Dynia - przetwory

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
orkidea
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 6 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dynia - nalewka z niej

Post »

Witam,

Czy robił ktoś nalewki z dyni? Tak się zastanawiam, jakie znaczenie ma odmiana dyni w produkcji takiego trunku. Na forach w tematach o takiej nalewce większej uwagi się nie przywiązuje do odmiany, dynia to dynia. Wynika to bardziej z tego, że nie ma większego znaczenie jaką odmianę użyjemy, czy ludzie nie zdają sobie sprawy z ilości i różnorodności odmian? Ciekawi mnie też jak by się udała nalewka z pieczonej dyni, bo nigdzie nie spotkałem się z takim przepisem. Ma to jakiś sens, czy nic by to nie dało, albo co gorsza wyszedłby z tego jakiś, za przeproszeniem syf?

Pozdrawiam,
Orkidea
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Nigdy nie robiłam nalewki z dyni, podejrzewam, że wskazane byłyby wyraziste dodatki smakowe, typu mango itp. Wydaje mi się, że odmiana powinna mieć znaczenie, im bardziej konkretna w smaku, tym lepiej. Pomysł ciekawy.
Ale z pieczonej chyba raczej syf :wink:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.6

Post »

Nalewkę najlepiej zrobić z "wyrazistych dodatków smakowych " jak napisała Beata a z dyni coś "pod" naleweczkę;:215
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - nalewka z niej

Post »

Sama dynia nie będzie cymesem, jedynie ciekawostką, niekoniecznie pijalną lub rezultatem jaki oczekujemy. Wspomniano mango, ananasa można dodać, kiwi, dodać można by było czegoś z pazurem. Co ma lekko kwaskowaty smak dla wyrównania może czarna porzeczka ? Spróbować zawsze można. Tylko bez kombinacji żadnych tam pieczonych itp. Bo wylejemy do do zlewu.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Dynia - nalewka z niej

Post »

Wydaje mi się, że kombinacja z pigwą mogła by być niezła: kolor pozostałby niezmieniony a doszłaby kwasowość i aromat :D Nie wiem tylko, czy można by robić je razem czy raczej połączyć dwie nalewki, bo jest jednak spora różnica w twardości produktów, taka pigwa trochę musi postać.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - nalewka z niej

Post »

Z dyni nalewkę,z derenia leczo i placki.
Fernanda
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dynia - nalewka z niej

Post »

Robię nalewki od niedawna i tak mi się to spodobało, że ostatnio robiłam je ze wszystkiego, co mi wpadło w ręce :wink: I z rozpędu zrobiłam także z dyni. Niestety nie mogę o niej powiedzieć nic pozytywnego, choć być może to moja wina. Jest mdła i ma trochę dziwny zapach. Dodawałam potem do niej jeszcze różne rzeczy dla polepszenia smaku ale niewiele to dało. I stoi sobie. Nazwałam ją "nalewką dla desperatów" ;:131
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Dynia - nalewka z niej

Post »

Dynia dobrze komponuje się z pomarańczą (dżem). Może uratujesz nalewkę dodając sok i skórkę -pamiętaj żeby dobrze wyszorować owoc i nie przesadź z ilością skórki..Pewnie trzeba będzie też dodać trochę kwasku cytrynowego i cukru..Próbuj,nie masz nic do stracenia.Trzeba być desperatem żeby oddać alkohol komuś drugiemu :;230
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dynia - przetwory

Post »

Jeszcze taki maluszek czeka w kolejce do słoików :heja

Obrazek
gladkib
200p
200p
Posty: 229
Od: 17 lis 2013, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Ja po tym sezonie stwierdzam, że nie może zabraknąć w przyszłym roku Delicaty. Sadze od razu 3 różne rodzaje :D
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Zniechęciłem się do dyni Muscat de Provence. Późno dojrzewa, pierwsza zaczyna się psuć, wodnista, w trakcie gotowania robi się szklista...
Tylko na zupy.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

Też miałam takie wrażenia. Zupa rzadka, ile by tej dyni nie wkroić do środka. Ciężko uzyskać gęstość zupy krem. W zeszłym roku była po raz pierwszy i ostatni, chociaż ładna jest bestyjka.
Pozdrawiam
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.8

Post »

A ja ostatnio odkryłam tę dynię do soków. Inne odmiany w wyciskarce mocno zagęszczały mi sok owocowo-warzywny. Czasami wychodził wręcz mus. A z tej sok jest rzadki, ma posmak melona i nie jest zbyt słodki (co akurat lubię).
Pozdrawiam
Bea
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”