Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Moniko - Basiu - Tereniu - Justynko - Lucu

Witam Was Wszystkie i pragnę podziękować za bardzo miłe odwiedziny w moim wątku jak również za pozostawienie śladu po swoim pobycie w postaci sympatycznych postów i cennych rad i wskazówek ;:180
Niestety nie których roślinek nie dało się już uratować jak gerberki i dwóch mini poinsecji mimo moich usilnych starań i zastosowania się do wskazówek Monikia tak sobie ładnie i zdrowo rosły oprócz gerberki bo ta marniała z dnia na dzień ;:145
Pozdrawiam Was Wszystkie i zapraszam do kolejnych odwiedzin :wit

Dziś również o roślinkach ale dla odmiany o roślinkach wodnych a dokładniej akwariowych.Temat wziął się stąd,że po długich namysłach
założyliśmy wreszcie nasze akwarium z roślinkami i rybkami.Jak na razie roślinki rosną sobie zdrowo a egzotyczne kolorowe rybki czują się w naszym akwarium "jak ryba w wodzie" ;:306

Kilkanaście lat temu rośliny pojawiały się w akwariach wyłącznie jako dekoracje.Obecnie wiadomo,iż odgrywają istotną rolę w ekosystemie każdego zbiornika.Rośliny akwariowe pełnią wiele ważnych funkcji:produkują niezbędny rybom do życia tlen,gromadzą i neutralizują związki azotowe i fosfor,stanowią konkurencję dla glonów,są doskonałym schronieniem dla młodych lub zestresowanych ryb,wielu gatunkom niezbędne do odbycia tarła oraz stanowią źródło pokarmu.Źródło tekst/fragment/Ryby Akwariowe.eu-Rośliny akwariowe.

Nasze akwarium ma pojemność 110l i jest to akwarium wielogatunkowe a obsadzone jest jak na razie kilkoma gatunkami roślin-nazw paru z nich jeszcze nie znam?


Obrazek


Żabienica Aamazońska-Echinodorus Amazonicus


Obrazek


Alternantera bezszypułkowa-Alternanthera rosaefolia


Obrazek


Mikrozorium oskrzydlone-Colysis pteropus-w tle po lewej


Obrazek


Ludwigia błotna-Ludwigia palustris green


Obrazek


Nazwy tej roślinki nie znam ale czy to nie przypadkiem młoda żabienica?-liczę na Waszą podpowiedź.


Obrazek


Druga jeszcze nieznana mi roślinka.


Obrazek


Fitonia czerwona-Fittonia red/być może później wybarwia się bardziej na czerwono?Roślinka pseudo akwariowa,miałem fitonię doniczkową chociaż ta po wyjęciu z wody cała więdnie.Zdania na jej temat są podzielone.


Obrazek


Moczarka kanadyjska-Elodea canadensis/w tle u góry nad skałką.


Obrazek


Rogatek sztywny-Ceratophyllum demersum-w tyle tuż przed skałką.


Obrazek


Rybki wśród roślinek czują się doskonale i nie wiem jak Wy ale ja odnoszę wrażenie,że jeszcze ciekawiej się prezentują?


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich :wit
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

O, jaka miła odmiana, fajnie tak sobie czasem popatrzeć na rybki, z roślinami w tle ;:oj
A co się stało z poinsecjami? Dziwne, że tak sobie ni stąd, ni zowąd kopnęły w kalendarz ;:218
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Uwielbiam oglądać akwaria, a Twoje przepiękne ;:oj . Zupełnie się nie znam na tego typu roślinach, więc nie pomogę, ale się pozachwycam. Rybki, roślinność i całość pierwsza klasa, mogłabym godzinami siedzieć z nosem przy szybie i się wgapiać. Sama nie mam akwarium, ani nikt z moich znajomych, pozostają jedynie wystawowe w sklepach, przy których zawsze się zatrzymuję. Normalnie zazdroszczę ;:204 .
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Czym sie kierowałeś wybierajac ryby?
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

