Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Ewa5
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 paź 2016, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

My mamy tradycyjnie od dołu :? i brudzi się po każdym paleniu. Podeślij foto jak to wygląda.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Chyba bardziej zależy to od tego czym się pali (czy drewno jest odpowiednio przesezonowane) i czy kominek jest wyposażony w kurtynę powietrzną. Jak się nie dusi płomieni domykaniem dopływu powietrza, to nie ma problemu z brudną szybą, a wręcz sama się oczyszcza, jeśli nawet została wcześniej przydymiona. U mnie dopływ powietrza z zewnątrz jest doprowadzony od dołu kominka. Czyszczę sporadycznie podobnie jak Ave.
Ewa5
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 paź 2016, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Zabrudza się najczęściej przy rozpalaniu. Kora dymi. Mamy przesezowane drzewo brzozowe. Kominek narożny boczna szyba najszybciej się brudzi.
Mamystery nie domykasz dopływu powietrza? To pewnie jak wielki ogień idzie w komin to dymu nie widać.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Domykam, ale rzadko i nie za mocno. Nie wrzucam na raz za dużo, to i domykać nie muszę za bardzo. Wolę częściej dorzucać po drewienku. Palę dębem i bukiem, który sezonuję u siebie 3-4 lata.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

radekcezar pisze:
Caparzo pisze:
radekcezar pisze:A co do tej piwnicy, to dalej mam mieszane uczucia. Najstarsi mieszkańcy mojej miejscowości nie pamiętali żeby ktoś miał wodę w piwnicy. Idealne warunki pod budowę domu. No i przez dziesięciolecia każdy budował dom z piwnicą. Mieszkam na swoim 11 lat i nie widziałem żeby woda stała nawet po największych opadach dłużej, jak 30 min. Ziemia doi wodę jak gąbka. A tutaj nagle, pięć lat temu, rok był trochę wilgotniejszy jak wszystkie wcześniej i jak by było tego mało w sierpniu była potężna zlewa.
Nagle większości piwnic pojawiła się woda, albo wilgoć. W moim płytkim 1 metrowym kanale w garażu wody stało po pas dwa miesiące, a teren z naturalnym spadkiem. Znajomy, który mieszka 80 m od mojego domu po dzień dzisiejszy ma problemy z wilgocią w piwnicy. Nie ma znaczenia na jakim terenie stawiamy dom, zawsze trzeba brać pod uwagę, że kiedyś będzie problem z wodą.
Zapewne ten co się ostatni budował zniszczył drenowanie terenu.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Z foto będzie kłopot, bo wkład obudowany... ale zrobiłam rysunek, tylko nie wiem czy się uda wstawić...

Obrazek

Udało się.
W necie można znaleźć fotki takich wkładów z systemem centralnego doprowadzenia powietrza z zewnątrz,

Przy całodziennym paleniu czyścimy szybę kominkową raz, czasami dwa, w tygodniu.
Jak drewno się porządnie rozpali to mamy zamknięty zarówno szyber jak i ten otwór na dole wkładu (nad popielnikiem) a mimo to dzięki dopływowi powietrza ogień się pali równomiernie, a drewno wypala do końca.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

I jak teraz to mocno promowane - rozpalamy od góry, to nie będzie problemu z brudną szybą w kominku ani znaczącym dymieniem.
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

wprawdzie nie kominek ale też grzeje (i gotuje), niedawno zmieniłem obieg spalin , w tej "skrzynce" jest nowy kanał zrobiony z kolanka i kawałka rury kominkowej plus cegły szamotowe które nagrzewają się od płyty żeliwnej


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Zbyszek kocham piece kaflowe od dziecka. szkoda, że już nie są takie modne jak kiedyś.
Chcę zadać pytanie w innym temacie a mianowicie jaka technologia budowy domu jest " oszczędna" a jednocześnie nie na 10 lat.
Poczytałam o budownictwie z izolacją piankową, o ścianach keramzytowych o cegle, glinie i różnych ceramicznych pustakach.
Mam mętlik w głowie :wink:
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Kiedy osobiście murowałem domek jednorodzinny w szeregowcu to na ściany zewnętrzne dawało się MAX'a na długość, 5 cm wełny mineralnej i cegłę dziurawkę na płask. Sciana miedzy domami to MAX na długość. Scianki działowe były z cegły dziurawki na płask.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Teraz widzę jak powstaje nowy dom i od razu kleją styropia nazewnątrz ścian jako ocieplenie :( A mnie styropian się nie podoba , nie wiadomo co z takim domem stanie się za 15 lat czy czasem dzięcioł sobie nie zrobi dziupli, czy grad lub rzucona wiatrem gałąż nie uszkodzi ściany. Podoba mi się klinkierowa elewacja ale cena domu pewnie rośnie przy takim rozwiązaniu ;:224
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

W styropian wchodzą mrówki mające mrowiska w ziemi.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Wlasny DOM ? co sie sprawdza a co nie

Post »

Wracając do kominka, mam takowy w domu (3 kondygnacje) z płaszczem wodnym. Jestem bardzo zadowolona, szyba, owszem, brudzi się, ale tak co 4-5 dni. Trochę bałaganu w salonie też jest, ale wszystko do ogarnięcia. Uwielbiam widok płonącego ognia, kanapa, książka, dobra muzyka i czasem lampka wina. Spełniło się jedno z moich marzeń. A, zapomniałem o malowaniu, tak co 3-4 lata, bo ściany i sufit brudzą się bardziej. Ale i tak, jak dla mnie, warto.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”