płotu. Iza, masz bardzo dużo róż ;:oj Działka też niemała to się pomiesci dużo roślin, ale 50 róż to osiągnięcie :) I pomyśleć, że kiedyś ich nie lubiłaś ;:173

Grażynko :) Ja niespodzianke jestm ciekawa, ale też się trochę ich obawiam. No, ale co ma być to będzie i jakoś to ogarnę :) Styl chciałabym taki trochę wiejski. Napisałam "trochę" bo podobają mi się też rośliny niespecjalnie kojarzące się z wiejskim ogrodem. Chciałabym tak trochę po angielsku, zakątkowo, z ozdobami. A co z tego wyjdzie to nie wiem. Może najpierw coś innego niż chcę, ale mam nadzieję, że po kilku latach zacznie działka wyglądać jak ogród :) Z pewnością będzie misz-masz, tego możesz być pewna 8-)

Aneczko, mnie też hakuro się podoba bardzo. U Ciebie rośnie w słońcu czy półcieniu? Podobno jak ma za mało słońca to choroby grzybowe łapie. Chodzi mi ta hakuro po głowie ciągle.

Mario ( marpa ), takiego płotu pewnie sarny nie przeskoczyłyby. Dziki nie staranowałyby. Może Wam zarząd zrobi niespodziankę :) Napisałam wyżej, że hakuro mnie nie chce opuścić i ciągle o niej myślę więc może się zdarzyć, że kupię. Nie znałam cen, a skoro napisałaś, że nie są wysokie to może na działkę nawet...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Witaj. Ładna ta altanka , pokaż ją w całej okazałości. Ona aż się prosi o powojniki albo inne pnącza ;:224. Pewnie już o tym myślałas ;:108 . Jestem bardzo ciekawa jaki raj sobie stworzysz ;:108. Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Ewelinko, dzięki :) Zobaczę czy na zdjęciach mam ją gdzieś w całości. Pokażę jeśli znajdę. O pnączach myślałam, ale doszłam do wniosku, że w niej się tak fajnie siedzi widząc co dzieje się wokół, że raczej niczego nie posadzę. Przynajmniej w najbliższym sezonie :)

Kupiłam dziś cebulki w B. choć niczego miałam już nie sadzić ;:224
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Moja rośnie w półcieniu już trzeci sezon i grzyba nie łapie. A zapłaciłam za nią coś koło 12 złotych. :uszy
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Jeszcze cebulowe dorwałaś ;:oj ?? Szczęściara ;:138 . U mnie w B to cebul już w połowie października nie było ;:306 . Ostatnio byłam w Oszołomie przy okazji i liczyłam na jakieś cebule ale nic nie było ;:222 . Ja już zakończyłam w tym roku sadzenie więc teraz tylko czekać na mrozy i okrywanie roślin a potem... byle do wiosny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”