Czosnek zimowy cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Popytaj w sklepach ogrodniczych. Faktycznie nie cieszy się wielkim powodzeniem może właśnie ze względu na wcześniej opisane problemy z pozyskaniem sadzeniaków, a jak badania dowodzą jest bardzo cenny ze względu na największą zawartość substancji bakteriobójczych i leczniczych (dla przemysłu farmaceutycznego).
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Muszę się rozejrzeć, ciekawe w ilu sklepach słyszeli o takiej odmianie, bo poziom wiedzy ogrodniczej w większości okolicznych sklepów jest żenujący.
Dorota
Andrzej20
50p
50p
Posty: 98
Od: 21 lut 2016, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Próbował ktoś posadzić czosnek jary teraz ? Niestety, nie spojrzałem dokładnie na rynku czy to zimowy. Sprzedawca powiedział źe ozimy.Ale po rozebraniu na ząbki to jary jednak.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4298
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Tak, ja sadzę odmiany bezstrzałkowe jesienią z dobrym skutkiem, jest większy a tak samo dobrze się przechowuje.
Awatar użytkownika
farmer123
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 gru 2014, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Ktoś z was sadził w tamtym sezonie ząbki obrane. Jak to się sprawdziło?
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Ja sadziłam obrane i w łuskach i nie zauważyłam jakiejś istotnej różnicy w plonie.
noespa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 3 kwie 2015, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Sadzicie już czosnek czy jeszcze poczekać? Mam pół kilo ładnych ząbków Harnasia i mam nadzieję że w tym (przyszłym) roku coś uda mi się zebrać bo ten sezon to porażka (w sumie miałem kiepskiej jakości ząbki więc się nie dziwię).
adamss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 17 wrz 2016, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Nie wypowiedzieliście się pozytywnie w temacie zaprawy, jednakże ją kupiłem ze względu na wcześniejsze wypowiedzi w historii tematu "Czosnek zimowy cz.1-4". Dorwałem ją w ogrodniczym i wygląda tak:
Obrazek

Chętnie przeczytam o Waszych wskazówkach dotyczących użycia takiego środka.

Wracając jeszcze do mojej wiadomości z bodajże 63 strony, mogę powiedzieć, że faktycznie główki których zdjęcia wrzuciłem były popsute. Poniżej zdjęcie najgorszego w mojej ocenie przypadku dla przykładu.
Obrazek
To, że coś było z ząbkami nie tak można było wyczuć palcami. Ładne, czyste ząbki - były twarde i gładkie. Ząbki noszące jakieś znamiona np takie:
Obrazek
były jakby miękkie/miękkawe, a ich łuska pofalowana.
Ktoś wie co to za plamki ? Od czego ?
Zmierzając do końca.. W worku na moje oko, były przynajmniej dwa/trzy rodzaje.
1) ok 6 ząbków duże, wręcz ogromne w 1 rządzie. Bardziej białe zewnętrzne łuski główki, fioletowe ząbków
2) dwa rzędy jeden z dużymi drugi z średnimi i małymi
3) ok 8 średnich ząbków w 1 rzędzie
W sumie to nie powinienem okręgu rzędem nazywać, ale wiecie o co chodzi :)

Z 100 główek:
150 bardzo ogromnych ząbków,
550 dużych, średnich i małych
myślę, że lekko ponad 100 odrzuciłem z uwagi na wady, może były słąbo dosuszone po zbiorach, nie wiem..
W sumie Planuje zrobić jeszcze selekcje tych 550, zaprawieniem wszystkiego i sadzenie w ten weekend z podziałem duże/średnie itd, żeby mieć porównanie za rok :)

Pozdrawiam :)
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

:wit
adamss poczytałam na 63 stronie i jestem w szoku że ktoś Ci sprzedał takie zarażone bakterią , które szkoda sadzić ,szkoda Twojej roboty ;:oj
Każdą główkę dobrze przeglądnij i jak cokolwiek zauważysz to z takiej główki nie sadż .
Sadzi się zdrowe twarde ząbki.Na zaprawach się nie znam sadzę zdrowe i na oborniku bydlęcych i nie mam problemów.
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Różne niespodzianki mogą się pojawić kiedy kupuje się rzeczy w workach, których nie można otworzyć. Od ok. początku wrześnie kupowałam sobie po 2-3 główki czosnku w różnych miejscach, różnych targach, różnych warzywniakach zazwyczaj główki wybierałam sama, oglądając je dokładnie ze wszystkich stron jak już zebrałam ich sporą ilość to posadziłam. Tym sposobem miałam różne gatunki, ładnego i dorodnego czosnku.

Już czosnku nie zaprawiam bo nie widzę takiej potrzeby, Ale jak chcesz poeksperymentować z zaprawą to droga wolna... :wink:
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

noespa pisze:Sadzicie już czosnek czy jeszcze poczekać? Mam pół kilo ładnych ząbków Harnasia i mam nadzieję że w tym (przyszłym) roku coś uda mi się zebrać bo ten sezon to porażka (w sumie miałem kiepskiej jakości ząbki więc się nie dziwię).
Ja juz posadziłam ,bo były u mnie przymrozki spore, przez kilka dni.I bałam się,że mi ziemia stwardnieje.
U mnie prawie cały czosnek sadzony jesienią zeszłego roku-wygnił...więc posadziłam na wiosnę ,w to samo miejsce(zimowy).Z początku wyglądał nieciekawie-liście się rozłożyły na ziemi.Ale wyrósł fajny i miał spore główki ;:138
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Ja z sadzeniem poczekam do listopada jak na razie na przymrozki się nie zapowiada tylko pada i pada.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Ja grządkę mam już uprawioną ale dzisiaj padało więc muszę poczekać aż troszkę podeschnie. Zaprawiać nie będę, sadzę ze swojego.
Pozdrawiam Ela
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”