Wiejski ogród Ewy cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewuniu jakoś inaczej zdjęcia zrobiłaś ;:63 Na drugim po prawej to przecież jest busz jak trza ;:306
Datura rewelacyjna ;:oj i jak tak samo pachnie jak te zwykłe to sobie wyobrażam ;:224
Takie niespodzianki niesadzone to chyba miłe :?: tym bardziej że urodziwe inni za takie płacą pieniądze, a Tobie chociaż to za darmo rośnie :;230
Coś mi ten pies chodził po głowie, ale nie wiedziałam dlaczego rzadko chodzi po ogrodzie ;:306
Cieplutko pozdrawiam, bo zimno się zrobiło ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Witaj. Cudowna datura ;:oj . Busz masz już przeobfity ;:138 a co to będzie za kilka lat. Zazdroszczę Ci tej przestrzeni ;:108 chociaż są i minusy tego dobrodziejstwa. Zdjęcia wyszły inne i bardzo ładne. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Śliczna ta datura. Nie dosyć, że pięknie kwitnie to jeszcze ozdobna z liści. ;:138
Co to za drzewko w tym kwiecistym klombie?
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewuś zjawiskowa datura mogę na nią patrzeć i patrzeć, ;:138 ;:138
Pięknie urządzony ogród, wspaniałe nasadzenia kolorów masa, piękny raj ;:138
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Piękne zdjęcia pięknego ogrodu ;:167 Wspaniale się wszystko prezentuje! Datura pięknie Ci kwitnie. Ja od lat nie mogę dochować się kwitnącego krzewu. Krety i u mnie buszują, że aż strach!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Cudowny ogród, i nie za bardzo rozumiem , że kiedyś będzie u Ciebie busz? ;:202 a teraz to co?. Masz taki cudowny przepych w ogrodzie, czego chcieć więcej.
U mnie kret też działa na rabatach i trawie ale się wyrówna, no ale Twoich cudownych kompozycji z kamyków naprawdę szkoda. Hortensje cudne. ;:196
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewcia Gdzieś jest? Ja tu mam tyle pytań a Ty zniknęłaś...ale to nic, i tak napiszę :D
Co to za roślina na zdjęciu z 19 sierpnia, 2 zdjęcie pod kaczkami, żółtolistna po lewej stronie zdjęcia, rośnie pod trawą? Jeśli mogę coś doradzić to nie sadź rdestu Auberta na pergoli. Swój wsadziłem na 9 metrową, 89 letnią jabłonkę, obecnie z drzewa niewiele widać, dawno przerosła podporę, a że drzewo stoi przy wjeździe to latem co tydzień muszę wycinać pędy bo się wjechać nie da. Pisali, że rośnie 6 metrów na rok ale myślę, że o wiele szybciej. Wsadź ją na największe drzewo w ogrodzie, będzie lepiej widoczna, mało tego to taki jesienny rarytas bo kwitnie najobficiej w październiku ;:oj Co do tej wyspy na środku to rzeczywiście wyspy nie rób skoro tam czasem jest parking ale możesz w pobliżu wsadzić duże drzewo, będzie się ładnie prezentowało nad takim trawnikiem. Czy barbula przeżywa zimy?
Ile lat ma fioletowy berberys co ma kształt parasola? Bardzo mi się spodobał, też bym sobie coś takiego zrobił.
Z ilością kwiatków u bielunia prawie trafiłem bo pomyślałem 56, pomyłka o 1 :D Poproszę więcej zdjęć kaczek ;:180
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Witam miłych gości. :wit
Cóż...... mamy jesień i w zasadzie koniec sezonu. W ogrodzie mam jeszcze sporo pracy, ale większość zostanie na wiosnę. Pierwszy przymrozek już był i sporo roślin zakończyło wegetację.
Dzisiaj w końcu wyszło słonko i choć zimny wiaterek niespecjalnie nastrajał do pracy w ogrodzie, to udało mi się choć trochę popracować.
Hortensjowy patyczek wraz z kępą trawy dostał nową miejscowkę.
Niestety nie udało mi się wysupłać
hortensji z trawiastej kępy, więc przesadziłam całość i zobaczymy jak to będzie :wink:

Obrazek
Udało mi się również kupić róże przed dużą pergolę z rdestem, tak więc w ogrodzie zamieszkało dwóch młodszych braci księciunia. Mam nadzieję, że będą się dobrze sprawować tak jak ich starszy brat, który do tej pory kwitnie i ciągle tworzy nowe pąki.


