Kwitnienie kaktusów

grimgor
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 9 lis 2011, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Kwitnienie kaktusów

Post »

Siema mam pare pytań

- Kiedy u kaktusów pojawiają sie pąki kwiatowe mam mammillarie elegante oraz Mammillaria rekoi ssp aureispina

- jak rozpoznać w początkowym stadium czy kaktus będzie kwitnąc.

- Moje kaktusiki od czasu rozpoczęcia wegetacji zaczeły produkować ogromnie ilości nowych cierni rosnąc przy tym czy to oznacza że one chcą sie piąć a nie kwitnąć?

- Od paru dni jest pochmurnie i deczowo czy takie zmiany klimatyczne po zaklimatyzowaniu rośliny mogą jej coś zrobić.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pare pytań kwitnienie

Post »

1. Jak staną się dorosłe, najczęściej 3-5 lat po wysiewie, dodatkowo większość gatunków wymaga właściwego zimowania, by zakwitnąć.
2. Mają pąki
3. Pewnie tak
4. Zależy jakie gatunki, najbardziej problematyczny jest chłód, większość kaktusów nie wytrzymuje mrozów.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: pare pytań kwitnienie

Post »

kwestia słońca odgrywa duża role przy kwitnieniu :idea: gymnocalycium kwitnie przez całe lato na słonecznym parapecie podobnie jak sporo grupa mammilarii. rodzaj astrophytum lubi wahania temp między dniem a nocą przez co pod folią kwitnie prawie cały sezon :idea: Hatamocactus hamatacanthus kwitnie cały sezon od kwietnia do jesieni pod folią :idea: przy znoszeniu na zimowisko pąki trzeba targać :shock:

Mammillaria rekoi ssp aureispina - słońce i temperatura - tego potrzebuje do kwitnienia


są też specjalistyczne nawozy które ponoć mają wpływ na kwitnienie ale osobiście nie korzystałem więc się nie będę wypowiadał na temat skuteczności :idea:
Awatar użytkownika
Feenat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 sty 2016, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kwitnienie

Post »

Mam pytanie, a mianowicie kiedy kwitnie mammillaria perbella i jak o nią zadbać, żeby zakwitła? I czy kwiat na zdjęciu to właśnie mammillaria perbella?
Obrazek
"Kiedy jest po wszystkim odejdź. Nie podlewaj martwych kwiatów"
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Kwitnienie

Post »

to raczej nie kwiaty :idea: dokładnego gatunku nie poznam bo nie znam się na rodzaju Mammillaria :idea: Co o tym rodzaju to że do kwitnienia potrzebuje słońca. Jak masz u siebie południowy parapet to będzie kwitnąć przez dłuższy okres wianuszkami kwiatów. Kupiona w markecie ?? Wygląda zdrowo i nie widać śladów po szkodnikach czy infekcjach grzybowych :wink:
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kwitnienie

Post »

Witam

Nie wiem czy jesteś z południa ale kiedyś mój znajomy z za Krakowa spojrzał na moje kaktusy i stwierdził, że ładne mam kwiatki ;:223

A tak poważnie to kaktus ten to nie jest Mammillaria perbella już bliżej mu do Mammillaria hahniana ssp. bravoae
jak o nią zadbać, żeby zakwitła?
Wszystko znajdziesz na forum. W wielkim skrócie mogę tylko powiedzieć aby zmienić ziemię na odpowiednią dla kaktusów, latem dużo słońca a zimą w ogóle nie podlewaj i trzymaj w temperaturze 5 - 10*C
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Feenat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 sty 2016, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwitnienie

Post »

Mała pomyłka. Wiem, że kaktus to nie "kwiatek", wybaczcie, chwila nieuwagi, ale skoro kwitnie, czy nie oznacza to, że jest kwiatem? :P I w wielu miejscach można przeczytać "Kaktusy to kwiaty doniczkowe" ;:162
Dziękuję za pomoc.


---1 lut 2016, o 17:48---
peter86 pisze:to raczej nie kwiaty :idea: dokładnego gatunku nie poznam bo nie znam się na rodzaju Mammillaria :idea: Co o tym rodzaju to że do kwitnienia potrzebuje słońca. Jak masz u siebie południowy parapet to będzie kwitnąć przez dłuższy okres wianuszkami kwiatów. Kupiona w markecie ?? Wygląda zdrowo i nie widać śladów po szkodnikach czy infekcjach grzybowych :wink:
Tak w markecie. Postaram się o niego zadbać żeby wyglądał jeszcze lepiej :D (O kaktusa oczywiście, nie "kwiatka" :roll: )
"Kiedy jest po wszystkim odejdź. Nie podlewaj martwych kwiatów"
Ananas26
200p
200p
Posty: 214
Od: 4 lip 2014, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kwitnienie

Post »

Przesadź go. Ma bardzo torfiaste podłoże.
Pozdrawiam, Filip :)
Moje wątki
Awatar użytkownika
xartix
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 22 wrz 2016, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Kwitnienie kaktusa we wrześniu/październiku

Post »

Odkryłem właśnie podstępne kaktusowe zamiary w celu przeprowadzenia kwitnienia jesiennego. To chyba nie jest normalne o tej porze roku? Zamierzałem za miesiąc, może dwa, je zameldować w piwnicy. :)
Osobnika tego zakupiłem na wiosnę zakwitniętego w sklepie, przekwitł i zachowywał się do tej pory bez takich ekscesów.

Obrazek
Awatar użytkownika
figaszaste
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 kwie 2010, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kwitnienie kaktusa we wrześniu/październiku

Post »

Widocznie aura mu odpowiada ;:224 .Ładny kolorek .

jola
pamiętajcie o ogrodach,przecież z tamtąd przyszliście.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwitnienie kaktusa we wrześniu/październiku

Post »

A to Ci figla spłatał :wink: Wierz mi nie jeden ci zazdrości ;:65
Awatar użytkownika
xartix
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 22 wrz 2016, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwitnienie kaktusa we wrześniu/październiku

Post »

A wiecie może, co to za odmiana?

Obrazek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kwitnienie kaktusa we wrześniu/październiku

Post »

U mnie też dużo pąków, w tym na mammilariach. Nawet aylosterka lada chwila rozkręci kwiatka.
A turbinka miałam takiego, który mi regularnie kwitł w grudniu.

Bez względu na to, czy będzie miał kwiaty, pąki czy nic, to nie rezygnuj z zimowania.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”