O qrcze! Akwarium miałam jeszcze w czasach, kiedy były do wyboru trzy roślinki na krzyż: moczarka, trawka i cośtam jeszcze, ale to i tak było nieistotne, bo najważniejsze były rybki, choć tylko te popularne. Akwarium z powodu roślin - ciekawy pomysł ;:333
A wiesz, że woda z akwarium świetnie się nadaje do podlewania roślin? Tylko nie wylej razem z rybkami gdzies pod fikusa ;:306
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Moniko :wit
Po wakacjach przeniosłem poinsecje na półkę do chłodnego pokoju i prawdopodobnie miały zbyt mało dziennego światła stojąc pomiędzy innymi roślinami z dala od okna?
Pozdrawiam i dzięki za wizytę.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Pawle :wit
W naszych założeniach miało to być akwarium roślinne typu holenderskiego ale po upływie krótkiego czasu doszliśmy do wniosku,że jednak za mało w nim kolorów a poza tym wydawało się być jakby martwe no i zapadła decyzja o kupnie egzotycznych rybek i zdecydowała miłość do zwierząt.TV poszło w odstawkę bo wszyscy siedzą przed akwarium i oderwać od roślinek i rybek oczu nie mogą-polecam.
Pozdrawiam i dzięki za wizytę.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Obrazek
Czy możesz mi zdradzić czym doświetlasz jak robisz zdjęcie(np.to powyżej)?
Ja sobie nie radzę w tak pochmurne, ponure dni ze światłem w pomieszczeniu.
Areczku wszystkie zdjęcia cudowne jak z katalogu. ;:196
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Maestrę :wit
Mam na to dwa sposoby: mały zestaw oświetleniowy składający się z dwóch żarówek energooszczędnych zamontowanych w starych lampach biurowych z metalowymi płaskimi białymi od wewnątrz kloszami ustawionych z lewej i prawej strony fotografowanego obiektu na tle ekranu jakim jest blejtram do malowania obrazów.Odległość żarówek ustwiam tak,żeby było jak najmniej cieni.Jak mi się nie chce ustawiać lamp to robię zdjęcia w odl.góra 2m od okna mając ekran ustawiony naprzeciw okna.Zdjęcia wymagają jednak rozjaśnienia co robię w programie PhotoScape ale efekt zdecydowanie lepszy z zestawem oświetleniowym-polecam.
Dzięki za wizytę ;:196 pozdrawiam
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

No i proszę znowu coś pięknego i ciekawego ;:oj ;:oj
Witaj Arku :wit :wit
Akwarium , rybki - cudo nie z tej ziemi ;:433 ;:433 ;:433 rzeczywiste można siedzieć i patrzeć jak w TV ;:108
Brak i słów do opisania ;:333
Pozdrawiam cieplutko .
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku mistrzem to Ty jesteś, mnie takie ładne nie wychodzą.
Wielkie dzięki, tak też myślałam tylko musiałam się upewnić, jak to blondynka, ;:306
muszę kiedyś spróbować z lampkami(tylko to przestawianie ;:131 ) i zobaczyć w FotoScape.
Twoje fotki zawsze podziwiam, choć nie zawsze zostawiam ślad. Również pozdrawiam. ;:196
Awatar użytkownika
izalui
50p
50p
Posty: 68
Od: 26 cze 2016, o 06:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arku :-)

przepiękne zdjęcia! Foty skrzydłokwiatu niesamowite :-) Pozytywnie zazdroszczę akwarium, aż się prosi, żeby wyrzucić telewizor... ;-)
Pozdrawiam, Luiza :-)
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Twoje roślinki NN to żabienica i anubias :) masz piękne rośliny w akwarium, tylko ja bym wyjęła tą skałę i dzban i zastąpiła korzeniem- w każdym sklepie zoologicznym kupisz korzeń mangrowca- nie dość, że pasuje jak ulał do akwarium roślinnego, to nie podnosi twardości wody,a rośliny bardzo nie lubią twardej wody...
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”