Obrazek

Jadziu nikt mi nic w ogrodzie nie sadził. Hortensja wyrosła w kępce trawy ze szkółki i to dopiero po roku. Myślę, że to siewka co jest możliwe, bo w innym miejscu też mam siewkę chyba Tardivy.
Tobie dzisiaj zostawię różane maleństwa, które nadal kwitną. :wit

Obrazek

Obrazek

Marysiu zrobiło się zimno i nieprzyjemnie. Jakoś bardzo szybko mi ten sezon przeleciał. Aktualnie w ogrodzie już nie ma co focić, a ja mam coraz bardziej kiepski nastrój.
Jeszcze trochę i pewnie wszyscy zaczniemy odliczać dni do wiosny.
Daturka niestety nie pachnie.
Tobie pokażę moją jesień. ;:196


Obrazek

Obrazek

Ewelinko buszu u mnie nie ma i raczej nigdy nie będzie. Nie zazdrość przestrzeni, bo ona jest nierozerwalnie związana z większą ilością pracy.
Zdjęcia wychodzą różne, bo robię je fonem i od razu z telefonu wstawiam na forum.
Dla Ciebie takie widoczki... :wit


Obrazek


Obrazek

Dorotko Daturka taka sobie...rośnie wolniej od tych zwykłych.
Drzewko o które pytasz to klon Leopoldi. Posadziłam go w lecie i troszkę chorował, ale mam nadzieję, że przetrwa.
Dla Ciebie jesienne trawy, bo wiem że lubisz. :wit

Obrazek

Obrazek

Kasiulko dziękuję za bardzo miłe słowa pod adresem ogrodu. Ja podziwiam Wasze ogrody i ciągle mam wrażenie, że mój jest nijaki i stale mi w nim coś brakuje. Najgorsze jest to, że zdrowie mi nie pozwala na swobodne działanie, a to dla mnie koszmar.
Tobie pokażę asterki, które mam od Ciebie i coś tam..... :wit

Obrazek

Obrazek

Kropelko o kretach mi nawet nie przypominaj. :twisted:
Mam u siebie podziemne miasto gryzoni wszelakich i brak pomysłu na dalszą walkę z nimi.Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego tak upodobały sobie mój ogród. U sąsiada za płotem jest jeden, lub dwa kopce, a u mnie 40-50.
Dla Ciebie też coś znajdę. :wit



Obrazek

Obrazek

DorotkoDTJ zdjęcia to zupełnie inny obraz od rzeczywistości. Rabaty są dość gęsto obsadzone, ale bardzo dużo jeszcze u mnie pustej przestrzeni.
Marzy mi się taki świetlisty lasek jak u Ciebie i ciągle dążę do tego, ale na to trzeba czasu.
Tobie pokażę wiosnę w jesiennym ogrodzie. :wit


Obrazek

Obrazek
Michałku jam jest, zaś jak Ciebie wsiorbie, to na cały rok. :lol:
No dobra....
to odpowiadam.
Roślina na zdjęciu pod kaczkami to dereń aurea. Mam nadzieję że o to zdjęcie Ci chodzi, tym bardziej iż wiem że masz słabość do żółtków. :D Barbula ta variegata jest u mnie drugi rok, a ta zwykła ze cztery. Trzeba jej jednak znaleźć ciepłe osłonięte stanowisko.
Rdest ma duuuzą pergolkę, a resztę będę ciachać.
Berberys to siewka i ma już chyba z 10 lat, ale od początku prowadzony na drzewko i każdej wiosny mocno jest cięty na kulkę. Znalazłam fotkę w czasie kwitnienia. Trochę kiepska, bo w czasie wykopalisk, ale cóż się nie robi dla cudnie odnalezionego....

Obrazek
Zdiecie kaczuch też się znajdzie. :wit


Obrazek

Obrazek

Dziękuję wszystkim za uwagę i cierpliwość, a wszystkim życzę pogodnego i udanego weekendu. :wit
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Świetne to zdjęcie traw a w tle pięknie wybarwiony sumak. ;:oj
Oby ta jesień gościła u nas jak najdłużej. ;:138
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewuś jestem kochana i u Ciebie,,,
Nadrobiłam Twoje cudeńka i jestem zachwycona Twoim Rajem ;:138 ;:138
Jaka cudna datura i to jeszcze łaciata, lek na moje oczy ;:167
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewuniu zaglądam do Twojego ogrodu systematycznie nie zawsze zostawiając ślady , ale już nie wytrzymałam cudne te przestrzenie i śladu po suszy i gradobiciu wcale nie dostrzegam, a to tylko jeden sezon. Podziwiam sposób w jaki dobierasz różne rośliny które tworzą wysmakowane rabaty , chyba nigdy nie osiągnę takiego mistrzostwa :oops:
Zdrówka i pogody ducha wszak zima to odpoczynek dla ogrodnika a Tobie wyjątkowo się należy ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

EWUNIU ,cudne widoczki .Może jeszcze będzie piękna i ciepła jesień ,to się nacieszymy ogrodami .
U Ciebie nawet wiosenne kwiaty kwitną ;:138 .U mnie szaro, buro i ponuro .Zdało by się ciut więcej ;:3 .
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Piękna ta okrągła rabata. Skąd bierzesz takie fajne kamienie na obrzeża?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”