Basia w krainie kaktusów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Dla zimowania kaktusów światło ma mniejsze znaczenie. Najważniejsze, żeby nie były mokre, ani nawet wilgotne (podłoże) i żeby miały niższą temperaturę. Wtedy przestają rosnąć i światło już nie jest tak ważne.
Można je nawet poukładać do zamkniętych pudełek. Tylko te, które nie mają dostępu do światła zimą trzeba ostrożniej przyzwyczajać do słońca wiosną.

I nie zdziw się i nie przestrasz, jak zaczną zmieniać wygląd - niektóre będą się kurczyć, flaczeć, zapadać się, i w ogóle wyglądać jak siedem nieszczęść. To jest normalne. Potem wracają do pięknego wyglądu. :)
Jak coś zaraz znajdę, to Ci pokażę.


--- edit:
Pozwolę sobie wstawić zdjęcia poglądowe, jeżeli nie masz nic przeciwko temu: zobacz - lofoforka w lutym tego roku ( a więc po zimie) i w sierpniu czyli w pełni sezonu (na drugiej fotce ta u góry)
Obrazek Obrazek
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

To już wiem bo się naczytałam ale każda wskazówka dobra.Na razie zrobiłam tak
Obrazek
stoją na stryszku przy oknie ale to chyba jeszcze nie zimowanie bo je weranduje jak słonko świeci A w nocy nie zmarzną U nas na południu już śnieg w górach To co poukładać w kartonie :?: i do spania
Przeczytałam dzisiaj że trzeba przed zimą podlać jakimś preparatem na robactwo Tylko czy to nie za późno :( Ja ich nie podlewałam po przesadzeniu
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Obrazek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

cokolwiek pisze: Ktoś tu napisał żeby wynieść na strych i zapomnieć do wiosny.Mnie się to chyba nie uda bo to moje pierwsze zimowanie ;:19
Ja, mimo że jestem pewna moich warunków zimowania i tak od czasu do czasu w zimie robię przegląd po to, żeby się upewnić, że nic się nie dzieje. Zimowanie zimowaniem, ale przegląd raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi.
cokolwiek pisze:Przeczytałam dzisiaj że trzeba przed zimą podlać jakimś preparatem na robactwo Tylko czy to nie za późno Ja ich nie podlewałam po przesadzeniu
Moim zdaniem za późno, żaden kaktusiarz już swoich roślin nie podlewa. Pozostaje ci obserwacja, możesz zrobić jeszcze oprysk. Jeżeli w trakcie zimy zauważysz, że coś się dzieje, to robisz dodatkowy oprysk albo usuwasz szkodniki mechanicznie.
cokolwiek pisze:stoją na stryszku przy oknie ale to chyba jeszcze nie zimowanie bo je weranduje jak słonko świeci
Dopiero październik. Słoneczko nie szkodzi, a na pewno nie podniesie na stryszku temperatury na miarę sierpniowych upałów.
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Basiu witaj :wit
Zajrzałam do Ciebie z ciekawości a tu widzę, że nie tylko grubosze Cię interesują ...
Hobby to wspaniała przygoda i widać jak bardzo Cię wciągnęło zdobywanie kolejnych kaktusów.
Z taką odpowiedzialnością i zadbaniem myślę, że zimą dasz im odpowiednie warunki.
Miłej niedzieli
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Witam wszystkich w niedzielny poranek. Moniczko i Krysiu ! Dziękuję za wsparcie i że zaglądacie .Wszystkie rady bardzo sobie cenię.I tak zamierzam moje pupile zimą odwiedzać.Codziennie się czegoś nowego dowiaduję. Dlatego tu czesto zaglądam. :wit
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Witam i ja :wit
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Witam Basiu w Twoim wątku, jak obiecałam tak zajrzalam. Przeczytałam wszystko od deski do deski :wink: i muszę powiedzieć że jestem pod ogromnym wrażeniem . To co ja posiadam to kropla w morzu no i ja niestety jak to początkujący mam głównie marketowce. Tylko 4 szt zakupione na czestochowskich dożynkach, więc chyba od fachowców :D
Będę tutaj częstym gościem i będę Ci kibicowac ;:303
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

O..super Dziękuje za wizytę Jak zauważyłaś dołączyłam do forum 7 września więc całkiem nie dawno.Ja też się uzależniłam /teraz to już zadomowiona jestem/ :tan Przedtem kaktusy do skrzynek wkładałam i też mi się podobały,Ale jak się naczytałam a naoglądałam to takiego bakcyla złapałam że ciągle chcę więcej i więcej.Też od marketowców zaczynałam Małymi krokami kompletuję swoją kolekcję Problem w tym że mi się wszystkie podobają Ja też Ci bardzo kibicuję bo też jestem na początku drogi Będędo ciebie również zazlądać :wit
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Witaj Basiu :wit

Masz śliczne, zadbane rośliny , piszesz że dopiero zaczynasz, a uzbierałaś już ich całkiem sporo ;:215
Bardzo fajne opuncje , ta z białymi cierniami jest super .

Też zamierzam swoje kakusy zimować na strychu, też pierwszy raz , zobaczymy jak im tam będzie .
Moje jeszcze nie wyniesione, schną , bo mi zmokły jak mocno wiało i padało .
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Cześć Kasiu ! Dziękuje że wpadłaś Będę kibicować Twoim śpiącym kaktusom Pewnie je zobaczymy dopiero na wiosnę Moje jeszcze nie całkiem śpią.Szkoda mi każdego słonecznego dnia więc je jeszcze weranduje na stryszku Przynajmniej się nie martwię że mi nocą zmarzną Ta niebieska opuncja to opuntja microdasys moja ulubienica nie ma kolców tylko glochidy i tylko tak niewinnie wyglądają A potrafią nie źle dokuczyć Na mojej chciej liście znalazla się jej siostra bardzo podobna tylko zielona Opuntja pallida Jej człony są pięknie poskręcane
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Trochę to przypominają "rękę obsypaną" gwiazdkami, chociaż nie chciałbym witać się z taką "ręką" ;:306 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Nie byłoby to przyjemne ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”