Basia w krainie kaktusów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Nie podlane po przesadzeniu mieszkają jeszcze na tarasie.Czy ktoś pomoże w identyfikacji? I które do spania ;:19 ;:19 Ja się strasznie tego zimowania boję bo to mój pierwszy raz :D
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Super! Wygląda to już całkiem profesjonalnie ;:333
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te doniczki wkładać do skrzynki i tworzyć kompozycje, ale teraz już możesz np. podlewać wybiórczo w razie potrzeby, coś wyjąć, coś przestawić itd.itp.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Dziękuję za pochwałę to zawsze dodaje skrzydeł Jutro opowiem jak wygląda moje zdobywanie kaktusiątek bo to nawet zabawne. ;:173
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Bardzo ładne zdjęcia wstawiłaś Basiu - tylko dlaczego większość z nich jest na leżąco ?
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Witam :D ! To chyba Ty Marianie zachęcałeś mnie do podjęcia wyzwania na forum jak biadoliłam, że ja nie pokolenie internetowe.Basia wciąż się uczy Wybaczcie ten bałagan Będzie lepiej. :) Czekam na nowe kaktusiki.Czy ktoś zechce podpisać moje?
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

maryjan13 pisze:Bardzo ładne zdjęcia wstawiłaś Basiu - tylko dlaczego większość z nich jest na leżąco ?
Wszystkie zdjęcia obrócone. Zapraszam do oglądania.
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Obrazek
wygląda na Lobivia schieliana
Ma szanse zakwitnąć bo taka juz większa.... choć ja osobiście wole nie mieć tylu małych bo na przez nie trudności z kwitnieniem
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Ma szanse zakwitnąć bo taka juz większa.... choć ja osobiście wole nie mieć tylu małych bo na przez nie trudności z kwitnieniem[/quote]
Znaczy lepsze pojedyncze.A ja tak lubię te jej dzieciaczki.Ale teraz wiem czemu kaktusiarze tak chętnie dzielą się tymi maluchami. A co z resztą ? czy to mammillarie?I czy korzystnie dla kaktusa jest kiedy jest sam czy rodzinka nie przeszkadza. :wink:
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

cokolwiek pisze: Obrazek Obrazek
Poza powyższymi, reszta jest do normalnego zimowania. O zimowaniu tych roślin ze zdjęć powie Ci ktoś bardziej od nie kaktusowych sukulentów, bo to nie moja działka.
cokolwiek pisze:
Obrazek
Tutaj masz 3 mammillarie (środkowa w pierwszej kolumnie, pierwsza i druga od góry w drugiej kolumnie), trzecia doniczka w drugiej kolumnie to cereus.
cokolwiek pisze: Obrazek
Na tym zdjęciu masz opuncje.
cokolwiek pisze:czy korzystnie dla kaktusa jest kiedy jest sam czy rodzinka nie przeszkadza. :wink:
Często jest tak, że roślinka o wielu odrostach skupia się na karmieniu maluchów i nie chce przez to kwitnąć. Ja bym tej lobiwii z wyczuciem pousuwała przynajmniej z połowę, głównie tych najmniejszych odrostów (i tak sobie wypuści nowe). Mammillarie często tworzą kępy i nie mają problemów z kwitnieniem. Taki Notocactus ottonis rosnący w grupie też raczej nie ma problemów z kwitnieniem, ale te odrosty przeważnie mają swoje korzenie, więc roślina mateczna nie musi ich długo utrzymywać.

Ciekawie się kolekcja zaczyna. Idzie zima, a to daje dużo czasu na lekturę. Przestrzegam też przed takim wspomaganiem rodziny, która przynosi kaktusowe prezenty :wink: Kiedy nabierzesz więcej doświadczenia może się okazać, że będziesz chciała uprawiać inne rodzaje niż "ogólnodostępne" (market/kwiaciarnia), a znajomych trudno oduczyć od przynoszenia prezentów :D . Ale to jeszcze wszystko przed Tobą. Powodzenia :!:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Witaj Moniko !Dziękuję za pomoc. W takim razie oberwę/z bólem serca/ trochę tych maluchów .Wiem że marketowce to nie najlepszy wybór ale skądś je trzeba brać A jak napisałaś gości od prezentów nie od uczysz.Miałam już kilka przygód z zakupem moich pupili.Na olx upatrzyłam sobie prawdziwą piękność opuncje bez kolczastą.Zamówiłam i jakie było moje zdziwienie gdy z pudełka od zapałek wypadła tak oto osobistość.

Obrazek

Inna pani w ogóle mi zapłaconego kaktusa nie wysłała. Ale udało mi się zdobyć inną drogą i mam.
Obrazek
podpowiedzcie jak się nią opiekować zimą Pozdrawiam :wit
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Marketowce są od biedy dobre na początku. Kaktusy z olx to raczej niedobry wybór - dla osoby, która o kaktusach wie już chociaż troszeczką, większość roślin tam nie prezentuje się tam atrakcyjnie. Już prędzej na serwisie allegroooo można znaleźć coś fajnego. Na porządniejsze sztuki to w ogóle najlepiej poczekać do wiosny, wtedy to już naprawdę fajne nadwyżki od kaktusiarzy można złapać. A dla fanów konkretów - wysiewy :D

Do zimowania potrzebujesz chłodnego - średnio na jeża 10-12 stopni - i jasnego (od biedy ciemne też może być) pomieszczenia. Rośliny, które tam przeniesiesz muszą mieć suche podłoże. Generalnie, o tej porze roku chyba już żaden z kaktusiarzy-forumowiczów nie podlewa swoich kaktusów. O szczegółach możesz doczytać tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=8864
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

[quote="wisnia897"] Na porządniejsze sztuki to w ogóle najlepiej poczekać do wiosny,
Tylko jak to zrobić jak się bakcyla złapalo :)
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Basia w krainie kaktusów

Post »

Z marketowcami to jest tak, że sprzedaje się rośliny które najłatwiej rozmnożyć względnie szybko rosnące i osiągające "rozmiar" handlowy. Stąd licznie spotyka się mammillarie... te szybko rosną za młodu i łatwo kiełkują. Dużo jest kolumnowców, które szybko przyrastają. Wśród Lobivi gatunki marketowe to są zaś najczęściej takie które łatwo się mnożą bo produkują dużo odrostów. Spotyka się rebucje bo te też rozmnaża się z odrostów. Chyba nie znajdzie się też szanującego się działu z kaktusami w którym brak Chamacerusa.....

Słowem kryteria handlowe nie zawsze pokrywają się z kwitnieniem. Przykładowo jakoś w marketach nie widuje się (a z pewnością jak już to nie są liczne) medliolobivie, które kwitną łatwo i szybko, lecz są niewielkie i nie da się na nich wydusić większej ceny. Po prostu jako rodzaj który jest relatywnie niewielki są mało atrakcyjne z handlowego punktu widzenia.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”