Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przepiękne zdjęcia - masz niesamowite "zdolności" do robienia tak cudnych zdjęć ;:180 ;:180
Wiadomo jak to jest - zawsze się zdarzają jakieś "wypadki" i coś wypadnie z kolekcji .
Ale widać że masz naprawdę "zielone ręce"- rośliny zadbane i pięknie rozrośnięte.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Strat szkoda, ale z drugiej strony to dobrze, że więcej roślinek przeżyło ;:108 trzymam kciuki za te poszkodowane, oby szybko doszły do siebie ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arku :wit :wit
Piękne rośliny domowe - wszystkie i pięknie pokazane ;:333 ;:333 moje domowe zaniedbane przez działkę , ale muszę się teraz zebrać i zadbać o nie .Warto do Ciebie zaglądać i oczy nacieszyć :D
Pozdrawiam i czekam na kolejną sesję :)
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Cieszę się, że straty rośliny były ograniczone. A co widzę Twoją araucarię, to mam ochotę sobie taką sprezentować, a miejsca na rośliny już brak... ;:131 Naprawdę mi się podoba ;:167
A skoro storczyk wypuścił nowego liścia, to znaczy że na pewno niedługo Cię uraczy ponownym widokiem kwiatów, trzeba mu tylko troszkę czasu ;:173
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku Twoje roślinki są w naprawdę dobrej kondycji.
Diffenbachia ma cudne wielkie liściory - moja puszcza maleńkie :)
Twoja maranta nowe listki ma normalnej wielkości - moja ma dużo mniejsze.
Twój skrzydłokwiat kwitnie - mój od roku wcale hihihihi
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu - Pati - Dalisbeo - Natalko - Tereniu - Moniko - Kasiu

Swoimi odwiedzinami w moim wątku sprawiłyście mi miłą niespodziankę ;:196
Pragnę Wam tym samym bardzo podziękować ;:180 za bardzo miłe w treści posty i słowa uznania za jakość zdjęć mimo,że jestem zdania,że do zdjęć bardzo dobrej jakości sporo jeszcze im brakuje ;:108
Zapraszając Was do kolejnych odwiedzin serdecznie Was Wszystkie pozdrawiam a przy okazji Forumowiczów i Gości :wit

Dziś zapraszam na część II-gą powakacyjnego bilansu moich roślin,którą zacznę od zademonstrowania mojego dwuletniego już fikusa robusty.


Figowiec sprężysty 'Robusta'-Ficus elastica

Kupiony dwa lata temu z przeceny-na jednym z liści ślad po żerowaniu jakiegoś szkodnika przed jego zakupem.
Doskonale zniósł wakacyjne przelewanie i wypuścił dwa liście.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Gerbera/żółta/-Gerbera linnaei

Niestety chyba nie jest już do uratowania co świadczy o małym przyroście nowych liści?
Ponieważ jednak jestem z natury dość cierpliwym postanowiłem jeszcze poczekać i nie skazywać jej na straty.

Tak wyglądała w trakcie drugiego już kwitnienia.

Obrazek


Tak wygląda teraz,czyli ździebko lepiej aniżeli zaraz po wakacjach.


Obrazek


Obrazek


Kalanchoe-Calanchoe

Zaskoczyła wszystkich swoim odrodzeniem się bo po poprzednim wakacyjnym "potopie" pozostał z niej jedyny rachityczny pęd.
Naszymi roślinami opiekowali się wówczas niespodziewani goście.Naszej Pani Opiekunce udało się go ukorzenić a potem rósł sobie doglądany przez nas na naszym parapecie i proszę jak pokazał co potrafi.


Obrazek


Obrazek


Kalia-Cantedeskia

Wysadzona z doniczki po wtórnym przekwitnięciu przeleżała w chłodnym schowku przez miesiące a niedawno wsadzona do nowego podłoża.Aktualnie jest już większa i wykiełkowała trzecia cebulka/zdjęcia z początku października/.
Czy też zakwitnie po raz trzeci?


Obrazek


Obrazek


Nolina/noga słonia/-Beaucrnea recurvata

Druga z moich dwóch nolin o bardziej prostych liściach o dziwo przeżyła przelewanie,doskonale się ma i wypuściła nawet kolejny pióropusz!


