Moje roślinki domowe - mommy_b

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

no i na koniec zostały moje najukochańsze cytrusy, których niestety w porę nie zdjęłam z parapetu i zgubiły mi przez grzejniki trochę liści, ale odbiją wiosną, więc się nie martwię. Czeka mnie też z nimi trochę pracy bo muszę wszystkie poprzesadzać i zacząć formować koronę. Ale to dopiero na przedwiośniu.

Cytryna skierniewicka
Obrazek
cytryna z pestki
Obrazek
kalamondynka z pestki
Obrazek
kalamondynka z pestki 2w1
Obrazek
kumquat z pestki
Obrazek
mandarynka owocująca ale na razie bez owocu (został zjedzony )
Obrazek
pomarańcza owocująca (były 4 owoce, ale dziecko jeden zielony urwało, jakby tych dwóch dojrzałych nie było ;p)
Obrazek
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

no i niedawno została zerwana cytrynka, która ważyła ponad 300 g. ;:1 (jutro postaram się wkleić zdjęcie - muszę je tylko znaleźć)

mam jeszcze cytrofortunellę, ale nie wiem jeszcze czy jest żywa, raz odbiła po opryskach, ale zaraz potem padłą i takie suche badyle sterczą. muszę poczekać do wiosny i wtedy się okaże czy zginęła czy nie.
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Piękne masz kwiaty.Najbardziej podobają mi się cytruski i fiołeczki.Piszesz że ukorzeniasz eukaliptusa górskiego.Który to jest ,jeśli byś mogła zdjęcie pokazać ,bo nie mogę go zlokalizować.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Witaj Mommy. Doniczkowce masz fajniusie :D Duuuże okazy.
Widzę, że lubisz cytruski. :D
Ja mam tylko cytrynkę z pestki :(
Wykiełkowały mi też pestki kiwi, ale mój synuś zrzucił doniczkę z parapetu i wszystkie się zniszczyły. :( . Zasiałasm ponownie i czekam
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Piękne kwiaty z ciekawymi historiami, bardzo mi się u Ciebie podoba. Dziś nie wyszstkie zdjęcia chciały się otwierać, więc będzie dodatkowy powód, by jutro zajrzeć tu znowu. :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

mommy_b pisze:no i niedawno została zerwana cytrynka, która ważyła ponad 300 g. ;:1 (jutro postaram się wkleić zdjęcie - muszę je tylko znaleźć)

mam jeszcze cytrofortunellę, ale nie wiem jeszcze czy jest żywa, raz odbiła po opryskach, ale zaraz potem padłą i takie suche badyle sterczą. muszę poczekać do wiosny i wtedy się okaże czy zginęła czy nie.
Oj czeka Cie formowanie koron cytrusów, pomożemy bez obaw co zaś do cytrofortunelli wklej zdjęcia zobaczymy czy coś z niej będzie. :D :D
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

cytrofortunella jakoś jeszcze się trzymała w maju, zdjęcia tutaj:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=256

(normalnie płakać mi się chce jak sobie pomyślę, że ją straciłam, kupiłabym drugą taką samą, bo owoce miała super, wyglądała jak cytryna ale była bardziej aromatyczna i z troszkę innym aromatem jak cytryna, coś bardziej jak limonka, ale żółta i cieniutką gładką skórką, ale tam gdzie ją kupiłam nie ma już takiej)

a to zdjęcia tego co z niej zostało, pomimo iż widać tylko jeden biały korzonek to niestety jestem realistką to widzę, że ona już dawno była martwa. tylko zastanawia mnie co jej się stało, czy tak wygląda umierający porażony kwiat?

to mój pierwszy zmarły kwiat i to nie wiem dlaczego, nie chciałabym popełnić tego samego błędu co z tym biedactwem więc muszę się dowiedzieć co mu się stało i jak do tego doprowadziłam

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

cd. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

cd.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

a to eukaliptus, a dwie malutki sadzoneczki z piętką moczą się w wodzie, ale chyba je niedługo do ziemi wsadzę, może tak będą się lepiej ukorzeniać



Obrazek
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

czy tak wygląda zdrowy korzeńcytrusa, czy łapie go jakaś choroba grzybowa, jeśli tak to jak temu zaradzić by go nie stracić


Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Cytrofortunellę po prostu udusiłaś zbyt intensywnym podlewaniem lub za dużą dawką wody jaką dawałaś na raz a z uwagi na przerost bryły korzeniowej i brakiem miejsca do dalszego rozwoju, dopływu tlenu do korzeni i prawidłowej asymilacji do tego jeszcze zapewne brak zimowego odpoczynku a podlewanie jak podczas normalnej wegetacji i ot masz wyniki moim zdaniem nie do uratowania jeżeli nie ma jakichkolwiek zdrowych korzeni jeśli ma pomyślałbym dla niej nad kursem rehabilitacyjnym, bryła korzeniowa cytrusa jakiego pokazałaś na ostatniej fotce jest zdrowiutka ale wymaga przesadzenia bo już jest przerośnięta o składzie ziemi poczytaj na portalu jest dokładnie opisane, doniczkę daj o 4-6 cm większą w średnicy(górna krawędź) od tej w jakiej rosła, drenaż na dno doniczki!!! :D
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

Witam sąsiadkę :D Super ,że pokazałaś swoje domowe. Sporo masz cytrusów i fiołki :D Miałabym coś dla Ciebie :D Jak chcesz to pisz na PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”