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pieprzówka barwna-Peperomia variegata

Podlewana obficie z góry a zalecane jest rzadkie lanie wody na spodek doniczki,o dziwo przetrwała ten okres a nawet podrosła tak,że odciąłem wierzchołek z paroma liśćmi i aktualnie ukorzeniam w wodzie.


Obrazek


Obrazek


Być może skutkiem przelewania są te dwa zrośnięte liście,które nazwałem "braćmi syjamskimi"?


Obrazek


Pieprzówka tępolistna-Peperomia obtusifolia

Równie dobrze zniosła przelewanie-widocznie nie było ono aż tak obfite jak za czasów ówczesnych niespodziewanych gości?
Podlewana również z góry a nie na spodek doniczki!


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pieprzówka tępolistna młoda roślinka uzyskana z matecznej-Peperomia obtusifolia

Wyrosła w trakcie wakacji i jej również musiałem odciąć czubek wzrostu jednego z pędów.Ukorzenia się aktualnie w wodzie.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Juka-Yucca aloifolia

Dokładniej młode juki ukorzenione już po wakacjach,które uzyskałem z odciętych wierzchołków i bocznych odrostów kilkuletnich juk,które trzeba było już odmłodzić.Jak na razie rosną prawidłowo.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Wilczomlecz nadobny/Gwiazda betlejemska-Poinsecja--Euphorbia pulcherrima

Za sugestią i dobrą radą Moniki,postanowiłem hodować dalej po przekwitnięciu trzech poinsecji-jednej dużej i dwóch mini.Po obcięciu przekwitniętych pędów niemalże do zera przesadziłem je do nowego podłoża i po krótkim czasie zaczęły wypuszczać pędy boczne i młode małe listki.Wakacje zniosły dobrze w chłodnym i rzadko oświetlanym pokoju w którym przebywają nadal i bardzo podrosły.Nie mogę się doczekać pierwszych czerwonych wierzchołkowych liści?Zdjęcia z początku października.

Poinsecja duża.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Poinsecja miniaturowa nr 1-nieco większa od drugiej.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Poinsecja miniaturowa nr 2-nieco mniejsza.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Poinsecje-zbiorówka.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Scindapsus-Epipremnum pinnatum? Aureus?

Urósł jak na drożdżach-lubi ciepło i wilgotno a takie warunki sprawiła mu aura i Pani Opiekunka.Przed wakacjami odciąłem mu długie już pędy,ukorzeniłem w wodzie i mam już drugą roślinkę/jej zdjęcie pokażę przy innej okazji/
Na zdjęciach widoczne kolejne młode pędy do odcięcia i ukorzenienia.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Skrzydłokwiat miniaturowy-Spathiphyllum miniature

Pokazałem go już w poprzednim poście ale dziś dla uzupełnienia jego kwiaty.


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Grudnik-Schlumbergera truncata

Na koniec pojedyńcze kwiaty kwitnących już grudników,które dedykuję wszystkim Forumowiczkom a zwłaszcza tym,które stale odwiedzają mój wątek-amarantowy/pierwsze trzy kwiaty,nie wiem czy trafnie określiłem jego kolor?/ kwitł obficie już w czerwcu i tak co roku oraz drugi czerwony,który rośnie razem z białym ale biały jak na razie jeszcze nie zakwitł.Wszystkie trzy idealnie zniosły wakacyjne niewygody.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich i miłych wrażeń życzę :wit
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dla mnie, kwiat pierwszej szlumbergery jest po prostu ciemnoróżowy :lol:

Co do gerbery, daj jej jeszcze szansę, może się odrodzi. Szkoda, że nie przesadziłeś jej po zakupie. Ja generalnie mam gerbery drugi sezon, poprzedniej zimy trzymałam w chłodniejszym pomieszczeniu (16st.) i w tym sezonie zakwitły ponownie. Jeżeli te liście zimą podrosną i roślina nie padnie, to spróbuj ją przetrzymać.
Arkadius121 pisze: Obrazek
Arku, jeżeli mnie wzrok nie myli, przypatrz się na żywo - wydaje mi się, że jest różnica w żyłkowaniu liścia z dolnej części rośliny i z górnej, liść z czubka ma o wiele ciemniejsze, bardziej czerwone żyłki. To może być znak, że Twoje rośliny "zorientowały się", że idą Święta i zaczynają się przygotowywać ;:204 . Zresztą u mnie jedna sztuka już zaczyna się wybarwiać. Koniecznie teraz pilnuj, żeby te rośliny miały ciemno wtedy, gdy za oknem jest ciemno - zabraniam Ci po zachodzie słońca wchodzić do pokoju, w którym stoją i zapalać im światło ;:170 . Trzymam mocno kciuki i z podwyższonym ciśnieniem czekam, czy się uda, czego bardzo Ci życzę ;:65
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Moniko :wit
Fajnie,że zajrzałaś do mnie i dzięki za spostrzeżenia i rady ;:196
Dzięki również za trafne określenie koloru kwiatów pierwszej szlumbergery ;:180
Z gerberą za Twoją radą jeszcze poczekam ale z miejscem w chłodnym pokoju gorzej bo już dawno go nie ma chyba,że być może jutro dokupimy kolejną półkę co planowałem już od jakiegoś czasu do tego pokoju i lada moment ją zamontujemy?
Przypatrzyłem się przed chwilą za Twoją radą na żywo listkom na szczycie poinsecji no i chyba a może i na pewno masz rację,że liście z czubka rośliny mają "bardziej czerwone żyłki" ;:108
A zatem trzymamy razem kciuki za wybarwienie się górnych liści na czerwono ;:303
Z nieświeceniem w tym pokoju o zmierzchu nieco gorzej,chociaż jeżeli już musimy to świecimy bardzo krótko.
Pozdrawiam i spokojnej nocki życzę ;:41
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Słuchaj się Moniki, nie zapalaj światła, a dobrze na tym wyjdziesz :lol: . Podziwiam Twoje poinsecje, pięknie rozrośnięte i nawet bez czerwoności ładnie wyglądają.
Wszystkie rośliny bardzo ładne i nie widać po nich urlopowej rozłąki z prawnymi opiekunami.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku śliczne masz te kwiatuszki ;:215 ;:215 wszystkie ;:108
A zdjęcia przepiekane ;:333 miło się ogląda takie cuda w taki sposób pokazane .
Miałam kiedyś poinsecje i czytałam że nawet najmniejszy błysk światła może popsuć wszystko - tak że słuchaj dziewczyn , dobrze Ci radzą ;:108
Pozdrawiam życzę ;:3 dla Ciebie i Twoich kwiatuszków :wit :wit
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, przepraszam, ale przegapiłam Twój wątek :wit Już jestem. Piękne zdjęcia pokazujesz. Zwłaszcza te z letnich wypraw. Kwiatki domowe śliczne, takie zadbane. Mojej teściowej udało się gwiazdę przechować bez problemu i zakwitła ponownie bez cieniowania jej.
Pozdrawiam - Justyna
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Justyna, Twoja teściowa musiała je trzymać w dobrym miejscu. Ja jedną zimę trzymałam parę egzemplarzy w pomieszczeniu uczęszczanym wieczorem, pełnym światła. Była ładna i zielona, ale nie wybarwiła się i nie kwitła. Jeżeli się ma dobre miejsce, to gwiazda betlejemska naprawdę może zakwitnąć zupełnie bez problemu i bez żadnego "skakania" przy niej :wink:

Arku, ta gerberka jest, że tak powiem, nieco licha, więc w tym roku bym jej nie chłodziła, po prostu przetrzymaj ją przez zimę choćby i w cieple, najwyżej po prostu będzie rosła. Tyle, że będziesz miał same liście i w przyszłym roku kwitnienia może nie być. Ale jeśli jesteś wystarczająco cierpliwy i nie poskąpisz jej miejscówki (a latem możesz wystawić nawet na zewnątrz, jeśli masz taką możliwość), to jest szansa, że Ci się odwdzięczy :) .
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Pięknie pokazałeś skrzydłokwiata ;:173

Gratuluję poinsecji - będzie bardzo efektowna, jak się wybarwi ;:333

A gerberę może by nie zaszkodziło podlać czymś na grzyby/pleśnie?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”